Wyświetlanie 5731–5745 z 6003 wyników
Wacław BĘBNOWSKI
13,800.00 złWacław BĘBNOWSKI
WAZA Z FAETONEM
Terakota, angoba brązowa patynowana, wys. 37 cm
Praca reprodukowana w: Krystyna Kotula; Wacław Bębnowski, 1865 – 1945, Katalog dzieł ze zbiorów Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku; Włocławek 2009; s. 46, nr.82, 83, il.
430. ODZNAKI HARCERSKIE, okres międzywojenny
1,200.00 złLASKA Z GŁOWĄ W KAPELUSZU, pocz. XX w.
1,150.00 złPOPIELNICZKA NA WILCZYCH GŁOWACH, Polska, Warszawa, pocz. XX w.
345.00 złPOPIELNICZKA NA WILCZYCH GŁOWACH, Polska, Warszawa, pocz. XX w.
Mosiądz, wys.4,3, śr.11,5 cm
KOMPLET NA BIURKO, pocz. XX w.
1,300.00 złKOMPLET NA BIURKO, pocz. XX w.
Brąz, patynowany, mosiądz, szkło (wkłady kałamarzy), w składzie ekrytuar (19 x 38,5 x 26), suszka (8 x 14,5 x 7 cm)
IKONA, PRAZDNIK ZE ZMARTWYCHWSTANIEM, Rosja, XIX w.
2,530.00 złIKONA, PRAZDNIK ZE ZMARTWYCHWSTANIEM, Rosja, XIX w.
Tempera, złocenie, deska; 31 x 26 cm
TALERZYK, Polska, po 1931
287.00 złTALERZYK, Polska, po 1931
Srebro, próba 3, waga 101 g; śr. 16 cm
Wyryty monogram FMP i daty 22. X.1922 – 1947 r.
Puncowanie: 3, głowa kobiety w chuście; M/W
V. DAMASO
5,750.00 złV. DAMASO
ŻOŁNIERZE I KWIACIARKA, Francja XIX/XX w.
Olej, płótno; 54 x 65 cm
Sygnowany p.d.:V. Damaso
Na odwrocie pieczęć strasburskiej galerii sztuki.
GENTLEMAN NA PRZEJAŻDŻCE, XIX w.
920.00 złHelena BOLIŃSKA-GLOKSIN
1,445.07 złMedal, WYSTAWA FILATELISTYCZNA TYSIĄCLECIE PAŃSTWA POLSKIEGO, WARSZAWA, 1966
977.00 złMedal, WYSTAWA FILATELISTYCZNA TYSIĄCLECIE PAŃSTWA POLSKIEGO, WARSZAWA, 1966
Brąz złocony, śr.50 mm
Wyryte: Piotr Jaroszewicz Protektor Wystawy
Pudełko
Pochodzenie: kolekcja premiera Piotra Jaroszewicza
Medal, XI OGÓLNOPOLSKA WYSTAWA FILATELISTYCZNA, Szczecin 1971
920.00 złMedal, XI OGÓLNOPOLSKA WYSTAWA FILATELISTYCZNA, Szczecin 1971
Biały metal złocony, 57 x 58 mm
Wyryte: Piotr Jaroszewicz Premier PRL 24. X. – 10. XI. 1971
Pudełko
ODZNAKA ADWOKACKA, wz. 1924
2,300.00 złODZNAKA ADWOKACKA, wz. 1924
Czterowarstwowa, tombak, srebrzony, złocony, emalia, 50 x 50 m
Napis na wstędze: PRAWO HONOR OJCZYZNA
Słupek, nakrętka mosiężna
CUKIERNICA SKRZYNECZKOWA, Polska, Warszawa, Jakub Marcińczyk (sukcesorzy Karola Lilpopa), po 1833
14,400.00 złCUKIERNICA SKRZYNECZKOWA, Polska, Warszawa, Jakub Marcińczyk (sukcesorzy Karola Lilpopa), po 1833
Srebro, próba 12, waga 719 g; 10,5 x 17 x 8,5 cm
TALERZ Z POLNYMI KWIATAMI, Śląsk, Prószków, 1769-1783
1,725.00 złTALERZ Z POLNYMI KWIATAMI, Śląsk, Prószków, 1769-1783
Fajans, farby naszkliwne, śr.24,5 cm
Sygnowany brązową farbą: DP
Stan zachowania: pęknięcie, odpryski na krawędzi