3,450.00 zł
MALARZ ROSYJSKI
Olej, płótno; 32 x 26,5 cm
Cerkiew tzw. Bolszoje Wozniesienie (Wielkie Wniebowzięcie) w Moskwie przy Nikitskich Worotach znana jest m.in z tego, ze Aleksander Puszkin brał w niej ślub. Ponieważ ukazana jest od południowego wschodu – domki ją otaczające to zaułki pomiędzy ulicami Wielką Nikitską i Powarską. Trudno ustalić dokładnie który – Stołowy, Skatiertny czy Chlebny, gdyż ta zabudowa nie istnieje od końca XIX w.