Heinrich (Henry) ELLIS

1,380.00

Reise nach Hudsons Meerbusen,
welche von zweyen englischen Schiffen, der Dobbs-Galley und California, in den Jahren 1746 und 1747 wegen Entdeckung einer nordwestlichen Durchfahrt in die Süd-See verrichtet worden.
aus dem Englicher überleßt
Goettingen, Abram Vandenhoek, 1750
oprawa twarda, grzbiet skórzany, 19 x 12 cm, s.364+28
Brak map i rycin, przetarcia krawędzi oprawy, zagięte rogi, przebarwienia

Tłumaczenie niemieckie relacji Henry Ellisa z wyprawy 1746-1747 szukającej przejścia północno-wschodniego.