Wyświetlanie 646–660 z 868 wyników
NEFRETETE, Niemcy, Bawaria, Rosenthal, lata 40-te XX w.
1,840.00 złNEFRETETE, Niemcy, Bawaria, Rosenthal, lata 40-te XX w.
Porcelana częściowo szkliwiona; wys. 28,6 cm
Sygnowana: zielony stempel Rosenthal Germany w wypukłym ornamencie rocaille | wycisk w masie porcelanowej: 777_1.
FIGURKA, JOŃSKA TANCERKA, Niemcy, Bawaria, Selb, Rosenthal, 1914-1933
402.00 złFIGURKA, JOŃSKA TANCERKA, Niemcy, Bawaria, Selb, Rosenthal, 1914-1933
Model Berthold Boehs
Porcelana, farby podszkliwne, wys. 23 cm
Sygnowana zielenią chromu: korona | Rosenthal | Kunst-Abteilung | SELB-BAVARIA; wyciskiem: K 208; ryta: B. Boehs
Stan zachowania: lewa dłoń naprawiana
FIGURA, MAŁPKA, Turyngia, Lichte, Heubach, lata dwudzieste XX w.
690.00 złFIGURA, MAŁPKA, Turyngia, Lichte, Heubach, lata dwudzieste XX w.
Porcelana, farby podszkliwne w gamie segerowskiej; wys. 14,5 cm
Sygnowany: kobaltem podszkliwnie: w okręgu zachodzące słońce, pod nim monogram: HG. | wycisk w masie: w okręgu zachodzące słońce, pod nim monogram: HG. | wycisk w masie: 378AE
DESKA, Niemcy, XIX w.
115.00 złFIGURA, FRYDERYK WIELKI, Niemcy, Schaubach-Kunst, 1928-1953
575.00 złFIGURA, FRYDERYK WIELKI, Niemcy, Schaubach-Kunst, 1928-1953
Porcelana biała, szkliwiona; wys. 22,5 cm
Sygnowana: Schaubach Kunst pod koroną ujęty w dwa liście akantu, ze skrzyżowanymi pędzlami pod spodem.
Stan zachowania: ukruszony fragment laski.
KOZIOŁKI, Saksonia, Miśnia, XIX w.
345.00 złKOZIOŁKI, Saksonia, Miśnia, XIX w.
Porcelana, kobalt podszkliwnie; długość: 9,8 cm
Sygnowane: kobaltem podszkliwnie skrzyżowane miecze
PARA FILIŻANEK Z WZOREM
977.00 złPARA FILIŻANEK Z WZOREM
Porcelana, malowana kobaltem podszkliwnie, wys.5, śr. 8 cm, spodki śr. 14 cm
Sygnowane kobaltem podszkliwnie: skrzyżowane miecze z gwiazdką między rękojeściami
Stan zachowania: jeden spodek klejony, ze szczerbą
PATERA, Saksonia, Miśnia, manufaktura Carla Teicherta, ok. 1890
977.00 złPATERA, Saksonia, Miśnia, manufaktura Carla Teicherta, ok. 1890
Porcelana, kobalt podszkliwnie; wys. 20,8 cm
Sygnowana: MEISSEN w owalu z gwiazdką kobaltem podszkliwnie | wycisk: 3 | wycisk: 2
Stan zachowania: niewielka szczerbka przy krawędzi stopy.
CUKIERNICA, Saksonia, Miśnia, 1924-34
402.00 złCUKIERNICA, Saksonia, Miśnia, 1924-34
Porcelana, kobalt podszkliwny; wys. 10,5 cm
Sygnowana: kobaltem podszkliwnie skrzyżowane miecze, kropka pomiędzy ostrzami, przekreślone dwukrotnie kołem szlifierskim | 13 | wycisk w masie: 216 | na pokrywce: 2
Stan zachowania: szczerbka na miseczce, ukruszone płatki róży.
SOSJERKA, Niemcy, Saksonia, Miśnia, Ernst Teichert, po 1890
500.00 złSOSJERKA, Niemcy, Saksonia, Miśnia, Ernst Teichert, po 1890
Porcelana, malowana kobaltem podszkliwnie, wzór cebulowy, 9,5 x 25 x 17 cm
Sygnowana kobaltem podszkliwnie: strzałka z literą T i napis MEISSEN
KOSZYK, Niemcy, Berlin, KPM, ok. 1830
977.00 złKOSZYK, Niemcy, Berlin, KPM, ok. 1830
Porcelana, kobalt podszkliwnie; dł. 28,5 cm
Sygnowana: berło kobaltem podszkliwnie | litera W kobaltem podszkliwnie
Stan zachowania: naprawiana w trzech miejscach na ażurowym kołnierzu
WAZONIK, Niemcy, Saksonia, Miśnia, 2 poł. XIX w.
287.00 złWAZONIK, Niemcy, Saksonia, Miśnia, 2 poł. XIX w.
Porcelana malowana kobaltem podszkliwnie, wzór cebulowy, wys. 10 cm
Sygnowany kobaltem podszkliwnie: skrzyżowane miecze, numer 15-
KAŁAMARZ, Niemcy, Saksonia, Miśnia, XIX w.
115.00 złKAŁAMARZ, Niemcy, Saksonia, Miśnia, XIX w.
Porcelana, malowana kobaltem podszkliwnie – wzór cebulowy, wys.5, śr.8,3 cm
Brak pokrywki
SOLNICZKA, Niemcy, Saksonia, Miśnia, XIX w.
115.00 złSOLNICZKA, Niemcy, Saksonia, Miśnia, XIX w.
Porcelana, malowana kobaltem podszkliwnie, złocenia, 2,2 x 4 x 4 cm
Sygnowana kobaltem: skrzyżowane miecze, 46; wyciskiem: 93
Stan zachowania: szczerbka na krawędzi
Carl SCHUBERT
345.00 złCarl SCHUBERT
RYSZARD WAGNER, 3. ćwierć XX w.
Farby ceramiczne, porcelana; 12 x 9 cm
Sygnowany l.d.: Schubert