Jerzy POTRZEBOWSKI

4,025.00

  • MALARZ W PLENERZE
  • Olej, płótno; 26,7 x 38,5 cm
    Sygnowany p. d.: Jerzy Potrzebowski
    Na odwrocie: na blejtramie niebieskim długopisem Autoportret J. Potrzebowski |
    na płótnie słabo czytelny napis German? 28|119? | nalepka Artystycznego Biura Wystaw Odział w Krakowie z tytułem i opisem obrazu

Niewielka, malowana szkicowo i w swobodny sposób scena przedstawiająca artystę malującego w plenerze. Ciepła kolorystyka budowana gamą brązów i zieleni złamana kilkoma akcentami błękitu w partii nieba i koszuli artysty. Jerzy Potrzebowski
1921 – 1974
ukończył studia w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Kształcił się tam w latach 1945-50 u Zygmunta Radnickiego, Ignacego Pieńkowskiego, Czesława Rzepińskiego i Fryderyka Pautscha. Najchętniej rysował i malował akwarelami sceny figuralne i sylwetki koni. W 1970 roku krakowskie Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych zorganizowało wystawę jego prac.