FIGURA, FRYDERYK WIELKI, Niemcy, Schaubach-Kunst, 1928-1953

575.00

Porcelana biała, szkliwiona; wys. 22,5 cm
Sygnowana: Schaubach Kunst pod koroną ujęty w dwa liście akantu, ze skrzyżowanymi pędzlami pod spodem.
Stan zachowania: ukruszony fragment laski.

Figura króla siedzącego na wspiętym koniu. Pod figurą konia znajdują się panoplia; szabla, werbel, chlebak, dzida, kula armatnia, strzała. Figura osadzona na owalnej podstawie, ujętej w ornament rocaille. Pośrodku na frontowej ściance na okrągłym polu pod koroną monogram króla – FR (Friedrich Rex).