Dom aukcyjny Ostoya

ME
NU

Sztuka Dalekiego Wschodu

Daleki Wschód fascynuje ludzi Zachodu od wieków. Najlepszym tego dowodem jest orientalizm, jak określa się utrwaloną w kulturze Zachodu formę egzotyzmu polegającą na uzewnętrznieniu i akcentowaniu w tworach kultury fascynacji kulturami Wschodu. Kultura, wierzenia, wytwory sztuki i sztuki użytkowej kultury hinduskiej, japońskiej, arabskiej, perskiej i chińskiej intrygują nas od pokoleń. Obok dzieł sztuki utrzymanych w nurcie orientalizmu na rynku sztuki popularne są oryginalne wyroby z Chin, Japonii czy Indii. Na wartości zyskują wraz z wiekiem, dlatego kolekcjonerzy sztuki Dalekiego Wschodu najchętniej sięgają po przedmioty z XIX i XX wieku, a w miarę możliwości także starsze eksponaty. Tam, gdzie w grę wchodzi sztuka Dalekiego Wschodu, na uwagę zasługuje ręcznie wykonana broń i zbroje, misternie zdobiona ceramika oraz charakterystyczna orientalna biżuteria. Niezwykle cenne i intrygujące są również wschodnie wyroby papiernicze – książki, ryciny.

Sztuka Dalekiego Wschodu w Warszawie

Fascynacja sztuką Dalekiego Wschodu nie jest nam obca. W swoich zbiorach posiadamy liczne dzieła sztuki i przedmioty sztuki użytkowej pochodzące z Chin, Japonii, Indii oraz innych krajów regionu. Specjalizujemy się w przedmiotach starych, unikatowych, zabytkowych. Gromadzimy wyłącznie przedmioty o potwierdzonej wartości, którą weryfikujemy przy pomocy profesjonalnych ekspertyz. Dzięki temu mamy gwarancję, że na aukcje Domu Aukcyjnego Ostoya trafiają wyłącznie oryginalne dzieła sztuki i przedmioty codziennego użytku, które z czasem zyskały wartość kolekcjonerską.

Z pełną kolekcją przedmiotów z Dalekiego Wschodu możecie się Państwo zapoznać za pośrednictwem naszej strony internetowej lub osobiście w Salonie Aukcyjnym w Warszawie. W razie pytań lub wątpliwości pozostajemy do dyspozycji.

Kategoria

Cena

Wyświetlanie 1–15 z 256 wyników

Ilość produktów na stronie: