Dom aukcyjny Ostoya

ME
NU

Militaria, starodawna broń zabytkowa

Militaria od dawna cieszą się dużym zainteresowaniem kolekcjonerów. Starodawna, zabytkowa broń biała, jak sztylety, miecze i szable, to kunsztownie wykonane przedmioty o dużej wartości estetycznej oraz interesująca lokata kapitału. Dawny oręż to również oryginalny pomysł na ozdobienie ścian w domu czy gabinetu w firmie.

Kolekcjonowanie broni zbytkowej – nietuzinkowe hobby

Wielu kolekcjonerów sięga po dawną broń ze względu na technologię jej wykonania, inni zwracają uwagę przede wszystkim na ornamentalistykę. Są też osoby, które zagłębiają historię posiadanych zabytkowych przedmiotów, śledząc losy formacji wojskowych, które się nimi posługiwały, lub szukając informacji o dalszej działalności producentów. Powodzeniem cieszą się również militaria z II wojny światowej, na które poluje spora gruba hobbystów. Szczególną uwagę zawsze przyciągają szable, których rękojeści cechują się efektownymi grawerunkami. Starodawne uzbrojenie to także oryginalny pomysł na prezent, choć zapewne nie dla każdego i nie w każdej sytuacji.

Licytacje kolekcjonerskie broni dawnej

Niezależnie od pobudek, aukcje zabytkowego oręża to wydarzenia, które praktycznie zawsze odbijają się szerokim echem. Militaria na sprzedaż gromadzą nie tylko znawców dawnych środków bojowych, ale również osoby, które z czystej ciekawości mają ochotę nabyć efektowny, starodawny przedmiot. XIX-wieczna polska szabla to oryginał, który z pewnością sprawdzi się nad kominkiem. Licytacje to także okazja na pomysłową inwestycję – stary oręż zachowany w odpowiednim stanie nie traci na wartości i może być bezpiecznym sposobem lokowania oszczędności.

Zabytkowa broń – propozycja dla każdego portfela

Przeglądając nasze aukcje, każdy znajdzie coś na swoją kieszeń. Tym, których interesują bardziej wartościowe militaria na sprzedaż, proponujemy szeroki wachlarz dawnej i zabytkowej broni, jak oryginalne polskie i zagraniczne szable, bagnety, kordziki czy pistolety. Starodawny oręż to również pomysł na nietuzinkową pomoc naukową.

Różnorodna kolekcja zabytkowej broni

Obok starodawnej broni białej datowanej na wiek XIX i XX, kolekcjonerom militariów oferujemy również prymitywny oręż plemienny. Posiadamy eksponaty z Borneo, Papui-Nowej Gwinei czy Indonezji. Osoby zafascynowane odmiennymi kulturami oraz miłośnicy sztuki wojennej znajdą w naszym domu aukcyjnym dawne i zabytkowe uzbrojenie i środki obrony niegdyś należące do przedstawicieli różnych cywilizacji. To również okazja by porównać oryginalną polską szablę z XIX wieku ze środkami bojowymi Papuasów.

Kompletna oferta broni starodawnej

Oferta Domu Aukcyjnego Ostoya to szeroki wachlarz produktów dla kolekcjonera i hobbysty – jej dopełnienie stanowią mundury i części umundurowania. Starodawna i zabytkowa broń, jak szable, pistolety i różnego rodzaju sztylety nie mogą istnieć bez mundurów czy innych elementów stanowiących rynsztunek dawnego wojska.

Stara broń biała i pozostałe militaria zabytkowe

Kolekcjonerów militariów zachęcamy do udziału w aukcjach. Oferujemy szeroki wybór eksponatów z różnych wieków i zakątków świata. Naszą specjalnością jest przede wszystkim stara broń biała, ale współpracujemy z ekspertami, którzy pomagają nam w ocenie autentyczności i wartości także innych militariów napływających do Domu Aukcyjnego Ostoya.

Aukcje broni starodawnej

Zachęcamy do szczegółowego zapoznania się z opisem poszczególnych eksponatów. Z samymi eksponatami możecie się Państwo zapoznać osobiście w naszej Galerii. Stara broń biała to militaria o charakterze unikatowym. Ich wartość należy rozpatrywać w kontekście wartości historycznej, kolekcjonerskiej, a nawet inwestycyjnej. Oferowane eksponaty uzyskują naprawdę wysokie ceny na aukcjach. W razie pytań lub wątpliwości zapraszamy do kontaktu. Z przyjemnością odpowiemy na wszystkie pytania i pomożemy w odnalezieniu poszukiwanego eksponatu.

Kategoria

Cena

Wyświetlanie 1–15 z 1481 wyników

Ilość produktów na stronie: