Wyświetlanie 5716–5730 z 6002 wyników
Zygmunt AJDUKIEWICZ
64,400.00 złZygmunt AJDUKIEWICZ
MUZYKA, TRYPTYK, 1901
Olej, złota farba, płótno 125 x 30,5 ; 115 x 70; 125 x 30,5 cm
Sygnowany na środkowej kwaterze, l.d.: Ajdunkiewicz | 1901
Stanisław DYBOWSKI
6,500.00 złStanisław DYBOWSKI
KOBIETA I DWIE GĘSI PRZED CHATĄ
Gwasz, tektura; 51 x 80 cm
Sygnowany p.d.: _St_Dybowski
TŁOK PIĘCZĘTNY ZARZĄDU MAJĄTKU SCHAFFGOTSCHÓW W GREIFFENSTEIN (obecnie Gryf na Dolnym Śląsku), pocz. XIX w.
805.00 złTŁOK PIĘCZĘTNY ZARZĄDU MAJĄTKU SCHAFFGOTSCHÓW W GREIFFENSTEIN (obecnie Gryf na Dolnym Śląsku), pocz. XIX w.
Mosiądz, 28 x 24 mm
Herb Schaffgotschów, wokół napis: REICHS GR SCHAFFGOTSCH RENT AMT ZU GREIFFENSTEIN
ZEGAR KOMINKOWY, SZAFKOWY, KWADRANSOWY Z REPETIEREM KWADRANSOWYM, Austria, Wiedeń, ok. 1830
2,300.00 złZEGAR KOMINKOWY, SZAFKOWY, KWADRANSOWY Z REPETIEREM KWADRANSOWYM, Austria, Wiedeń, ok. 1830
Obudowa drewniana, czeczota orzechowa, dobrany front za przeszklonymi drzwiczkami, mosiężny, z pierwotnym emaliowanym pierścieniem na którym cyfry godzin rzymskie; zwieńczony dobraną cynową figurą putta
Mechanizm o naciągu sprężynowym, z regulatorem wahadłowym i wychwytem hakowym z masywną kotwicą; 41 x 24 x 12,5 cm
Pochodzenie: kolekcjoner zegarów, Warszawa
281. AMFORA Z ZEGAREM, 2 poł. XIX w.
1,800.00 złZEGAR MINIATUROWY STYLU BAROKOWYM, k. XIX w.
230.00 złZEGAR MINIATUROWY STYLU BAROKOWYM, k. XIX w.
Brąz, 77 x 52 z 23 mm, tarcza porcelanowa, mechanizm o naciągu sprężynowym z regulatorem wahadłowym
ZEGAR MINIATUROWY Z OBUDOWĄ W FORMIE KLATKI, 2 poł. XIX w.
400.00 złZEGAR MINIATUROWY Z OBUDOWĄ W FORMIE KLATKI, 2 poł. XIX w.
Brąz, 8 x 4,5 x 2,7 cm, tarcza emaliowana
ZEGAR MINIATUROWY, k. XIX w.
460.00 złZEGAR MINIATUROWY, k. XIX w.
Obudowa mosiężna, 6,5 x 5 x 3,8 cm
Naciąg sprężynowy z regulatorem wahadłowym, wahadło przed tarczą
ZEGAR MINIATUROWY, PORTYKOWY, 2 poł. XIX w.
400.00 złZEGAR MINIATUROWY, PORTYKOWY, 2 poł. XIX w.
Brąz złocony, 7,5 x 6 x 2 cm, w tympanonie przedstawienie rydwanu, mechanizm o naciągu sprężynowym z regulatorem balansowym
TALERZ Z TULIPANEM I NIEZAPOMINAJKAMI, Saksonia, Miśnia, k. XIX / pocz. XX w.
460.00 złTALERZ Z TULIPANEM I NIEZAPOMINAJKAMI, Saksonia, Miśnia, k. XIX / pocz. XX w.
Porcelana, farby naszkliwne, złocenia, kołnierz z reliefem imitującym wiklinę
Sygnowane kobaltem podszkliwnie: skrzyżowane miecze, wyciskiem: 82; 4601
KABINET NA KOLEKCJE MAŁYCH PRZEDMIOTÓW W STYLU BIEDERMEIER, ok. 1840
4,370.00 złKABINET NA KOLEKCJE MAŁYCH PRZEDMIOTÓW W STYLU BIEDERMEIER, ok. 1840
Masyw lipa, fornir różne gatunki drewna; okucia mosiężne, uchwyty bocznych szafek porcelanowe, złocone; 65 x 46,5 x 23 cm
KOSZ GABINETOWY, ok. 1820
1,035.00 złKOSZ GABINETOWY, ok. 1820
Drewno świerkowe, mazerunek, wys.38, śr. 24,5 cm
Pochodzenie: rezydencja Nowina Chrzanowskich w Opaczy
PAPIEROŚNICA W STYLU JAPOŃSKIM, okres międzywojenny
575.00 złPAPIEROŚNICA W STYLU JAPOŃSKIM, okres międzywojenny
Stal patynowana, oksydowana, mosiądz, inkrustacje: złoto, miedź, cyna; 8,5 x 9 cm
Sygnowana: romb w wpisanym prostokątem podzielonym na cztery pola | K24
Stanisław DYBOWSKI
1,380.00 złWacław BĘBNOWSKI
13,800.00 złWacław BĘBNOWSKI
WAZA Z FAETONEM
Terakota, angoba brązowa patynowana, wys. 37 cm
Praca reprodukowana w: Krystyna Kotula; Wacław Bębnowski, 1865 – 1945, Katalog dzieł ze zbiorów Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku; Włocławek 2009; s. 46, nr.82, 83, il.