Dom aukcyjny Ostoya

ME
NU

Ikony

Stare ikony
Ikony to obrazy sakralne powstające w kręgu kultury bizantyńskiej. Wyobrażają one postacie świętych, sceny z ich życia, a także sceny biblijne lub liturgiczno-symboliczne, charakterystyczne dla chrześcijańskich Kościołów wschodnich. Ikonostasy były szczególnie popularne w świątyniach prawosławnych i grekokatolickich.
Historycy nie są zgodni co do tego, co było pierwowzorem dla starych ikon. Najprawdopodobniej były to portrety grobowe z Fajum lub wczesnochrześcijańskie malarstwo katakumbowe. Ikony pisane są po dziś dzień, jednak to stare ikony wzbudzają największe zainteresowanie kolekcjonerów. Wyróżnia je wysoka precyzja wykonania oraz bogate zdobienie. Wśród starych ikon częste są misternie zdobione okłady mosiężne, a także srebrzenia i złocenia.

Stare ikony – Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą
Dom Aukcyjny Ostoya jest znany z atrakcyjnej i unikalnej oferty dzieł sztuki i antyków. Miłośnikom sztuki sakralnej oraz kolekcjonerom poszukującym starych ikon oferujemy ikony z XIX i XX wieku, w tym licznie reprezentowane ikony podróżne. Ikony podróżne charakteryzują się niewielkim rozmiarem, co przekłada się na wysoką precyzję i misterne wykonanie.
Zachęcamy do szczegółowego zapoznania się z naszą ofertą. Wszystkie aukcjonowane ikony poddajemy profesjonalnej ekspertyzie potwierdzającej ich autentyczność. Oferujemy ikony pisane na terenie Grecji i Rosji, a także w innych lokalizacjach kręgu kultury bizantyńskiej. Zapraszamy do zapoznania się ze starymi ikonami za pośrednictwem naszej strony internetowej lub osobiście w Salonie Aukcyjnym Zajączka w Warszawie.

Kategoria

Cena

Wyświetlanie 1–15 z 310 wyników