Wyświetlanie 301–315 z 371 wyników
ZEGAR W STYLU LUDWIKA XVI, Rosja, Petersburg, C. F. Granroth, po 1855
35,400.00 złZEGAR W STYLU LUDWIKA XVI, Rosja, Petersburg, C. F. Granroth, po 1855
Brąz złocony; wys. 70 cm
ZEGAREK KARTUSZOWY, k. XIX w.
402.00 złZEGAREK KARTUSZOWY, k. XIX w.
Metal srebrzony, 8,5 x 6 cm, tarcza śr.3 cm, emaliowana z cyframi godzin rzymskimi i ekscentrycznym sekundnikiem, mechanizm z wychwytem szpindlowym, naciągiem sprężynowym, regulatorem balansowym
ZEGAR WARTOWNICZY, 2 poł. XIX w.
920.00 złZEGAR WARTOWNICZY, 2 poł. XIX w.
Obudowa mosiężna, śr. 77 mm
Wybity numer: 7438
Pochodzenie: kolekcjoner zegarów, Warszawa
ZEGAR KOMINKOWY, KWADRANSOWY Z REPETYCJĄ, Francja, 3 ćw. XVIII w.
7,670.00 złZEGAR KOMINKOWY, KWADRANSOWY Z REPETYCJĄ, Francja, 3 ćw. XVIII w.
Obudowa drewniana – buczyna, mazerunek, przeszklony front i wieńcząca gałka mosiężne, złocenia, mosiężna tabliczka z wyrytym: Robert; 48 x 30 x 12,5 cm
ZEGAR SZAFKOWY, KWADRANSOWY, Z REPETYCJĄ, XVIII w.
6,490.00 złZEGAR SZAFKOWY, KWADRANSOWY, Z REPETYCJĄ, XVIII w.
Mechanizm z mosiężnym szkieletem płytowym, o napędzie sprężynowym, z wychwytem szpindlowym regulowanym krótkim wahadłem, z grzebieniową, zespoloną sekcją bicia godzin i kwadransów na dwóch dzwonkach oraz z repetierem
NEOBAROKOWY ZEGAREK NA BIURKO, 2 poł. XIX w.
575.00 złNEOBAROKOWY ZEGAREK NA BIURKO, 2 poł. XIX w.
Drewno (cokół), mosiądz, brąz, złocenie, tarcza emaliowana, 16 x 12 x 8 cm
ZEGAREK PODRÓŻNY, OŚMIODNIOWY, Z FUTERAŁEM, Szwajcaria, pocz. XX w.
690.00 złZEGAREK PODRÓŻNY, OŚMIODNIOWY, Z FUTERAŁEM, Szwajcaria, pocz. XX w.
Obudowa brąz 5 (z anatbką 6) x 4 x 2,3 cm, tarcza porcelanowa, futerał skórzany, wyściełany jedwabiem 8,5 x 7 x 8 cm; na tylnej płycie wyryty ozdobny liść
Na górnej ściance wyryte: BREVET, krzyż; SWISS MADE 8 DAYS; na mechanizmie: SWISS MADE EIGHT DAYS 28100 krzyż 470
ZEGAR PODRÓŻNY- KARECIAK Z BUDZIKIEM, 2 poł. XIX w.
920.00 złZEGAR PODRÓŻNY- KARECIAK Z BUDZIKIEM, 2 poł. XIX w.
W obudowie mosiężnej, prostopadłościennej, oszklonej z 5 stron; z wierzchu zamocowana ruchoma antabka; 11 (z antabką 13,5) x 7,5 x 6,5 cm
Napęd sprężynowy, regulator balansowy
Spękania, ubytki tarczy, dwie szybki wymienione na pleksi, mechanizm od innego zegara.
ZEGAR KARETOWY, Z REPETYCJĄ KWADRANSOWĄ, pocz. XIX w.
5,750.00 złZEGAR KARETOWY, Z REPETYCJĄ KWADRANSOWĄ, pocz. XIX w.
Obudowa mosiężna srebrzona, śr. 10,5 cm z wtórnym pierścieńiem skórzanym – jaszczur,
tarcza za szkłem soczewkowym, mosiężna giloszowana z emaliowanym pierścieniem z cyframi godzin rzymskimi
Mechanizm o naciągu sprężynowym z regulatorem kwadransowym, dzwonkiem wybijającym godziny i kwadranse, z repetierem
6,900.00 złZEGAR KARETOWY, Z REPETYCJĄ KWADRANSOWĄ, pocz. XIX w.
Obudowa mosiężna, śr. 10 cm, tarcza za szkłem soczewkowym, miedziana, z cyframi godzin rzymskimi
Mechanizm o naciągu sprężynowym z regulatorem kwadransowym, dwoma dzwonkami wybijającymi godziny i kwadranse, z repetierem
ZEGAREK W PARAWANOWEJ OBUDOWIE, k. XIX w.
1,725.00 złZEGAREK W PARAWANOWEJ OBUDOWIE, k. XIX w.
Mosiądz, emalia malarska na giloszu, 8 x 12,5 cm
Stan zachowania; uszkodzenia emalii, brak tylnej nakrywki mechanizmu zegara
ZEGAR MINIATUROWY, USA, Waterbury po 1907
345.00 złZEGAR MINIATUROWY, USA, Waterbury po 1907
Obudowa prostopadłościenna, brąz złocony, z czterech stron, przeszklona (szkło fazowane), tylne drzwiczki dekorowane wicia roślinna; 9 x 6 x 5,5 cm. Tarcza porcelanowa sygnowana D w rombie, cyfry godzin rzymskie. Mechanizm o naciągu sprężynowym z regulatorem balansowym. Na tylnej płycie mechanizmu wybite: Patented Jan.29.02 – Apr. 11.05 – June 4.07
KOBIETA Z PSEM PRZY ZEGARZE, Francja, XIX w.
4,025.00 złKOBIETA Z PSEM PRZY ZEGARZE, Francja, XIX w.
Brąz, biskwit; 18 x 21 x 16 cm
Stan zachowania: dorabiane: pies, prawa dłoń od łokcia, pantofelek, brak małego palca lewej dłoni, odprysk emalii na tarczy
Znakowanie: sylwetka anioła, 277
ZEGAR TALERZOWY, NAŚCIENNY, W STYLU ROKOKOWYM
2,300.00 złZEGAR TALERZOWY, NAŚCIENNY, W STYLU ROKOKOWYM
Tarcza mosiężna; 29 x 17,5 cm; z cynowym pierścieniem o cyfrach godzin rzymskich, połowa XVIII w.
mechanizm o naciągu sprężynowym z regulatorem wahadłowym, dzwonkiem z systemem bicia godzin i półgodzin, XIX w.
ZEGAR WISZĄCY W STYLU REGENCJI Z REPETIEREM KWADRANSOWYM, poł. XIX w.
1,380.00 złZEGAR WISZĄCY W STYLU REGENCJI Z REPETIEREM KWADRANSOWYM, poł. XIX w.
Brąz złocony; 31 x 21 cm, tarcza porcelanowa z cyframi godzin rzymskimi
Mechanizm o naciągu sprężynowym z regulatorem wahadłowym, system bicia godzin i kwadransów
Na tylnej płycie mechanizmu wybite: I P