Dom aukcyjny Ostoya

ME
NU

Medale i odznaczenia

Na całym świecie istnieje mnóstwo fanów i kolekcjonerów militariów. Osobna kategoria to amatorzy odznaczeń i medali wojskowych. Niektórzy szukają zagranicznych orderów, a innych interesują tylko i wyłącznie polskie. Popularne są te niemieckie z II wojny światowej, choć są tacy, których głównie zajmuje epoka ZSRR. Dla wszystkich tych klientów Dom Aukcyjny Ostoya ma szeroką i ciągle powiększaną ofertę, w której każdy znajdzie coś dla siebie.

Stare medale i odznaczenia często pozostają anonimowe. Opierając się próbie czasu opowiadają wiele historii, ale rzadko wspominają osoby, które nimi odznaczono. Jeśli na medalu nie został wykonany personalizujący grawer lub odznaczenie nie zostało odnalezione wraz ze stosownymi dokumentami osoba, do której należało już na zawsze może zostać anonimowa. Część kolekcjonerów poszukujących starych medali i odznaczeń stara się ustalić ich pochodzenie. Czasami z powodzeniem, czasami bezskutecznie. Zawsze jednak z ogromną pasją i zaangażowaniem. W posobny sposób pracują nasi Eksperci.

Dom Aukcyjny Ostoya posiada wiele medali i odznaczeń. To eksponaty różniące się pochodzeniem, wartością historyczną i inwestycyjną. To eksponaty, które wzbudzają zainteresowanie kolekcjonerów z całego kraju, a nierzadko także świata. Ich oryginalność każdorazowo poddajemy weryfikacji, a jeśli tylko mamy taką możliwość medal/odznaczenie opatrujemy kontekstem historycznym.

Stare medale i odznaczenia

Kolekcjonerów, których interesują stare medale i odznaczenia – krajowe i zagraniczne – zachęcamy do szczegółowego zapoznania się z naszymi eksponatami. Wiele z nich to przedmioty unikalne, które trudno będzie Państwu znaleźć na innych aukcjach. Opisy towarzyszące poszczególnym medalom i odznaczeniom pozwalają na określenie ich wartości, a Państwu dostarczają informacji na temat pochodzenia poszczególnych przedmiotów. Zapraszamy do ich lektury. W razie pytań lub wątpliwości pozostajemy do dyspozycji. Eksperci Domu Aukcyjnego Ostoya z przyjemnością odpowiedzą na wszystkie pytania i pomogą w odnalezieniu poszukiwanego eksponatu.

Medale polskie

Na naszych aukcjach klient znajdzie przedmioty już od 10 zł, a dla kolekcjonerów i osób szukających prawdziwych rarytasów mamy odznaki z okresu powstania styczniowego czy te noszone przez absolwentów Uniwersytetu Carskiego z 1908 r. Szczególną pozycję mają polskie odznaczenia państwowe i medale wojskowe, wśród których oprócz wspomnianych orderów z powstań figurują również warianty pamiątkowe i ryngrafy. Mamy do zaoferowania zestawy, które mogą stać się początkiem kolekcji lub jej doskonałym uzupełnieniem.

Odznaczenia ZSRR

W czasach komunizmu popularne były parady i gale, podczas których wręczano różnego rodzaju dyplomy i ordery. Trzeba jednak przyznać, że wygląd wielu z nich do dziś wzbudza szacunek ze względu na oryginalność i precyzję wykonania. Szeroka gama medali wojskowych oraz odznaczenia ZSRR to prawdziwa gratka dla amatorów tego typu przedmiotów. Tu również oferujemy całe zestawy, które oprócz wspomnianego artyzmu cechuje ogromna wartość historyczna.

Medale wojskowe z II Wojny Światowej

To okres szczególnie ważny dla kolekcjonerów militariów. Polskie medale i odznaczenia państwowe mogą się równać jedynie z tymi, jakie dla swoich żołnierzy przygotowywała III Rzesza. Oryginalna odznaka niemiecka z 1939 r. i inne ordery to prawdziwe okazy, jakie można znaleźć wśród naszych zbiorów. Atrakcją naszych aukcji są zawsze krzyże i dystynkcje oficerskie z okresu I Wojny Światowej, które potrafią osiągać niebagatelne kwoty.

Odznaczenia wojskowe z Europy

Wszystkie narody biorące udział w dwóch największych wojnach naszej ery również honorowały swoich i sprzymierzonych żołnierzy. Mamy więc wojskowe medale i odznaczenia z Wielkiej Brytanii, Francji, Austro-Węgier, byłej Jugosławii i innych państw europejskich. Oferta obejmuje również okolicznościowe żetony i odznaki, w tym również przeznaczone dla polskich weteranów, sportowców, ludzi kultury czy polityków. Osobną kategorią są krzyże zasługi i honorowe, które wręczano we wszystkich krajach i z różnych okazji, a często posiadające większą wartość niż odznaki niemieckie i rosyjskie.

Medale z reszty świata

To jedne z najoryginalniejszych propozycji, które pojawiają się wyjątkowo rzadko. Tradycja częstego honorowania za zasługi krzyżami, orderami, medalami i odznaczeniami wojskowymi oraz cywilnymi jest raczej domeną narodów Europy i Ameryki. Niemniej jednak kraje będące pod wpływem komunizmu również chętnie kontynuowały tradycję, którą tak dobrze znamy z polskiej historii. Te propozycje cieszą się mniejszym zainteresowaniem, więc jest to okazja do stworzenia ciekawej i niszowej kolekcji za względnie niewielkie pieniądze, która za jakiś czas może być sporo warta.

Medale i odznaczenia polskie i zagraniczne jako atrakcyjna forma oszczędzania

Zakup dzieł sztuki w formie obrazów, rzeźb czy wykonanych ze szlachetnych kruszców elementów wyposażenia to dość spory wydatek. Sukcesywne kupowanie za umiarkowanie duże kwoty zagranicznych oraz polskich medali i odznaczeń wojskowych może być ciekawą propozycją lokowania nawet niewielkiego kapitału. Po pewnym czasie można stać się posiadaczem pokaźnej kolekcji, która będzie sporo warta. Najlepszym rozwiązaniem jest wybranie konkretnego okresu, kraju lub typu przedmiotów, jakie będziemy kolekcjonować. To znacznie podniesie wartość gromadzonego zbioru i może stać się o wiele bardziej zyskowną alternatywą dla konta oszczędnościowego czy lokaty.

 

Kategoria

Cena

Wyświetlanie 1–15 z 1216 wyników

Ilość produktów na stronie: