Dom aukcyjny Ostoya

ME
NU

Frida Kahlo

Kahlo to meksykańska malarka słynąca z autoportretów. Jej twórczość nawiązuje do kultury meksykańskie i indiańskiej. Z tego też powodu często bywa określane jako sztuka naiwna lub folkowa. Motywem najczęściej poruszanym przez meksykańską malarkę było cierpienie i ból fizyczny. Tematyka ta wynikała bezpośrednio z doświadczeń artystki – problemów zdrowotnych ciągnących się od wieku dziecięcego, które pogłębiły się w wyniku wypadku komunikacyjnego, któremu Frida uległa w okresie nastoletnim.

Zainteresowanie malarstwem rozpoczęło się w czasie przymusowego unieruchomienia po wypadku i przerodziło się w coś na tyle dużego, iż Kahlo ostatecznie porzuciła szkołę medyczną na rzecz uprawniania sztuki. Pierwsze obrazy namalowała leżąc unieruchomiona w odlewie gipsowym. Bardzo duży wpływ na dalszy rozwój warsztatu artystki miał Diego Rivera.

Obrazy

Twórczość Fridy Kahlo to w głównej mierze płótna, z których spogląda na nas surowe życie kobiet. Obrazy szokujące, obrazujące ból. Wiele z nich to autoportrety (55 spośród 143), które pełne są osobistej symboliki, często bazującej na odniesieniach do anatomii. Jasne barwy i wyraziste kreski, cechy realizmu i uproszczone środki wyrazu to jedyna w swoim rodzaju, oryginalna wizytówka Firidy Kahlo, której prace są automatycznie rozpoznawalne także przez mniej wprawione oko.

Frida Kahlo – obrazy i aukcje

Kahlo jest jedną z tych artystek, które się kocha lub nienawidzi… Dla jednych genialna, dla innych prymitywistka cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem miłośników i kolekcjonerów sztuki, o czym świadczą ceny jej płócien wystawianych na aukcje. Kolekcjonerów, miłośników sztuki, osoby inwestujące w sztukę – wszystkich Państwa zapraszamy na aukcje Domu Aukcyjnego Ostoya. Nasze aukcje to okazja na to, aby wzbogacić prywatną kolekcję o unikalne płótna znanych i cenionych artystów reprezentujących różne kierunki malarstwa.

Wszystkie dzieła sztuki oferowane podczas aukcji licytanci (i nie tylko) mogą obejrzeć w Galerii na Freta. Serdecznie zapraszamy!