Dom aukcyjny Ostoya

ME
NU

Sztuka Anny Zalewskiej

Dom Aukcyjny Ostoya przedstawia obrazy Anny Zalewskiej, której styl malarstwa charakteryzuje się silną geometryzacją, wyraźnymi barwami, ostrym konturem i jasno sprecyzowanym tematem. Obrazy Anny Zalewskiej to uchwycone w aktach emocje. Każdy obraz zamknięty jest na unikalnej płaszczyźnie, która ukierunkowana jest przeważnie na jedną emocję.

Aby rozwijać swoje zainteresowania podjęła naukę w Liceum Sztuk Plastycznych w Poznaniu, ale tak naprawdę świadomie i z pełnym zaangażowaniem malarstwo pojawiło się w jej życiu, kiedy zmęczona malowaniem zajęła się projektowaniem mebli na wydziale Technologii Drewna Poznańskiego Uniwersytetu Przyrodniczego, które w efekcie nie dało jej pełnej satysfakcji. Podczas tych studiów zatęskniła za malarstwem. Malowała po zajęciach i w weekendy, ale brakowało jej spokoju. W końcu rzuciła pracę i zajęła się sztuką. Wróciła do malarstwa na własnych warunkach wykorzystując swój styl i malując to, co chce.

Anna Zalewska - obrazy

Proces tworzenia jej kolejnych prac ulegał nieustannym przekształceniom. Z każdą nową pracą starała się udoskonalać swój warsztat szukając coraz to nowych technik i rozwiązań malarskich, a tym samym uciekając od powtarzalności i rutyny. Obrazy Anny Zalewskiej charakteryzują się eksperymentowaną kolorystyką. W jej malarstwie można zauważyć silną koncentrację na formie ludzkiego ciała oraz odrzucenie reguł perspektywy.

W jej obrazach przeważają motywy animalistyczne, które zachwycają kolorami i geometrią kształtów, które niewątpliwie pasują do nowoczesnych aranżacji wnętrz. Obrazy Anny Zalewskiej są rodzajem symbolu. Akty, choć pozbawione mimiki i realizmu, wyrażają zawarte w nich emocje poprzez swoją kompozycję i formę.

Obecnie zajmuje się malarstwem, wykonując głównie prace związane z zamówieniami prywatnymi, jak i dla własnej przyjemności. Jej wybitne prace odnaleźć mogą Państwo na aukcjach w Domu Aukcyjnym Ostoya.

Serdecznie zachęcamy również do zapoznania się z obrazami Jacka Laskowskiego

Piet Mondrian – obrazy i aukcje

Malarstwo Pieta Mondriana wywarło wpływ na rozwój abstrakcji w malarstwie, jednocześnie nie pozostając bez wpływu na architekturę XX wieku. Jego prace są od wielu lat poszukiwanie przez kolekcjonerów i miłośników sztuki. Obrazy i kompozycje Mondriana zdobią liczne kolekcje prywatne i muzealne. Kiedy trafiają na aukcję wzbudzają powszechnie zainteresowanie, także wśród klientów Domu Aukcyjnego Ostoya.

Koneserów, kolekcjonerów, osoby inwestujące w sztukę – wszystkich Państwa zapraszamy do szczegółowego zapoznania się z naszą ofertą. Licytowane dzieła sztuki – grafiki, obrazy, rzeźby i instalacje – prezentujemy w Galerii na Freta. Serdecznie zapraszamy.