Wyświetlanie 16381–16410 z 18231 wyników
POWIERNIK, XIX w.
172.00 złPOWIERNIK, XIX w.
GRAFIK FRANCUSKI
Litografia barwna, karton; 37 x 25,5 cm
KNOCHENHAUER – AMTSHAUS W HILDESHEIM, pocz. XX w.
230.00 złAndrzej Bolesław DAŃCZAK
920.00 złAndrzej Bolesław DAŃCZAK
AUTOPORTRET, 1921
Akwarela, papier; 32 x 25 cm
CYCERON
3,450.00 złCYCERON
PEJZAŻ Z PAŁACEM NAD WODĄ, poz. XIX w.
2,185.00 złPEJZAŻ Z PAŁACEM NAD WODĄ, poz. XIX w.
MALARZ NIEROZPOZNANY
Olej, papier naklejony na deskę; 24 x 29 cm
CUKIERNICA SKRZYNKOWA W TYPIE LUDWIK FILIP, Polska, Warszawa, Antoni Riedel, 1878
5,310.00 złCUKIERNICA SKRZYNKOWA W TYPIE LUDWIK FILIP, Polska, Warszawa, Antoni Riedel, 1878
Srebro, próba 84, wewnątrz złocona; waga 477 g; 12 x 16 x 13 cm
Wyryty monogram: MH
Puncowanie: A.RIEDEL; strzemię; cecha probierza Oskara Sosnowskiego z monogramem O.C i datą 1878; 84; dwugłowy orzeł
IKONA LUDOWA, CHRYSTUS PANTOKRATOR, XIX/XX w.
1,035.00 złIKONA ŚWIĄTECZNA – PRAZDNIK ZE ZMARTWYCHWSTANIEM, Rosja, po 1870
6,000.00 złIKONA ŚWIĄTECZNA – PRAZDNIK ZE ZMARTWYCHWSTANIEM, Rosja, po 1870
Tempera, deska, złocenie; 31 x 26 cm
IKONA CZTEROPOLOWA, Rosja, XIX w.
2,645.00 złIKONA CZTEROPOLOWA, Rosja, XIX w.
Tempera, złocenie, deska; 31 x 26 cm
W kwaterach: Matka Boska Iwerska, Matka Boska Nieoczekiwana Radość, św. Tryfon Męczennik, św. Wiera
IKONA, ŚWIĘCI MĘCZENNICY ATANAZY I NATALIA, Rosja, XIX w.
3,220.00 złIKONA, ŚWIĘCI MĘCZENNICY ATANAZY I NATALIA, Rosja, XIX w.
Hans FREI
690.00 złHans FREI
MEDALION NA MINIATURĘ, pocz. XX w.
690.00 złMEDALION NA MINIATURĘ, pocz. XX w.
Srebro, próba 835, emalia na giloszowaniu, wewnątrz złocenie; waga 15 g, śr. 35 mm; zawieszka
Po środku wieczko na zawiasie z przedstawieniem róży
Puncowanie: 835
TACA, Polska, Warszawa, Bretschneider, XIX/XX w.
1,035.00 złTACA, Polska, Warszawa, Bretschneider, XIX/XX w.
Mosiądz srebrzony; 10 x 60 x 44cm
W lustrze wybite: W.KAWECKI
Puncowany: BRETSCHNEIDER W WARSZAWIE ;w rombie 72, w prostokącie GALW.
NEOBAROKOWY DZBANEK DO KAWY, Dania, Aalborg. P. Orsnes, po 1893
2,645.00 złNEOBAROKOWY DZBANEK DO KAWY, Dania, Aalborg. P. Orsnes, po 1893
NEOBAROKOWA PATERA NA TRZECH NÓŻKACH, Niemcy, Bremen-Hemelingen, M.H. Wilkens & Söhne, po 1888
3,450.00 złNEOBAROKOWA PATERA NA TRZECH NÓŻKACH, Niemcy, Bremen-Hemelingen, M.H. Wilkens & Söhne, po 1888
PATERA W STYLU KLASYCYSTYCZNYM, Niemcy, pocz. XX w.
1,265.00 złPATERA W STYLU KLASYCYSTYCZNYM, Niemcy, pocz. XX w.
Podstawa srebrna, próba 800, o wadze 158 g; wkład ze szkła bezbarwnego, przezroczystego, szlifowanego; wys. całk. 23,5 cm, śr. 24 cm
Puncowanie: znak nieczytelny, dłoń, 800, kroczący koń w prawo
SZEŚĆ ŁYŻECZEK Z MONOGRAMEM E. v. P., Cesarstwo Rosyjskie, Ryga, 1911
1,035.00 złSZEŚĆ ŁYŻECZEK Z MONOGRAMEM E. v. P., Cesarstwo Rosyjskie, Ryga, 1911
KOSZYK DEKOROWANY W POZIOMKI, Polska, Warszawa, S. Handelsman i Ska, 1875 – 1897
977.00 złKOSZYK DEKOROWANY W POZIOMKI, Polska, Warszawa, S. Handelsman i Ska, 1875 – 1897
ŁYŻKA PÓŁMISKOWA Z MONOGRAMEM CW, Austro-Węgry, po 1867
500.00 złŁYŻKA PÓŁMISKOWA Z MONOGRAMEM CW, Austro-Węgry, po 1867
CUKIERNICA, XIX/XX w.
172.00 złCUKIERNICA, XIX/XX w.
Mosiądz srebrzony, szkło szlifowane, wys. 6,5, śr. 11 cm
274. PÓŁMISEK W STYLU ROKOKOWYM, Niemcy, Saksonia, Miśnia, po 1850
2,500.00 zł274. PÓŁMISEK W STYLU ROKOKOWYM, Niemcy, Saksonia, Miśnia, po 1850
PATERKA WZÓR ALVA, Szwecja, Sztokholm, Gustavsberg, 1923
57.00 złPATERKA WZÓR ALVA, Szwecja, Sztokholm, Gustavsberg, 1923
Porcelana, kobalt podszkliwny, 3,5 x 23 x 13 cm
Sygnowana wyciskiem: GUSTAVSBERG nad kotwicą z datą 1923; P3; kobaltem podszkliwnie druk: wokół kotwicy wstęga z napisem GUSTAFSBERG ALVA; 17.
MAŁPKA NA PODUSZKACH, Polska, Pacyków, 1908-1921
5,175.00 złMAŁPKA NA PODUSZKACH, Polska, Pacyków, 1908-1921
Kamionka, farby ceramiczne, 22 x 10,5 x 11 cm
Stan zachowania: trzy ubytki
5,175.00 złPATERA W FORMIE KOBIETY Z DZIECKIEM DŹWIGAJĄCEJ KOSZ, Niemcy, Berlin, KPM, po 1832
Porcelana, farby podszkliwne i naszkliwne, złocenia; wys. 44 cm
Trzyczęściowa, mocowana na śruby
Stan zachowania: włosowe pęknięcia na dnie kosza
Bogusław BRANDT
115.00 złBogusław BRANDT
EKSLIBRIS WŁASNY, 1950
Miedzioryt, papier; 80 x 79 cm (arkusz)
Sygnowany ołówkiem pod ryciną p.d.: BBrandt
Bogusław BRANDT
230.00 złBogusław BRANDT
NA TARGU
Linoryt dwubarwny, papier; 28,5 x 27,5 cm (odcisk płyty)
Sygnowany ołówkiem pod ryciną p: Bogusław Brandt
Bogusław BRANDT
115.00 złBogusław BRANDT
EKSLIBRIS BIBLIOTEKI IM MIKOŁAJA REYA W NAGŁOWICACH
Miedzioryt, papier; 85 x 59 mm (arkusz)
Sygnowany z płyty śr. d.: BOGUSŁAW BRANDT S C.
Bogusław BRANDT
115.00 złBogusław BRANDT
EKSLIBRIS HALINY ONDRUSZ, 1965
Miedzioryt, papier; 95 x 75 mm (odcisk płyty)
Sygnowany z płyty na cokole pomnika: BBrandt; ołówkiem pod ryciną p.: BBrandt 65
Bogusław BRANDT
115.00 złBogusław BRANDT
ZAMEK OSTROGSKICH – EKSLIBRIS HANNY BRANDT
Miedzioryt, papier; 85 x 78 mm (odcisk płyty)
JÓZEF PIŁSUDSKI 1867 – 1935
690.00 złJÓZEF PIŁSUDSKI 1867 – 1935
Spółka wydawnicza Kurjer S.A., KRAKÓW, 1935, 158 s., il.; oprawa wtórna, twarda, płócienna, 22,8 x 15 cm,
Wklejone podziękowanie Sekretariatu Osobistego Ministra Spraw Wojskowych z 5 lipca 1935 dla R. Brodowicza z polecenia wdowy po Piłsudskim za okazane współczucie