Dom aukcyjny Ostoya

ME
NU

Kamil Sipowicz

Dom Aukcyjny Ostoya ma przyjemność przedstawić polskiego historyka filozofii, pisarza, poetę, autora tekstów piosenek, dziennikarza, doktora nauk humanistycznych, rzeźbiarza i wybitnego malarza – Kamila Sipowicza.

Kamil Sipowicz jest członkiem Akademii Fonograficznej ZPAV i Stowarzyszenia Pisarzy Polskich. Tytuł magistra uzyskał na Wydziale Filozofii Chrześcijańskiej w Akademii Teologii Katolickiej w Warszawie (1974–1979). Studia doktoranckie realizował na Uniwersytecie Ludwika i Maksymiliana w Monachium (1980–1982) i Wolnym Uniwersytecie Berlińskim (1982–1988). Posiada stopień doktora nauk humanistycznych w zakresie filozofii. W 1991 roku założył wraz z Korą – polską piosenkarką rockową i autorką tekstów, wytwórnię fonograficzną Kamiling Co. W 1996 roku zarejestrował znak słowno-graficzny „Maanam” w Urzędzie Patentowym Rzeczypospolitej. Jego firma “Kamiling Publishing” zajmuje się dziedzictwem zespołu Maanam oraz wokalistki tego zespołu – Kory.

W 2013 roku Kamil Sipowicz oraz Kora wzięli ślub po ponad 40 latach związku. W 1998 roku napisali wspólnie książkę zatytułowaną Kora i Maanam: podwójna linia życia. W 2011 roku Kamil Sipowicz opublikował biografię Kory pt. Kora, Kora. A planety szaleją. Po śmierci swojej żony Kory, Kamil Sipowicz zajął się m.in. sprawami związanymi z upamiętnieniem Kory. 17 grudnia 2018 roku, na warszawskich Bielanach, odsłonił Neon “Miłość to wieczna tęsknota”, który zaprojektowała światowej sławy artystka Paulina Ołowska.

Kamil Sipowicz - Twórczość artystyczna

Aktywny jest jako plastyk. Brał udział w happeningach w warszawskiej Galerii Repassage (1971-1975). Zajmuje się rzeźbą, tworząc głównie w drewnie i metalu, grafiką komputerową, malarstwem – akryl i gwasz. Swoje prace wystawiał w Europie m.in. w Berlinie, Monachium, Warszawie, Krakowie, Bielsku-Białej oraz Stanach Zjednoczonych. Jest autorem cyklu obrazów Arki Przymierza (1980-1988), Bogowie i Archetypy (1988-1999), cykl rzeźb Totemy (1982-2000), oraz Collages: Transmandale. Mamy niezwykłą przyjemność licytować prace tego genialnego twórcy.

Jednocześnie zachęcamy serdecznie do zapoznania się również z obrazami Przemysława Kossakowskiego.