Dom aukcyjny Ostoya

ME
NU

Claude Monet

Zwany Ojcem Impresjonizmu Claude Monet stał się legendą wbrew przeciwnościom losu, a jego dzieła po dziś dzień cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem koneserów i kolekcjonerów sztuki. Urodzony w 1840 roku w Paryżu, zmarł w wieku 86 lat w Givernie. Tam też pozostawił po sobie pokaźny majątek ziemski, który po śmierci artysty zostały przekazane Francuskiej Akademii Sztuk Pięknych . Obecnie na terenie posiadłości mieści się Muzeum Impresjonizmu, które jest największą atrakcją Giverny.

„Impresja: Wschód słońca” – wzejście nowego kierunku w sztuce

Zniechęcony konserwatywnym sposobem nauczania sztuki Monet zrezygnował z nauki w Academie des Beaux-Arts i do malarza Charlesa Gleyre’a ucząc się malarstwa w jego pracowni. Tutaj też spotkał innych zbuntowanych studentów – Pierre’a-Auguste Renoira oraz Alfreda Sisleya – do, których w roku 1873 dołączył Camile Pissarro. Wspólnie artyści założyli anonimowe stowarzyszenie malarzy, rzeźbiarzy i rysowników. Pociągnęło to za sobą pierwsze samodzielne wystawy – zbuntowani studenci nie mogli bowiem liczyć na wsparcie i uwagę konserwatywnego Salonu Paryskiego. Na pierwszej wystawie impresjonistów Claude Monet zaprezentował słynny dzisiaj obraz „Impresja: Wschód słońca”, którego tytuł stał się inspiracją dla nowego kierunku w sztuce.

W swojej twórczości Claude Monet wielokrotnie przedstawiał te same miejsca w różnych porach dnia i roku, aby uchwycić zmianę światła i krajobrazu. W 1893 roku artysta rozpoczął malowanie lilii wodnych, które stały się tematem jego najbardziej znanych dzieł.

Claude Monet – obrazy i aukcje

Obrazy sygnowane nazwiskiem Claude Monet cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem kolekcjonerów sztuki, a trafiając na aukcje osiągają niebanalne ceny. Koneserów sztuki, kolekcjonerów, inwestorów – wszystkich Państwa zapraszamy do udziału osobistego lub zdalnego w aukcjach organizowanych przez Dom Aukcyjny Ostoya. Nasze aukcje to prawdziwa okazja, do tego, aby wzbogacić prywatną kolekcję o unikalne dzieła sztuki.

Licytujących zachęcamy do osobistego zapoznania się oferowanymi płótnami w Galerii na Freta.