Wyświetlanie 5701–5715 z 6002 wyników
Kazimierz SZEMIOT
1,150.00 złKazimierz SZEMIOT
DOROŻKI, 1976
Olej, płótno; 45 x 67 cm
Sygnowany p.d.: K.Szemioth | 1976
PATERKA DEKOROWANA KWIATAMI, XX w.
230.00 złPATERKA DEKOROWANA KWIATAMI, XX w.
Srebro, próba 800, waga 25 g; 2,5 x 10 x 7,5 cm
Puncowanie: 800, MM
PATERKA W STYLU ART DECO, Polska, Kraków, po 1931
1,020.00 złZEGAR KAFLOWY, XIX w.
690.00 złZEGAR KAFLOWY, XIX w.
Na trzech nóżkach, cylindryczny, wys. 6, śr. 8 cm
Obudowa mosiężna, srebrzona, tarcza w centrum filigranowa z pierścieniem na którym cyfry godzin rzymskie, minut arabskie,
Mechanizm o naciągu sprężynowym z regulatorem balansowym, dzwonek
Obudowa uzupełniana
DEKORACJA ŚRODKA STOŁU (SURTOUT DE TABLE) W STYLU ROKOKOWYM, Francja, 2 poł. XIX w.
28,000.00 złDEKORACJA ŚRODKA STOŁU (SURTOUT DE TABLE) W STYLU ROKOKOWYM, Francja, 2 poł. XIX w.
Brąz złocony, tafla lustrzana, na spodzie drewnianym; 16 x 98 x 65 cm
Z figurami dzików, psów i zajęcy. Co wskazuje, że obiekt przeznaczony był do pałacu myśliwskiego. Wyjątkowe, niepowtarzane dzieło. prawdziwa rzadkość na rynku sztuki.
Podobna dekoracja znajduje się w zbiorach Białego Domu.
132. ODZNAKA 2 PUŁKU UŁANÓW LEGIONOWYCH wz. 1921
1,300.00 zł132. ODZNAKA 2 PUŁKU UŁANÓW LEGIONOWYCH wz. 1921
Projekt S. Filipowicz, wykonanie Stanisław Lipczyński, Warszawa
ODZNAKA CENTRUM WYSZKOLENIA SANITARNEGO wz. 1921
2,950.00 złODZNAKA 84 PUŁKU STRZELCÓW POLESKICH wz. 1935
920.00 zł136. ODZNAKA PAMIĄTKOWA 72 PUŁKU PIECHOTY wz. 1937, oficerska
3,000.00 zł136. ODZNAKA PAMIĄTKOWA 72 PUŁKU PIECHOTY wz. 1937, oficerska
Projekt Jan Grochot, wykonanie Wiktor Gontarczyk, Warszawa
131. ODZNAKA 5 KRESOWEJ DYWIZJI PIECHOTY wz. 1944
250.00 zł200. MEDAL WĘGIERSKICH OCHOTNIKÓW 1914 r.
400.00 złCUKIERNICA SKRZYNKOWA, Polska, Warszawa, Fraget, 2 poł. XIX w.
805.00 złCUKIERNICA SKRZYNKOWA, Polska, Warszawa, Fraget, 2 poł. XIX w.
Mosiądz srebrzony, 10 x 12 x 8,2 cm
Na 4 wygiętych, ulistnionych nóżkach, powierzchnia dekorowana giloszem – wić roślinna, wieczko na zawiasie z plastycznym tulipanem
Puncowanie: 2300; FRAGET N PLAQUE; skrzyżowane młotki, 102
PAPIEROŚNICA, XX w.
287.00 złPAPIEROŚNICA, XX w.
Srebro, próba 800, złocona, waga 82 g, 8 x 8 cm
Na wieczku wyryte kwiaty i monogram KD
Puncowanie: 800, kometa z literami GSE
POPYCHACZ, Niemcy, k. XIX w.
172.00 złPOPYCHACZ, Niemcy, k. XIX w.
Srebro, próba 800, waga 20 g, dł. 10 cm
Puncowanie: półksiężyc, korona, 800, HS, LSF
TACKA Z HERBEM ŁADA, Polska, ok. 1840
402.00 złTACKA Z HERBEM ŁADA, Polska, ok. 1840
Miedź srebrzona, 31 x 23 cm
Na kołnierzu aplikowany ornament wolutowy, w lustrze dekoracja ryta: wić roślinna i herb Łada