Dom aukcyjny Ostoya

ME
NU

Stare zegary antyczne i zegarki zabytkowe

Zegar towarzyszy człowiekowi do stuleci porządkując nasze życie i wyznaczając jego rytm, tak jak niegdyś czyniły to pory roku i ruch słońca po niebie. Spoglądając na dzisiejsze minimalistyczne zegary i urządzenia cyfrowe wprost, trudno uwierzyć w to, jak misternie zdobione były zegary antyczne. Stare zegarki i zegary charakteryzują się przemyślanym projektem, w ramach którego zdobienie odgrywa bardzo ważną rolę. Niezwykle ważny jest również materiał, z jakiego został wykonany mechanizm i obudowa zegara. Stare zegarki i zegary antyczne do dzieła sztuki użytkowej… Bogato dekorowane, precyzyjnie rzeźbione lub odlewane figurki stanowią jedną z ich cech rozpoznawczych. Co ciekawe, stare zegary to także eleganckie projekty minimalistyczne – czasomierze w obudowie z drewna, marmuru, porcelany. Na uwagę kolekcjonerów zasługują bogato zdobione stare zegarki biżuteryjne. To projekty wykonywane ręcznie z kruszców najwyższej jakości – złota, srebra, kamieni szlachetnych.

Zegary antyczne w ofercie Domu Aukcyjnego Ostoya

Zegary antyczne stanowią popularny element aranżacji wnętrza. Atrakcyjne i unikatowe wzornictwo doskonale komponuje się z przestrzeniami, których indywidualny charakter chcemy podkreślić zabytkowym meblem czy akcesorium. Kupując stare zegary i zegarki łatwo jest przepłacić… Czasomierze naprawiane przy użyciu nowych części znacząco tracą na wartości. W Domu Aukcyjnym Ostoya zapewniamy uczciwą ofertę antycznych zegarów i starych zegarków biżuteryjnych. Każdy przedmiot poddajemy profesjonalnej ekspertyzie, która ma na celu ocenę stanu zegara oraz autentyczności wszystkich części.

Bogactwo wyjątkowych propozycji – zabytkowe zegary z duszą

Sprzedajemy zachwycające, zabytkowe, antyczne stare zegary z różnych materiałów, które urzekają swoim pięknem i pasują do różnorodnych stylów wnętrzarskich. Większość z nich wykonana jest z drewna oraz zdobiona złoceniami i ornamentami, nadrukami, szkłem, farbami, porcelanowymi wstawkami, a nawet sporych rozmiarów rzeźbami czy figurkami.

W sprzedaży dostępne są stare, antyczne zegary z czasów PRL, początków XX wieku, a także zabytkowe z rodowodem z XVII wieku. Starannie wyselekcjonowane modele pochodzą z Niemiec, Anglii, Szwajcarii, Francji, Rosji czy Austrii i przedstawiają charakterystyczne dla danych technik i kultur cechy. Prezentujemy konstrukcje stojące z wahadłami w różnych rozmiarach, w tym wersje karetowe, wiszące, okrętowe, podróżne, szafkowe, kieszonkowe i kredensowe. Najliczniej reprezentowaną kategorią w naszych zbiorach jest zabytkowy, antyczny zegar kominkowy.

Stare zegary i zegarki antyczne

Każdy dostępny w ofercie wyrób został poddany odpowiedniej weryfikacji, w związku z czym klient ma pewność, że dany eksponat znajduje się w dobrym stanie. Przeglądając poszczególne modele, w oczy rzucają się piękne wahadła, emaliowana tarcza, precyzyjne żłobienia, arcymistrzowskie ornamenty i drobiazgowość zabytkowych, antycznych, starych zegarów. Dzięki temu czarują swoim wyglądem i zachwycają kunsztownością charakterystyczną dla minionych lat.

Zachęcamy do szczegółowego zapoznania się z oferowanymi czasomierzami. Posiadamy stare zegary z różnych epok i zakątków świata. Pełną kolekcję prezentujemy na stronie internetowej. Zapraszamy również do osobistego zapoznania się aukcjonowanymi zegarami w Salonie Aukcyjnym Zajączka w Warszawie.

Kategoria

Cena

Wyświetlanie 1–15 z 370 wyników

Ilość produktów na stronie: