Dom aukcyjny Ostoya

ME
NU

Zygmunt Konarski

Nic nie zastąpi dzieła namalowanego lub wyrzeźbionego ręką artysty, który w pocie czoła dokłada wszelkich starań, aby jego prace były jedyne i niepowtarzalne. To tysiące detali, które wymagają długiej pracy i cierpliwości. Dom Aukcyjny Ostoya z przyjemnością przedstawia poznańskiego artystę Zygmunta Konarskiego, który wykonał większość rzeźb w Muzeum Arkadego Fiedlera w Puszczykowie pod Poznaniem. Arkady Fiedler był pisarzem i podróżnikiem. Zygmunt Konarski (1936-2004) był przyjacielem rodziny Fiedlerów i pomagał w stworzenia muzeum w ich rodzinnej willi.

Muzeum – Pracownia Literacka Arkadego Fiedlera rozpoczęło działalność 1 stycznia 1974 roku. Z biegiem lat rosło zainteresowanie czytelników Arkadego Fiedlera domem, w którym mieszkał i tworzył, a także gromadzonymi w nim eksponatami z podróży. To nasunęło pisarzowi i jego rodzinie pomysł stworzenia w rodzinnej willi muzeum. W roku 1973 trwały prace adaptacyjne, w których udział brała rodzina Fiedlerów oraz przyjaciele. Jednym z nich był Zygmunt Konarski. Człowiek wielkiej fantazji, artysta plastyk, który pomógł urządzić ekspozycję. Ponadto Zygmunt Konarski był pełnym pasji twórcą większości ogrodowych posągów. Zygmunt z niezwykłym oddaniem uczestniczył w projektowaniu, organizowaniu i rozwijaniu Muzeum – Pracowni Literackiej Arkadego Fiedlera. Oprócz ogromu pracy i mnóstwa pomysłów, wniósł do Muzeum – Pracowni potężny ładunek entuzjazmu i twórczej pasji. Będąc artystą zakochanym w kulturze i sztuce dalekich ludów, stworzył między innymi unikalną kolekcję monumentów egzotycznych w Ogrodzie Tolerancji m.in. totemy, rzeźbę moai, kalendarz Azteków.

Zygmunt Konarski obrazy

Reprodukcje obrazów Konarskiego w formie wydruków, obrazów, plakatów cieszą się dużą popularnością w sieci. Po oryginały zapraszamy natomiast na aukcje Domu Aukcyjnego Ostoya.

W naszej galerii prezentujemy ekspozycję dzieł sztuki z zakresu malarstwa i rzeźby. Serdecznie zachęcamy wszystkich kolekcjonerów i pasjonatów do przejrzenia naszej niezwykłej oferty, w tym również do zapoznania się z obrazami Józefa Chełmońskiego.