Kazimierz SZEMIOT

1,150.00

DOROŻKI, 1976
Olej, płótno; 45 x 67 cm
Sygnowany p.d.: K.Szemioth | 1976

Kazimierz SZEMIOT 1933 Warszawa – 1985 Warszawa Polski poeta, publicysta, aktor, malarz, grafik. Studiował malarstwo u Emilii Wysockiej. Uprawiał malarstwo sztalugowe, grafikę warsztatową, rysunek oraz ceramikę artystyczna. Tematem jego obrazów są często sceny z małych miasteczek, konie, zaprzęgi.