Josef KOUDELKA

2,700.00

DZIEWCZYNA W MORAWSKIM STROJU

    1. Olej, płótno naklejone na tekturę, 40 x 33 cm

    1. Sygnowany l.g.:

J Koudelka

Josef KOUDELKA

    1. 1877 – 1960

Czeski malarz scen rodzajowych. Uczeń Pirnera, Brozika i Schwaigera w praskiej Akademii Sztuk Pięknych. Znany głównie z portretów i motywów Morawskiej Słowacji.