Dom aukcyjny Ostoya

ME
NU

Plakaty nowoczesne

Plakat to wyrób poligraficzny zaliczany do akcydensów. Akcydensy to samoistne druki o charakterze użytkowym lub okolicznościowym. Plakaty do dziś wykorzystywane są w charakterze informacyjnym, jak i propagandowym. Coraz częściej na rynku pojawiają się plakaty o charakterze dekoracyjnym. Stanowią one oddzielną kategorię akcydensów będących formą artystycznego wyrazu twórców eksperymentujących z różnymi technikami artystycznymi, grafiką cyfrową i poligrafią. Liczba plakatów nowoczesnych stale rośnie, co nie ułatwia ich kolekcjonowania. Trudnym jest wskazanie wszystkich cech plakatu nowoczesnego. Jest to bardzo zdywersyfikowana forma wyrazu, w której obraz, słowo i symbol współistnieją w ramach określonego komunikatu. Komunikat może być czytelny dla wszystkich lub wyłącznie dla wybranej grupy odbiorców.

Plakaty nowoczesne w ofercie Domu Aukcyjnego Ostoya

Plakaty to wyjątkowy przejaw sztuki współczesnej. Stanowią oryginalne połączenie funkcji informacyjnej z artystyczną interpretacją tematyki i znaczenia danego wydarzenia. Obecnie plakaty nowoczesne uznaje się za przedmioty kolekcjonerskie, a ich wartość rynkowa z każdym rokiem rośnie. Inwestycje w plakaty nowoczesne są uznawane za relatywnie bezpieczną lokatę kapitału, przy jednoczesnym zachowaniu progu wejścia na niskim poziomie. W sposób szczególny poleca się je kolekcjonerom, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z aukcjami sztuki współczesnej.

Plakaty – sztuka współczesna, która zaskakuje i inspiruje

Miłośników plakatów, kolekcjonerów zapraszamy do szczegółowego zapoznania się z naszą ofertą. Plakaty licytowane na aukcjach sztuki współczesnej Domu Ostoya prezentujemy w naszej Galerii w Warszawie.

Kategoria

Cena

Wyświetlanie 1–15 z 56 wyników

Ilość produktów na stronie: