Wyświetlanie 16231–16260 z 18276 wyników
ZESTAW TOALETOWY, pocz. XX w.
1,092.00 złZESTAW TOALETOWY, pocz. XX w.
Srebro, próba 800, drewno, szkło fazowane, końskie włosie, ircha, stal niklowana, masa plastyczna
W składzie lusterko (27 cm), trzy szczotki (12, 14,5 i 15 cm), łyżka do butów ( 23 cm), dwa haczyki do sznurowadeł (22 i 14,5 cm), odcinak (14 cm), dłutko (13 cm), polerka (10 cm), grzebień (21 cm)
Wyryty monogram EH
Puncowanie: EM (monogram wiązany); 800
ZEGAR Z BUDZIKIEM, Francja, Bayard, ok. 1930
632.00 złZEGAR Z BUDZIKIEM, Francja, Bayard, ok. 1930
Obudowa mosiężna; 12 x 9 x 5,5 cm
Sygnowany na tarczy: BAYARD BAYARD
SZEŚĆ WIDELCÓW, fason Trianon, Polska, Warszawa, Fraget, XIX/XX w.
345.00 złSZEŚĆ WIDELCÓW, fason Trianon, Polska, Warszawa, Fraget, XIX/XX w.
Metal srebrzony; dł. 21,5 cm
Puncowane: FRAGET PLAQUE
SERWIS PORCELANOWY DEKOROWANY MOTYWEM WINOROŚLI NA 10 OSÓB, Niemcy, Saksonia, Miśnia, lata 20. XX w.
6,900.00 złSERWIS PORCELANOWY DEKOROWANY MOTYWEM WINOROŚLI NA 10 OSÓB, Niemcy, Saksonia, Miśnia, lata 20. XX w.
SERWETNIK, Włochy, Padwa, Zaramella, po 1968
115.00 złSERWETNIK, Włochy, Padwa, Zaramella, po 1968
Srebro, próba, waga 37 g ; 3,4 x 5,6 x 3,5 cm
Wyryte: Claudia
Puncowanie: gwiazdka, 30 PD, Z, 800
ZESPÓŁ 53 RYCIN Z MUSEO PIO CLEMENTINO
11,500.00 złZESPÓŁ 53 RYCIN Z MUSEO PIO CLEMENTINO
Rzym, Antonio Fulgoni, 1782-1783
Arkusze 58 x 44 cm, odciski płyt 49 x 32 cm
Plansze ilustrujące najważniejsze rzeźby dzieła starożytne muzeum
Rysunki wykonali Franciszek Smuglewicz, Vincenzo Pacetti, Niccolo Ricciolini, Marco Carloni, P. Matteini, Vincenzo Dolcibene, Francesco Camporesi, Lorenzo Rocchegiani, Camoncini, Antonio Cecchi, L. Corazzari.
Rytowali Marco Carloni, François Morel, Benigno Bossi, Alessandro Muchetti, Girolamo Carattoni, Domenico Pronti, Giuseppe Perini, Rastaine
SEKRETERA EKLEKTYCZNA, Francja, k. XIX w.
1,725.00 złSEKRETERA EKLEKTYCZNA, Francja, k. XIX w.
Konstrukcja sosna, świerk; fornir orzech; okucia mosiądz; 121,5 x 87 x 42
KOMODA W STYLU LUDWIKA FILIPA, 3 tercja. XIX w.
2,300.00 złKOMODA W STYLU LUDWIKA FILIPA, 3 tercja. XIX w.
Konstrukcja sosna, fornir, orzech, okucia brąz; 88 x 90 x 45
Zdzisław LACHUR
2,300.00 złZdzisław LACHUR
MUZYKA Z CYKLU JUDAICA, 2002
Olej, technika własna, sklejka; 68,5 x 67 cm
Zdzisław LACHUR
2,300.00 złZdzisław LACHUR
POPIERSIE STAREGO ŻYDA, 1997 – 1998
Olej, technika własna, pilśnia; 52,5 x 48,5 cm
EKRYTUAR Z FIGURKAMI KONIA I DWÓCH PSÓW, XIX/XX w.
805.00 złEKRYTUAR Z FIGURKAMI KONIA I DWÓCH PSÓW, XIX/XX w.
