Dom aukcyjny Ostoya

ME
NU

Szkło antyczne

W kulturze antycznej szkło pełniło bardzo ważną rolę. Było cenione i podziwiane. Szklane przedmioty służyły do dekorowania domów oraz miejsc kultu. W późniejszych czasach szkło antyczne cieszyło się równie dużym zainteresowaniem. Na jego wzór powstawały liczne przedmioty użytkowe o walorach dekoracyjnych, a kolejni władcy we Francji i Włoszech gromadzili swoich szklarzy we wspólnych pracowniach w celu stworzenia im jak najlepszych warunków do produkcji i obróbki szkła. Sekret włoskiego szkła z wysypu Murano jest pilnie strzeżony od wieków, a produkty lokalnych zakładów szklarskich cieszą się uznaniem na całym świecie.

Szkło antyczne w ofercie naszego domu aukcyjnego

Szkło antyczne to przede wszystkim przedmioty kolekcjonerskie. Pięknie zdobione kielichy i puchary, oryginalne przyciski do papieru oraz różnego rodzaju wyroby sztuki użytkowej, które na przestrzeni wieków zyskały zupełnie inną wartość. Dziś stanowią przykład dawnej sztuki wyrobu i dekoracji szkła, mówiąc nam bardzo wiele o stosunku naszych przodków to tego ponadczasowego surowca.

Starając się jak najlepiej odpowiadać na oczekiwania kolekcjonerów Dom Aukcyjny Ostoya oferuje szeroki wybór szkła antycznego. Nasza kolekcja obejmuje wyroby szklane z różnych epok, nawet tak odległych jak XVIII wiek. Szczególnie licznie reprezentowane są kielichy i kieliszki. Oferujemy również wazony i patery na owoce.

Każdy aukcjonowany przedmiot poddajemy drobiazgowej ekspertyzie, dzięki czemu możemy potwierdzić jego autentyczność oraz wartość rynkową.

Kategoria

Cena

Wyświetlanie 1–15 z 293 wyników

Ilość produktów na stronie: