Wyświetlanie 16411–16440 z 18650 wyników
MEDALE I PAMIĄTKI PO PODPUŁKOWNIKU LOTNICTWA SZCZEPANIE KIEŁCZYŃSKIM
1,725.00 złMEDALE I PAMIĄTKI PO PODPUŁKOWNIKU LOTNICTWA SZCZEPANIE KIEŁCZYŃSKIM
Ur. 2.08.1923, od sierpnia 1944 w wojsku polskim, w lotnictwie, gdzie dosłużył stopnia podpułkownika.
Heinrich (Henry) ELLIS
1,380.00 złHeinrich (Henry) ELLIS
Reise nach Hudsons Meerbusen,
welche von zweyen englischen Schiffen, der Dobbs-Galley und California, in den Jahren 1746 und 1747 wegen Entdeckung einer nordwestlichen Durchfahrt in die Süd-See verrichtet worden.
aus dem Englicher überleßt
Goettingen, Abram Vandenhoek, 1750
oprawa twarda, grzbiet skórzany, 19 x 12 cm, s.364+28
Brak map i rycin, przetarcia krawędzi oprawy, zagięte rogi, przebarwienia
CYCERON
345.00 złCYCERON
Marci Tullii Ciceronis
XIV auserlesene Reden: nebst einer Zugabe Livianischer Reden und einem Anhange dreyer Briefe
herausgegeben von Joh. Michael Heinze Rect. des Michaelei zu Lüneburg
Lemgo: Meyer, 1767
Oprawa twarda; 19 x 12 cm; s 610+26
Józef Ignacy KRASZEWSKI
230.00 złJózef Ignacy KRASZEWSKI
Maleparta, powieść historyczna z XVIII wieku
Wydanie J.N. Bobrowicza, Lipsk, w księgarni zagranicznej, 1844
Tomy I i II, współoprawne
Oprawa twarda; grzbiet skórzany; 14,5 x 10,5; s.222+228 +12
Napis własnościowy: K. Rymkiewicz
Przetarcia krawędzi, przebarwienia, naderwana oprawa
Pierwodruk
Bogusław BRANDT
115.00 złBogusław BRANDT
EKSLIBRIS STANISŁAWA AULICHA, stan I, 1962
Miedzioryt, papier; 75 x 50 mm (kompozycja)
Sygnowany ołówkiem pod rycina p.d.: BBrandt 62
Bogusław BRANDT
172.00 złBogusław BRANDT
EKSLIBRIS STANISŁAWA AULICHA, stan II, 1962
Edwarda PRZEORSKA
172.00 złEdwarda PRZEORSKA
EKSLIBRIS TADEUSZA LESZNERA, 1942
Płyta miedziorytnicza; 96 x 67 mm
Sygnowany p.śr.: ep 42
Edwarda PRZEORSKA
172.00 złEdwarda PRZEORSKA
EKSLIBRIS IRENY LESZNER
Płyta miedziorytnicza; 103 x 42 mm
Bogusław BRANDT
115.00 złBogusław BRANDT
EKSLIBRIS HALINY ONDRUSZ, 1965
Miedzioryt, papier; 95 x 75 mm (odcisk płyty)
Sygnowany z płyty na cokole pomnika BBrandt; ołówkiem pod ryciną p.: BBrandt 65
Edwarda PRZEORSKA
172.00 złEdwarda PRZEORSKA
EKSLIBRIS MARII KOSSOWSKIEJ, 1943
Płyta miedziorytnicza; 150 x 47 mm
Sygnowany l.d.: 1943 | E. Przeorska
IKONA, OBJAWIENIE BOGURODZICY ŚW. SERGIUSZOWI Z RADONEŻA, Rosja, XIX w.
3,220.00 złIKONA, OBJAWIENIE BOGURODZICY ŚW. SERGIUSZOWI Z RADONEŻA, Rosja, XIX w.
Tempera, deska cyprysowa, 19,5 x 14,5 cm, okład biały metal srebrzony
Edwarda PRZEORSKA
172.00 złEdwarda PRZEORSKA
EKSLIBRIS ZOFII LESZNER
Płyta miedziorytnicza; 82 x 62 mm
Sygnowany l.d.: ep | 43
IKONA, ŚW. MIKOŁAJ CUDOTWÓRCA, Rosja, poł. XIX w.
4,600.00 złIKONA, ŚW. MIKOŁAJ CUDOTWÓRCA, Rosja, poł. XIX w.
Tempera, złocenie, deska, płytki kowczeg; 26,5 x 22,5 cm
SAMOWAR CYLINDRYCZNY, Rosja, XIX/XX w.
287.00 złIKONA, MATKA BOSKA KAZAŃSKA, Rosja, XIX w.