Stop metali na bazie cyny; 18 x 22 x 22 cm
Brak dna i wkładu szklanego jednego z kałamarzy
Ryszard WINIARSKI
15,000.00 złZEGAR – ŚMIGŁO, okres międzywojenny
4,025.00 złZEGAR – ŚMIGŁO, okres międzywojenny
Obudowa drewniana z dziesięciu warstw dwóch rodzajów drewna; 58 x 24 x 15 cm
Do wykonania obudowy posłużyło śmigło samolotowe
EKRYTUAR NEOEMPIROWY W FORMIE ŁODZI, pocz. XX w.
805.00 złEKRYTUAR NEOEMPIROWY W FORMIE ŁODZI, pocz. XX w.
Stop metali miedziowany, szkło (wkłady kałamarzy); 15 x 31 x 10 cm
Stan zachowania: brak pokrywki i baldachimu
Wieczko na zawiasie, wewnątrz ażurowy pierścień
Porcelana sygnowana kobaltem podszkliwnie: berło
ZAUŁEK MOSKIEWSKI W WIDOKIEM NA CERKIEW BOLSZOJE WOZNIESIENIE, 4 ćw. XIX w.
3,450.00 złZAUŁEK MOSKIEWSKI W WIDOKIEM NA CERKIEW BOLSZOJE WOZNIESIENIE, 4 ćw. XIX w.
MALARZ ROSYJSKI
Olej, płótno; 32 x 26,5 cm
Kazimierz MIRECKI
29,500.00 złWAZA PRZYŚCIENNA, XIX/XX w.
Plater na mosiądzu, giloszowanie; 3 x 45,5 x 31 cm
KARAFKA DO WINA, XX w.
345.00 złKARAFKA DO WINA, XX w.
Miedz, cyna (nakładki) srebrzone, wys 23, 5 cm
Srebro, próba 3, waga 80 g, dł.10,7 cm
Firmowe pudełko za napisem: Henneberg WARSZAWSKIE FABRYKI PLATERÓW
LORGNON, Niemcy (?), 2 poł. XIX w.
287.00 złLORGNON, Niemcy (?), 2 poł. XIX w.
Srebro, próba 900, niello, szkło, waga 27 g, dł. 19 cm
Puncowanie: 900
PARA LICHTARZY JEDNOŚWIECOWYCH, Polska, Warszawa, Fraget, 1896 – 1914
805.00 złPARA LICHTARZY JEDNOŚWIECOWYCH, Polska, Warszawa, Fraget, 1896 – 1914
Mosiądz srebrzony; 29 x 11 x 11 cm
MACZETA Z POCHWĄ, Kongo, XIX/XX w.
690.00 złMACZETA Z POCHWĄ, Kongo, XIX/XX w.
Stal, drewno, mosiądz skóra; dł. całk, 50,5 bez pochwy 50,5 cm
ŚWIECZNIK NEOBAROKOWY, XIX/XX w.
287.00 złŚWIECZNIK NEOBAROKOWY, XIX/XX w.
Mosiądz srebrzony, wys. 24, śr. podstawy 13 cm
Medal, HASH HOUSE HARRIER WARSAW
57.00 złMedal, HASH HOUSE HARRIER WARSAW
Metal srebrzony, śr. 7 cm
Nakładka: orzeł, rewers gładki
PLAKIETA, SERCE JEZUSOWE, Polska, pocz. XX w.
172.00 złPLAKIETA, SERCE JEZUSOWE, Polska, pocz. XX w.
Cyna srebrzona, śr. 85 mm
Napis: SERCE JEZUSA RATUJ PRZEMYSŁ CHRZEŚCIJANSKI
Kontra, zawieszka, na rewersie wyryte: L.K.
Joseph WITTERWULGHE
287.00 złJoseph WITTERWULGHE
PLAKIETA, KRÓLOWE BELGII, 1910
Brąz srebrzony; 50 x 60 mm
R: gałązka z szyldem, wokół napis: ROYAVME DE BELGIQVE
Godefroid DEVREESE
487.00 złGodefroid DEVREESE
MEDAL, PROTEKTORAT INSTYTUTU PROWINCJI BRABANCJA
Brąz srebrzony; 79 x 45 mm
Na racie wybite: J. FONSON
Pudełko