Dom aukcyjny Ostoya

ME
NU

Miniatury

Miniatura to obraz niewielkich rozmiarów. Zazwyczaj spotyka się miniatury portretowe wykonane na pergaminie, kości słoniowej, metalu lub porcelanie. Miniatury portretowe zyskały szczególną popularność w XVI wieku w Europie. Często wykorzystywano je w celach matrymonialnych, co praktykowały głównie rody szlacheckie. Dzięki miniaturze można było pokazać oddalonym od siebie osobom jak ktoś wyglądał. Pod tym względem miniatury pełniły funkcję zbliżoną do roli pełnionej obecnie przez zdjęcia legitymacyjne, a coraz częściej selfi zapisane w pamięci urządzenia mobilnego. Liczne miniatury powstały w okresie rokoka i klasycyzmu, a także w ciągu dwóch następnych stuleci. Dziś miniatury są cenione przede wszystkim za precyzję i misterne wykonanie. Część z nich stanowi cenne pamiątki historyczne o stale rosnącej wartości.

Miniatury portretowe – Zaufaj intuicji specjalistów

Miniatury i miniatury portretowe zajmują bardzo ważne miejsce w ofercie Domu Aukcyjnego Ostoya. Bazując na bardzo dobrej znajomości rynku dzieł sztuki oraz intuicji naszych ekspertów stale wzbogacamy kolekcję miniatur o nowe propozycje. To czyni naszą ofertę niezwykle atrakcyjną dla kolekcjonerów dawnych obrazów i pamiątek historycznych.

Miniatury przed sprzedażą poddajemy profesjonalnej ekspertyzie. Ma to na celu potwierdzenie ich autentyczności oraz informacji posiadanych na ich temat. Dzięki temu mamy pewność, iż aukcjonowane przedmioty to przedmioty oryginalne z epoki i potwierdzonej wartości kolekcjonerskiej i pieniężnej.

Z ofertą miniatur możecie się Państwo zapoznać za pośrednictwem strony internetowej lub osobiście. Aukcjonowane przedmioty prezentujemy w Salonie Aukcyjnym Zajączka w Warszawie. W razie pytań lub wątpliwości pozostajemy do dyspozycji.

Kategoria

Cena

Wyświetlanie 1–15 z 49 wyników

Ilość produktów na stronie: