SEKRETERA EKLEKTYCZNA, Francja, k. XIX w.

1,725.00

Konstrukcja sosna, świerk; fornir orzech; okucia mosiądz; 121,5 x 87 x 42

O prostych bokach, na czterech nóżkach, przednie w formie trzech dysków, tylne stanowiące część bocznych ścian; od frontu prosta listwa cokołowa; w części dolnej trzy szuflady; u góry czwarta, płytsza, o ukośnym frocie, nad odkładanym blatem; wewnątrz u dołu szuflada, nad nią po środku dwie szufladki; po bokach dwie szafki; na frontowych narożach konsolowe woluty; blat opasany wystającym gzymsem.
Na rancie wewnętrznej szuflady napis: Jacquard.
Stan zachowania: drobne spękania, porysowania forniru.