CYCERON
3,450.00 zł
M. TVLLII CICERONIS, OPERA OMNIA
Wyd. Lvgvndi (Lyon), Sumptibus Sybillae Èa Porta, M.D. LXXXVIII (1588)
Tom I, 436 s. tekst w dwóch numerowanych (958) kolumnach z adnotacjami na marginesach, oprawa skórzana z tłoczeniami na grzbiecie; 25 x 17,5 cm
Własnościowe zapisy piórem: Ex Libris A. Wołkowicz MDCCCLXXXVI w Varsavie; Ex Libris Antoni Sobkowski cum facultate Superium; Ludwik Sicheński; oraz dwa inne nieczytelne
Stan zachowania: przetarcia oprawy, przebarwienia papieru, przedostatnia strona z uzupełnieniami na krawędziach; zagniecenia na rogach, wystrzępienia na krawędziach
Pierwsze wydanie rzadkiego opracowania Denisa Godefroya (właśc. Dionisius Gothofredus, 1549 Paryż – 1622 Strasburg, francuski prawnik, od 1604 r. rektor Uniwersytetu w Heidelbergu) we współpracy z Denisem Lambinem (1520 – 1572).