Wyświetlanie 16441–16470 z 18661 wyników
KOBIERZEC, Chiny, ok. 1930
7,080.00 złKOBIERZEC, Chiny, ok. 1930
Wełna; 335 x 264 cm
Stan zachowania: drobne przetarcia
FIGURA, MAŁPKA, Turyngia, Lichte, Heubach, lata dwudzieste XX w.
690.00 złFIGURA, MAŁPKA, Turyngia, Lichte, Heubach, lata dwudzieste XX w.
Porcelana, farby podszkliwne w gamie segerowskiej; wys. 14,5 cm
Sygnowany: kobaltem podszkliwnie: w okręgu zachodzące słońce, pod nim monogram: HG. | wycisk w masie: w okręgu zachodzące słońce, pod nim monogram: HG. | wycisk w masie: 378AE
KOBIERZEC, Chiny, ok. 1930
7,080.00 złDESKA, Niemcy, XIX w.
115.00 złDESKA, Niemcy, XIX w.
Fajans, kobalt podszkliwnie; średn. 19,2 cm
FIGURA, FRYDERYK WIELKI, Niemcy, Schaubach-Kunst, 1928-1953
575.00 złFIGURA, FRYDERYK WIELKI, Niemcy, Schaubach-Kunst, 1928-1953
Porcelana biała, szkliwiona; wys. 22,5 cm
Sygnowana: Schaubach Kunst pod koroną ujęty w dwa liście akantu, ze skrzyżowanymi pędzlami pod spodem.
Stan zachowania: ukruszony fragment laski.
KOZIOŁKI, Saksonia, Miśnia, XIX w.
345.00 złKOZIOŁKI, Saksonia, Miśnia, XIX w.
Porcelana, kobalt podszkliwnie; długość: 9,8 cm
Sygnowane: kobaltem podszkliwnie skrzyżowane miecze
PARA FILIŻANEK Z WZOREM
977.00 złPARA FILIŻANEK Z WZOREM
Porcelana, malowana kobaltem podszkliwnie, wys.5, śr. 8 cm, spodki śr. 14 cm
Sygnowane kobaltem podszkliwnie: skrzyżowane miecze z gwiazdką między rękojeściami
Stan zachowania: jeden spodek klejony, ze szczerbą
PATERA, Saksonia, Miśnia, manufaktura Carla Teicherta, ok. 1890
977.00 złPATERA, Saksonia, Miśnia, manufaktura Carla Teicherta, ok. 1890
Porcelana, kobalt podszkliwnie; wys. 20,8 cm
Sygnowana: MEISSEN w owalu z gwiazdką kobaltem podszkliwnie | wycisk: 3 | wycisk: 2
Stan zachowania: niewielka szczerbka przy krawędzi stopy.
CUKIERNICA, Saksonia, Miśnia, 1924-34
402.00 złCUKIERNICA, Saksonia, Miśnia, 1924-34
Porcelana, kobalt podszkliwny; wys. 10,5 cm
Sygnowana: kobaltem podszkliwnie skrzyżowane miecze, kropka pomiędzy ostrzami, przekreślone dwukrotnie kołem szlifierskim | 13 | wycisk w masie: 216 | na pokrywce: 2
Stan zachowania: szczerbka na miseczce, ukruszone płatki róży.
SOSJERKA, Niemcy, Saksonia, Miśnia, Ernst Teichert, po 1890
500.00 złSOSJERKA, Niemcy, Saksonia, Miśnia, Ernst Teichert, po 1890
Porcelana, malowana kobaltem podszkliwnie, wzór cebulowy, 9,5 x 25 x 17 cm
Sygnowana kobaltem podszkliwnie: strzałka z literą T i napis MEISSEN
KOSZYK, Niemcy, Berlin, KPM, ok. 1830
977.00 złKOSZYK, Niemcy, Berlin, KPM, ok. 1830
Porcelana, kobalt podszkliwnie; dł. 28,5 cm
Sygnowana: berło kobaltem podszkliwnie | litera W kobaltem podszkliwnie
Stan zachowania: naprawiana w trzech miejscach na ażurowym kołnierzu
WAZONIK, Niemcy, Saksonia, Miśnia, 2 poł. XIX w.
287.00 złWAZONIK, Niemcy, Saksonia, Miśnia, 2 poł. XIX w.
Porcelana malowana kobaltem podszkliwnie, wzór cebulowy, wys. 10 cm
Sygnowany kobaltem podszkliwnie: skrzyżowane miecze, numer 15-
KAŁAMARZ, Niemcy, Saksonia, Miśnia, XIX w.
