Dom aukcyjny Ostoya

ME
NU

Gustav Klimt

Symbol wiedeńskiej secesji, austriacki malarz i grafik, jeden ze współzałożycieli Stowarzyszenia Artystów Austriackich–Secesja – Gustav Klimt urodził się w 1862 roku w Baumgarten i zmarł w 1918 roku w Wiedniu. Jego malarstwo śmiało można określić niebanalnym. Wyróżnia się bogatą ornamentalistyką i śmiałym operowaniem kolorem, zwłaszcza złotym. W twórczości artysty dominowały kobiety, mimo to Klimt jest również znany ze swoich pejzaży. Współcześnie uznawany jest za jednego z najwybitniejszych przedstawicieli secesji, a zarazem przedstawiciela wiedeńskiego modernizmu.

Klimt – Obrazy, które inspirują…

Klimt był głównym inicjatorem dokonujących się przemian artystycznych. Za datę znaczącą uznaje się rok 1897, wówczas artysta odrzucił kanony akademickie i wspólnie z innymi artystami założył Secesję. Jego celem było stworzenie dzieła totalnego, absolutnego – sztuki całkowicie wolnej od wszelkich konwencji, ograniczeń narzuconych przez akademickie koncepcje i standardy. W rezultacie powstał szereg brązów, które są doskonałym wyrazem nieograniczonej swobody twórczej Klimta i w pełni wyrażają bujność i złożoność epoki, w której dane mu było tworzyć. Do dziś secesyjne dzieła Klimta inspirują młodych artystów.

Jedne z najbardziej znanych obrazów Klimta – portret „Adela Bloch-Bauer I”, znany powszechnie jako Złota Adela – przy wykonaniu, którego artysta użył złoto i srebro w płatkach w 2006 roku został sprzedany Ronaldowi S. Lauderowi za 135 mln $. Wówczas była to najwyższa kwota, jaką kiedykolwiek uzyskano za obraz.

Gustav Klimt – obrazy i aukcje

Obrazy sygnowane imieniem austriackiego malarza i grafika wzbudzają ogromne emocje podczas aukcji, na których są oferowane. Aukcje Domu Aukcyjnego Ostoya to doskonała okazja do tego, aby wzbogacić prywatną kolekcję o unikalne dzieła sztuki – obrazy, grafiki, rzeźby. Kolekcjonerów i miłośników sztuki, osoby traktujące dzieła sztuki jako inwestycję – wszystkich Państwa zapraszamy do zapoznania się z przedmiotami kolejnych aukcji Domu Ostoya. Możecie je Państwo zobaczyć osobiście w Galerii na Freta.