ZEGAR MINIATUROWY, USA, Waterbury po 1907

345.00

Obudowa prostopadłościenna, brąz złocony, z czterech stron, przeszklona (szkło fazowane), tylne drzwiczki dekorowane wicia roślinna; 9 x 6 x 5,5 cm. Tarcza porcelanowa sygnowana D w rombie, cyfry godzin rzymskie. Mechanizm o naciągu sprężynowym z regulatorem balansowym. Na tylnej płycie mechanizmu wybite: Patented Jan.29.02 – Apr. 11.05 – June 4.07
Pochodzenie: kolekcjoner zegarów, Warszawa