115.00 złKAŁAMARZ, Niemcy, Saksonia, Miśnia, XIX w.
Porcelana, malowana kobaltem podszkliwnie – wzór cebulowy, wys.5, śr.8,3 cm
Brak pokrywki
RZEŹBA – FETYSZ, Afryka, Kongo, 1 poł. XX w.
1,035.00 złSOLNICZKA, Niemcy, Saksonia, Miśnia, XIX w.
115.00 złSOLNICZKA, Niemcy, Saksonia, Miśnia, XIX w.
Porcelana, malowana kobaltem podszkliwnie, złocenia, 2,2 x 4 x 4 cm
Sygnowana kobaltem: skrzyżowane miecze, 46; wyciskiem: 93
Stan zachowania: szczerbka na krawędzi
Tomasz KAZIKOWSKI
920.00 złTomasz KAZIKOWSKI
AKT NIEBIESKI, 1991
Akwarela, kredka, papier; 34 x 23,5 cm
Sygnowany l.d.: TK (w okręgu) | 1991 R; na odwrocie: TOMASZ KAZIKOWSKI 1991 R
Tomasz KAZIKOWSKI
575.00 złTomasz KAZIKOWSKI
AKT PRZYKUCNIĘTY
Gwasz, papier; 41 x 30 cm
Sygnowany p.d.; TK (w okręgu); na odwrocie: KAZIKOWSKI
Tomasz KAZIKOWSKI
920.00 złTomasz KAZIKOWSKI
LUDZIE I ŚWINIE, 1991
Gwasz, kredka, czarny papier; 19,5 x 29 cm
Sygnowany p.d.: TK (w okręgu) | 1991 R; na odwrocie: TOMASZ KAZIKOWSKI 1991 R
Władysław POPIELARCZYK
575.00 złWładysław POPIELARCZYK
GŁOWY NA TLE JESIENI, 1964
Collage, tusz, tempera, papier; 35 x 50,5 cm
Sygnowany p.d.: 64 | W. Popielarczyk; na odwrocie: WŁADYSŁAW POPIELARCZYK | głowy na tle jesieni | tempera | 1964
Tomasz KAZIKOWSKI
920.00 złTomasz KAZIKOWSKI
AKTY SIEDZĄCE
Ołówek, papier w kratkę; 42 x 29,5 cm
Sygnowany p.d.: TK (w okręgu)
Magdalena GŁOSKOWSKA
575.00 złMagdalena GŁOSKOWSKA
GŁĘBINA, 2012
Akryl, płótno; 60 x 60 cm
Sygnowany l.d.: Głoskowska 2012
Władysław POPIELARCZYK
GŁOWY NA TLE LASU, 1964
Collage, tusz, tempera, papier; 33,5 x 50 cm
Sygnowany p.d.: 64 | W. Popielarczyk; na odwrocie: WŁADYSŁAW POPIELARCZYK | GŁOWY NA TLE LASU | tempera – collage | 1964
Jan GOLUS
1,725.00 złJan GOLUS
PEJZAŻ Z DRZEWAMI NA TLE POCHMURNEGO NIEBA
Gwasz, tusz; 14,5 x 19,5 cm
Sygnowany ołówkiem p.d.: J. Golus
Jan GOLUS
2,875.00 złJan GOLUS
WIDOK JANOWCA
Gwasz, karton; 32,5 x 45,5 cm
PARA KANDELABRÓW, Wenus z Amorem, Württembergische Metallwarenfabrik (WMF), kon. XIX w.
9,000.00 złPARA KANDELABRÓW, Wenus z Amorem, Württembergische Metallwarenfabrik (WMF), kon. XIX w.
Plater na mosiądzu; wys. 56 cm
Znakowane: WMF I/O
Jan GOLUS
1,150.00 złJan GOLUS
OGRÓDEK JORDANOWSKI
Akwarela, karton; 24 x 34 cm
Jan GOLUS
690.00 złJan GOLUS
GÓRALSKIE DZIECI NA PASTWISKU
Ołówek, papier; 14,2 x 17,6 cm
Jan GOLUS
1,150.00 złJan GOLUS
ZABUDOWANIA FABRYCZNE
Akwarela, papier; 21,5 x 32,5 cm
Józef GRACZYŃSKI
345.00 złJózef GRACZYŃSKI
W OBEJŚCIU
Ołówek, papier; 10,5 x 16 cm
Józef GRACZYŃSKI
345.00 złJózef GRACZYŃSKI
WÓZ NA DRODZE DO WSI
Ołówek, papier; 10,5 x 16,5 cm