Dom aukcyjny Ostoya

ME
NU

Przemysław Kossakowski

Przemysław Kossakowski – urodził się 14 kwietnia 1972 w Częstochowie – polski dziennikarz, artysta malarz, autor książki pt. „Na granicy zmysłów”, podróżnik, dokumentalista. Badał tematykę m.in. jasnowidzów i znachorów w Polsce, na Ukrainie i Rosji. Kolekcjoner doświadczeń, w tym także ekstremalnych. Zwolennik kontaktu bezpośredniego i pracy w terenie. Pojawia się tam, gdzie trzeba porozmawiać z ludźmi, którzy patrzą na rzeczywistość w sposób odmienny od ogólnie przyjętego. W chwilach wolnych zajmuje się grafiką i rysunkiem.

Ukończył studia na Wydziale Wychowania Artystycznego Wyższej Szkoły Pedagogicznej. Całe życie chciał zostać artystą, więc podjął się malowania obrazów, co było jego hobby i zawodem przez jakiś czas. Po przygodzie z malarstwem pracował jako nauczyciel, drwal czy mechanik samochodowy. Pracował również w holenderskiej chlewni, a także zbierał ziemniaki we Francji. W 2012 został zatrudniony w stacji TTV i zaczął pracować jako dziennikarz i prowadzący. Przygotował materiał ze spotkań z uzdrowicielami w całej Polsce, który spotkał się z uznaniem zarówno widzów, jak i przełożonych artysty.

Przemysław Kossakowski obrazy

Przemysław Kossakowski przez pewien czas zajmował się malowaniem obrazów. Jednak w pewnym momencie życia dopadł go kryzys twórczy. Z zamysłów z przeszłości pasja do malarstwa jednak przetrwała. W swoich pracach, inspirowanych sztuką realistyczną, w warstwie tematycznej wykorzystuje wątki zaczerpnięte z literatury światowej i mitologii z kręgu kultury łacińskiej. Artysta maluje obrazy, które wydają nam się dziwnie znajome. Wspomnienia lektur z dzieciństwa, baśniowe opowieści. Integralnym elementem w jego pracach stanowią zawsze kolor i rysunek.

W naszej galerii obok prac Przemysława Kossakowskiego prezentujemy stałą ekspozycję wyboru malarstwa dawnego jak i współczesnego. Zachęcamy wszystkich kolekcjonerów i pasjonatów do przejrzenia naszej niezwykłej oferty. Dom Aukcyjny Ostoya zachęca m.in. do zapoznania się z obrazami Kamila Sipowicza.