Dom aukcyjny Ostoya

ME
NU

Jacek Laskowski

Nic nie zastąpi obrazu namalowanego ręką artysty, który w pocie czoła dokłada wszelkich starań, aby obraz był jedyny i niepowtarzalny. To tysiące detali, które wymagają długiej pracy i cierpliwości. Dom Aukcyjny Ostoya przedstawia twórczość artysty średniego pokolenia-Jacka Laskowskiego, który mierzy się w malarstwie sztalugowym z wieloma rozmaitymi formami, głównie w laserowej technice olejnej.

Jacek Laskowski urodzony w 1959 r. w Bytomiu. W 1983 r. ukończył Politechnikę Śląską. W 1990 r. ukończył katowicki Wydział Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Zajmuje się projektowaniem graficznym, malarstwem sztalugowym i fotografiką. Zafascynowany przestrzenią, przyrodą, relacjami pomiędzy człowiekiem a wartościami nadprzyrodzonymi.

Malarstwo Jacka Laskowskiego

W malarstwie eksperymentuje i wprowadza nowatorskie rozwiązania. Jego prace charakteryzują się czymś ostrym, wyraźnym, lecz nie dającym się okiełznać.W środowisku plastycznym jest znany z portretów, w których nadaje swoim modelom, bardzo często znanym postaciom życia kulturalnego, nowe życie. Na pierwszy rzut oka jego obrazy charakteryzują się czymś dostrzegalnym, trudnym do opisania „wnętrzem”. Są to ewidentnie fizjonomie ludzi o „ciekawym wnętrzu” i bogatym bagażu życiowym. Artysta ukazuje portretowe twarze nie zdradzając co trapi duszę malowanej postaci.

Jacek Laskowski to artysta z bogatym dorobkiem. Na swoim koncie ma udział w wielu wystawach. Ma na koncie 26 wystaw indywidualnych i uczestniczył 40 prezentacjach zbiorowych. Jego obrazy wzbogacają prywatne kolekcje i muzea nie tylko w Polsce. Znaleźć je możemy również w Szwajcarii, Hong Kongu, czy Austrii. Swoją sztuką wspiera również wiele aukcji charytatywnych.

W naszej galerii prezentujemy stałą ekspozycję wyboru malarstwa dawnego i współczesnego. Zachęcamy wszystkich kolekcjonerów i pasjonatów do przejrzenia naszej niezwykłej oferty. Zachęcamy Państwa także do zapoznania się również z obrazami Anny Zalewskiej.