Wyświetlanie 5896–5910 z 5999 wyników
DZWONEK DO SAŃ LUB POWOZU, ROSJA, XIX w.
920.00 złDZWONEK DO SAŃ LUB POWOZU, ROSJA, XIX w.
Brąz, wys. 9,5 cm, śr. 10 cm
Na obrzeżu napis cyrylicą.
Josef KOUDELKA
2,700.00 złJosef KOUDELKA
DZIEWCZYNA W MORAWSKIM STROJU
J Koudelka
ORZEŁ WOJSKOWY DO CZAPKI wz. 19
517.00 złORZEŁ WOJSKOWY DO CZAPKI wz. 19
Miedź srebrzona; 61 x 40 mm
Kontra, ułamane elementy mocujące
CUKIERNICA, 2 poł. XIX w.
3,000.00 złCUKIERNICA, 2 poł. XIX w.
Srebro, próba 750, wewnątrz złocone; waga 275 g; 13 x 17 x 12,5 cm
Puncowanie: 750, wyryte K
TACKA NA WIZYTÓWKI, Anglia, Sheffield, Walker & Hall, 1857
2,600.00 złTACKA NA WIZYTÓWKI, Anglia, Sheffield, Walker & Hall, 1857
Srebro, próba sterling, waga 568 g, wys. 2,5 cm, śr. 26 cm
Na trzech nóżkach
Puncowanie: W&H; korona; lew kroczący; O
321. KOMPLET DO KAWY, Wietnam, 2 poł. XX w.
2,000.00 złZygmunt JÓZEFCZYK
1,725.00 złZygmunt JÓZEFCZYK
Jerzy POTRZEBOWSKI
5,175.00 złJerzy POTRZEBOWSKI
HISZPAŃSCY JEŹDŹCY
Olej, tektura; 48 x 41 cm w świetle
Niesygnowany
Na odwrocie szkic obrazu z siedzącą postacią.
Jerzy Potrzebowski
1921 -1974
Ukończył studia w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Kształcił się tam w latach 1945-50 u Zygmunta Radnickiego, Ignacego Pieńkowskiego, Czesława Rzepińskiego i Fryderyka Pautscha. Najchętniej rysował i malował akwarelami sceny figuralne i sylwetki koni. W 1970 roku krakowskie Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych zorganizowało wystawę jego prac.
Jerzy POTRZEBOWSKI
4,025.00 złJerzy POTRZEBOWSKI
Juliusz KOSSAK
4,600.00 złJuliusz KOSSAK
KOŃSKI TARG NA PRADZE, przed 1869
Ołówek, papier; 20,5 x 33 cm
Pod rysunkiem napis piórem: Autentyczny rysunek ś.p. mojego Ojca Juliusza | do kompozycji Targ na Konie na Pradze | Wojciech Kossak
019A. Monogramista MLS
1,000.00 złM. MERDRYCZ
1,150.00 złM. MERDRYCZ
GŁOWA STARCA, po 1920
Pastel, papier; 24,5 x 20 cm
Sygnowany l.g.: M Merdrycz
IKONA DOMOWA, Sobór Świetych, Rosja, po 1870
8,000.00 zł188D. IKONA CZTEROPOLOWA, Rosja, poł. XIX w.
5,000.00 zł188D. IKONA CZTEROPOLOWA, Rosja, poł. XIX w.
Tempera, złocenia, deska cyprysowa; 31 x 26,5 cm
Jerzy Ryszard ZIELIŃSKI-JURRY
6,900.00 złJerzy Ryszard ZIELIŃSKI-JURRY
MARTWA NATURA Z GAŁĄZKĄ KASZTANOWCA, 1964
Olej, płótno; 62 x 66 cm
Sygnowany l.d.: jurry 64