6,900.00 złŻETON CYKLISTY, I nagroda, Włocławek, okres międzywojenny
960.00 złŻETON CYKLISTY, I nagroda, Włocławek, okres międzywojenny
WISIOREK, XX w.
517.00 złFIFKA DO PAPIEROSÓW, pocz. XX w.
230.00 złFIFKA DO PAPIEROSÓW, pocz. XX w.
Bursztyn, metal, dł. 6 cm, etui z wytłoczonym napisem: ECHT (…)BERNSTEIN
WIDELEC MYŚLIWSKI, XVIII w.
575.00 złWIDELEC MYŚLIWSKI, XVIII w.
Stal, mosiądz, poroże; dł. 22,5 cm
KOBIERZEC, Chiny, ok. 1930
7,080.00 złKOBIERZEC, Chiny, ok. 1930
Wełna; 335 x 264 cm
Stan zachowania: drobne przetarcia
FIGURA, MAŁPKA, Turyngia, Lichte, Heubach, lata dwudzieste XX w.
690.00 złFIGURA, MAŁPKA, Turyngia, Lichte, Heubach, lata dwudzieste XX w.
Porcelana, farby podszkliwne w gamie segerowskiej; wys. 14,5 cm
Sygnowany: kobaltem podszkliwnie: w okręgu zachodzące słońce, pod nim monogram: HG. | wycisk w masie: w okręgu zachodzące słońce, pod nim monogram: HG. | wycisk w masie: 378AE
KOBIERZEC, Chiny, ok. 1930
7,080.00 złDESKA, Niemcy, XIX w.
115.00 złDESKA, Niemcy, XIX w.
Fajans, kobalt podszkliwnie; średn. 19,2 cm
FIGURA, FRYDERYK WIELKI, Niemcy, Schaubach-Kunst, 1928-1953
575.00 złFIGURA, FRYDERYK WIELKI, Niemcy, Schaubach-Kunst, 1928-1953
Porcelana biała, szkliwiona; wys. 22,5 cm
Sygnowana: Schaubach Kunst pod koroną ujęty w dwa liście akantu, ze skrzyżowanymi pędzlami pod spodem.
Stan zachowania: ukruszony fragment laski.
KOZIOŁKI, Saksonia, Miśnia, XIX w.
345.00 złKOZIOŁKI, Saksonia, Miśnia, XIX w.
Porcelana, kobalt podszkliwnie; długość: 9,8 cm
Sygnowane: kobaltem podszkliwnie skrzyżowane miecze
PARA FILIŻANEK Z WZOREM
977.00 złPARA FILIŻANEK Z WZOREM
Porcelana, malowana kobaltem podszkliwnie, wys.5, śr. 8 cm, spodki śr. 14 cm
Sygnowane kobaltem podszkliwnie: skrzyżowane miecze z gwiazdką między rękojeściami
Stan zachowania: jeden spodek klejony, ze szczerbą
PATERA, Saksonia, Miśnia, manufaktura Carla Teicherta, ok. 1890
977.00 złPATERA, Saksonia, Miśnia, manufaktura Carla Teicherta, ok. 1890
Porcelana, kobalt podszkliwnie; wys. 20,8 cm
Sygnowana: MEISSEN w owalu z gwiazdką kobaltem podszkliwnie | wycisk: 3 | wycisk: 2
Stan zachowania: niewielka szczerbka przy krawędzi stopy.
CUKIERNICA, Saksonia, Miśnia, 1924-34
402.00 złCUKIERNICA, Saksonia, Miśnia, 1924-34
Porcelana, kobalt podszkliwny; wys. 10,5 cm
Sygnowana: kobaltem podszkliwnie skrzyżowane miecze, kropka pomiędzy ostrzami, przekreślone dwukrotnie kołem szlifierskim | 13 | wycisk w masie: 216 | na pokrywce: 2
Stan zachowania: szczerbka na miseczce, ukruszone płatki róży.
SOSJERKA, Niemcy, Saksonia, Miśnia, Ernst Teichert, po 1890
500.00 złSOSJERKA, Niemcy, Saksonia, Miśnia, Ernst Teichert, po 1890
Porcelana, malowana kobaltem podszkliwnie, wzór cebulowy, 9,5 x 25 x 17 cm
Sygnowana kobaltem podszkliwnie: strzałka z literą T i napis MEISSEN
KOSZYK, Niemcy, Berlin, KPM, ok. 1830
977.00 złKOSZYK, Niemcy, Berlin, KPM, ok. 1830
Porcelana, kobalt podszkliwnie; dł. 28,5 cm
Sygnowana: berło kobaltem podszkliwnie | litera W kobaltem podszkliwnie
Stan zachowania: naprawiana w trzech miejscach na ażurowym kołnierzu