Wyświetlanie 661–675 z 868 wyników
Carl SCHUBERT
345.00 złCarl SCHUBERT
JAN SEBASTIAN BACH, 3. ćwierć XX w.
Farby ceramiczne, porcelana; 12 x 9 cm
Sygnowany na odwrocie: Schubert | Meissen | handgemalt
DZBANEK DEKOROWANY MOTYWEM WINNEJ LATOROŚLI, Niemcy, Berlin, KPM, 1823 – 1832
747.00 złDZBANEK DEKOROWANY MOTYWEM WINNEJ LATOROŚLI, Niemcy, Berlin, KPM, 1823 – 1832
Porcelana, zielona farba naszkliwna, złocenie; wys. 26 cm
Sygnowane kobaltem podszkliwnie: berło; czerwono-brązowym drukiem naszkliwnym: orzeł z berłem i jabłkiem w szponach nad literami K.P.M.
Stan zachowania: naprawiana krawędź wlewu
SERWIS PORCELANOWY DEKOROWANY MOTYWEM WINOROŚLI NA 10 OSÓB, Niemcy, Saksonia, Miśnia, lata 20. XX w.
6,900.00 złSERWIS PORCELANOWY DEKOROWANY MOTYWEM WINOROŚLI NA 10 OSÓB, Niemcy, Saksonia, Miśnia, lata 20. XX w.
Porcelana, farby podszkliwne; w składzie: dzbanek (wys. 26 cm), mlecznik (wys. 17 cm), cukiernica (wys. 11 cm), po 10 talerzyków (śr. 17,5 cm), filiżanek (wys. 5,5, cm), spodków (śr. 16 cm)
Sygnowane kobaltem podszkliwnie: skrzyżowane miecze, na 14 przedmiotach kropka między głowniami, 30 dwukrotnie przeszlifowane
Stan zachowania: po jednej szczerbce na na wylewie dzbanka, krawędziach dwóch filiżanek i jednego spodka.
CZARKA PORCELANOWA OPRAWIONA W SREBRO, Niemcy, Berlin, KPM, XVIII w. i Francja, Paryż, Risler & Carré, 1897 – 1912
1,380.00 złCZARKA PORCELANOWA OPRAWIONA W SREBRO, Niemcy, Berlin, KPM, XVIII w. i Francja, Paryż, Risler & Carré, 1897 – 1912
CZARKA PORCELANOWA OPRAWIONA W SREBRO, Niemcy, Berlin, KPM, XVIII w. i Francja, Paryż, Risler & Carré, 1897 – 1912
Porcelana, relief, farby naszkliwne (ptaki), oprawa srebrna, próba 950, wewnątrz złocona; wys. 7,5 cm, śr. wlewu 7 cm
Wieczko na zawiasie, wewnątrz ażurowy pierścień
Porcelana sygnowana kobaltem podszkliwnie: berło
Srebro puncowane: w rombie: gwiazdka | R & C | M; w sześciokącie głowa Marianny
WAZONIK, Niemcy, Bawaria, Rosenthal, 1928
345.00 złWAZONIK, Niemcy, Bawaria, Rosenthal, 1928
Porcelana; wys. 14,5, śr. 19,5 cm
Sygnowany zielenią chromu, druk podszkliwny: Modell von | Ph. Rosenthal; pod koroną Rosenthal | SELB-BAVARIA
TACA, Śląsk, Wałbrzych (Waldenburg), Carl Krister Porzellanfabrik, po 1840
747.00 złTACA, Śląsk, Wałbrzych (Waldenburg), Carl Krister Porzellanfabrik, po 1840
Porcelana, niebieska farba naszkliwna, złocenie
Sygnowana kobaltem: berło | KPM
FILIŻANKA DO MOKKI, Czechosłowacja, okres międzywojenny
115.00 złFILIŻANKA DO MOKKI, Czechosłowacja, okres międzywojenny
Porcelana, nadruk barwny, złocenia, wys. 5, śr. 5 cm
Sygnowany złotym drukiem: Made in | Czechoslovakia
PÓŁMISEK DEKOROWANY W NIEMIECKIE KWIATY, Niemcy, Saksonia, Miśnia, poł. XVIII w.
1,725.00 złPÓŁMISEK DEKOROWANY W NIEMIECKIE KWIATY, Niemcy, Saksonia, Miśnia, poł. XVIII w.
Porcelana, farby naszkliwne, wys. 6,5, śr. 38 cm
Sygnowany kobaltem podszkliwnie: skrzyżowane miecze; wyciskiem: a
Stan zachowania: szczerba, rysy, przetarcia malatury
SPODEK, Rosja, ok. 1840
230.00 złSPODEK, Rosja, ok. 1840
Porcelana, zielona farba naszkliwna, złocenie; śr. 12,5 cm
Stan zachowania: pęknięcie, szczerba na krawędzi
Audrey IVEENIAUS
805.00 złAudrey IVEENIAUS
DZIEWCZYNA W CZARNYM KAPELUSZU
Porcelana, farby naszkliwne, złocenia; 31,5 x 24 cm (owal)
Sygnowana: Audrey Iveeniaus; wyciskiem: 7908
WAZKA Z GŁOWAMI KOZŁÓW, Niemcy, Porzellanfabrik C.M. Hutschenreuther , oddział artystyczny w Dreźnie, 1918 – 1945
805.00 złWAZKA Z GŁOWAMI KOZŁÓW, Niemcy, Porzellanfabrik C.M. Hutschenreuther , oddział artystyczny w Dreźnie, 1918 – 1945
Porcelana, farby naszkliwne, złocenia, wys. 20 cm
Sygnowana w złotym owalu: Really Handpainted | między datami 1814, 1914 pod koroną herb z trójpolowy z literami C, M, HR | Hutschenreuther | Dreseden-China; Dresden handpainted; czarną farbą odręcznie: G. Hamiel | pinse | D 317
TALERZ Z BUKIETEM KWIATÓW, Niemcy, Saksonia, Miśnia, k. XIX w.
805.00 złTALERZ Z BUKIETEM KWIATÓW, Niemcy, Saksonia, Miśnia, k. XIX w.
Porcelana, relief, złocenia; wys. 3,5, śr. 24 cm
Sygnowany kobaltem podszkliwnie: skrzyżowane miecze; wyciskiem: 1D
TALERZ Z KRĄPIAMI, Niemcy, Berlin, KPM, ok. 1870
805.00 złTALERZ Z KRĄPIAMI, Niemcy, Berlin, KPM, ok. 1870
Porcelana, na kołnierzu relief imitujący wiklinę, farby naszkliwne – w lustrze dwa krąpie, złocenia, wys. 3, śr. 23 cm
Sygnowany kobaltem podszkliwnie: berło; czarną farbą naszkliwnie: Blei; L; wyciskiem w okręgu A z trzema kropkami; 20
TALERZ AŻUROWY Z RELIEFEM IMITUJĄCYM WIKLINĘ, Niemcy, Berlin, KPM, ok. 1780
402.00 złTALERZ AŻUROWY Z RELIEFEM IMITUJĄCYM WIKLINĘ, Niemcy, Berlin, KPM, ok. 1780
Porcelana, wys. 3,5 , śr. 23,5 cm
Sygnowany kobaltem podszkliwnie: berło, wyciskiem: 27 G
Stan zachowania: kołnierz naprawiany
TALERZ Z DEKORACJĄ NIEMIECKIE KWIATY, Niemcy, Berlin, KPM, 1914 – 1918
690.00 złTALERZ Z DEKORACJĄ NIEMIECKIE KWIATY, Niemcy, Berlin, KPM, 1914 – 1918
Porcelana, na kołnierzu relief imitujący wyklinę, farby naszkliwne, złocenia; wys. 2,7, śr. 24,5 cm
Sygnowany kobaltem podszkliwnie: berło raz przeszlifowane, czarną farbą naszkliwnie: żelazny krzyż, wyciskiem: 3S P z dwoma kropkami