Dom aukcyjny Ostoya

ME
NU

Dzbanki, kafarki, mleczniki, puchary i kieliszki

Dzbanki antyczne i zabytkowe kieliszki

Dzbanki od dawna były wykorzystywane do przenoszenia i przechowywania płynów lub drobnoziarnistych materiałów sypkich. Typowy dzban składa się z przysadzistego, pękatego brzuśca, szerokiego wylewu oraz pionowego uchwytu. Dawniej bardzo często gościły na naszych stołach, a materiał, z jakiego były wykonane stanowił swoisty wyznacznik statusu społecznego właściciela. Obecnie dzbanki antyczne to przedmioty o wysokiej wartości kolekcjonerskiej. Wykonane ze srebra lub posrebrzane odznaczają się oryginalną estetyką oraz wysoką precyzją wykonania. Podobnie zabytkowe kieliszki. Bardzo często są to naczynia charakteryzujące się walorami dekoracyjnymi, dzięki którym doskonale prezentują się na półkach i w witrynach.

Srebra i platery: Dzbanki, kieliszki, karafki, mleczniki i puchary

Srebrna zastawa stołowa zajmuje ważne miejsce w naszej ofercie. Kolekcjonerom proponujemy przedmioty srebrne i platery. Nasza oferta to także naczynia wykonane z cyny – zabytkowe kieliszki i puchary, dzbanki antyczne i dzbanuszki. Posiadamy niezwykłe obiekty z najlepszych wytwórni oraz rzadkie eksponaty od uznanych złotników. Każdy z tych przedmiotów niesie za sobą bogatą historię i wielką wartość.

Kolekcjonerów poszukujących zabytkowych kieliszków lub antycznych dzbanków z konkretnej epoki lub konkretnego warsztatu złotniczego zachęcamy od zapoznania się ze szczegółowym opisem oferowanych przedmiotów. Autentyczność każdego z nich została potwierdzona przez doświadczonych ekspertów. Przedmioty udostępniamy do wglądu w naszej Galerii. Zapraszamy.

Kategoria

Cena

Wyświetlanie 1–15 z 262 wyników

Ilość produktów na stronie: