Dom aukcyjny Ostoya

ME
NU

Kandelbary, lichtarze, świeczniki

Stare świeczniki: Zabytkowe lichtarze i kandelabry

Świeczniki antyczne miały za zadanie oświetlanie pomieszczeń. Wraz z popularyzacją elektryczności stare świeczniki coraz częściej służyły celom dekoracyjnym. Ich obecność na stole podkreślała ekskluzywny charakter wydarzenia. Do dziś kolacja przy świecach to okazja wzniosła i elegancka.

Lichtarze projektowano w taki sposób, aby zapewnić stabilne oparcie dla świecy i ociekającego wosku. Świece przeważnie mocowano w miseczkach, czasami dodatkowo wyposażonych w kolce. Nabicie podstawy świecy na kolec zapewniało dodatkową stabilizację. Współczesne świeczniki wykonuje się w bardzo podobny sposób, choć coraz częściej rezygnujemy z tradycyjnych wysokich świec na rzecz tzw. podgrzewaczy oraz świec o dużych średnicach, które umieszczamy na specjalnych paterach lub podstawkach.

Srebro i platery: Lichtarze

Świeczniki antyczne ze srebra i posrebrzane to oryginalne przedmioty kolekcjonerskie o naprawdę dużej wartości. Ich ceny różnią się znacząco w zależności do czystości kruszcu, rozmiaru świecznika, daty produkcji. Jako Dom Aukcyjny specjalizujący się w galanterii srebrnej i platerach oferujemy szeroki wybór oryginalnych przedmiotów. Ważne miejsce w naszej ofercie zajmują stare świeczniki. Posiadamy świeczniki srebrne i platery o potwierdzonej autentyczności i wartości.

W razie pytań lub wątpliwości dotyczących poszczególnych eksponatów zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowymi opisami, a następnie do kontaktu. Specjaliści Domu Aukcyjnego Ostoya z przyjemnością odpowiedzą na wszystkie pytania.

Kategoria

Cena

Wyświetlanie 1–15 z 81 wyników

Ilość produktów na stronie: