CZARKA PORCELANOWA OPRAWIONA W SREBRO, Niemcy, Berlin, KPM, XVIII w. i Francja, Paryż, Risler & Carré, 1897 – 1912

1,380.00

Porcelana, relief, farby naszkliwne (ptaki), oprawa srebrna, próba 950, wewnątrz złocona; wys. 7,5 cm, śr. wlewu 7 cm
Wieczko na zawiasie, wewnątrz ażurowy pierścień
Porcelana sygnowana kobaltem podszkliwnie: berło
Srebro puncowane: w rombie: gwiazdka | R & C | M; w sześciokącie głowa Marianny

Osiemnastowieczna czarka porcelanowa w wytwórni berlińskiej oprawiona na przełomie XIX i XX w. znanej paryskiej firmie złotniczo-jubilerskiej specjalizującej się wytwarzaniu luksusowych wyrobów.