Wyświetlanie 16111–16140 z 18280 wyników
ŻARDINIERA W STYLU KLASYCYSTYCZNYM, Niemcy, po 1888
2,300.00 złŻARDINIERA W STYLU KLASYCYSTYCZNYM, Niemcy, po 1888
Srebro, próba 800, waga 504 g, 7,5 x 31,5 x 18,5 cm
W medalionie wyryte dwa herby: 1. dwa lisy, klejnot półkozic; 2. trzy tarcze, klejnot dwa skrzydła
Puncowanie: 800, I.BERGER, półksiężyc, korona
PATERA SECESYJNA, Polska, Warszawa, Bracia Henneberg, ok. 1900
632.00 złPATERA SECESYJNA, Polska, Warszawa, Bracia Henneberg, ok. 1900
Cyna srebrzona, szkło bezbarwne, przezroczyste, szlifowane; wys. 19; śr. 15 cm
Puncowanie w owalu wokół gwiazdki: HENNEBERG WARSZAWA; 3215
Podstawa kwadratowa, profilowana, zdobiona w narożach palmetami, trzon w formie kobiecej hermy; talerz szklany ze szlifem geometrycznym
KUBEK Z MEDALIONEM, Polska, Kraków, 1921 – 1931
172.00 złKUBEK Z MEDALIONEM, Polska, Kraków, 1921 – 1931
Srebro, waga 12 g, wys. 4,2 cm
Puncowanie: monogram złotnika M N; w kształcie baryłki 3, głowa kobiety w chuście, K
PODSTAWKA NA 12 NOŻYKÓW DO OWOCÓW, Polska, Warszawa, NBW, pocz. XX w.
920.00 złPODSTAWKA NA 12 NOŻYKÓW DO OWOCÓW, Polska, Warszawa, NBW, pocz. XX w.
Cyna srebrzona; 20 x 10,5 x 8 cm
Sygnowany: dwugłowy orzeł; VERIT | NBW | 02301
Dobranych 6 nożyków, Bremen Silverwarenfabrik, trzonki srebrzone, ostrza ze stali nierdzewnej; puncowane: BSF | 90
WAZONIK, Śląsk, Petersdorf lub Schreiberhau, 2 poł. XX w.
690.00 złWAZONIK, Śląsk, Petersdorf lub Schreiberhau, 2 poł. XX w.
Szkło przezroczyste, różowe i bezbarwne, złocenia, wys. 20 cm
Powierzchnia pokryta niemal w całości drobnym wzorem, na części gładkiej malowane złotem ornament regencyjnym i ukwiecone gałązkami
ŻARDINIERA NEOROKOKOWA, XIX/XX w.
1,150.00 złŻARDINIERA NEOROKOKOWA, XIX/XX w.
Stop metali; 14 x 41 x 23 cm
WAZON Z GIRLANDAMI KWIATÓW, Francja, XIX/XX w.
920.00 złWAZON Z GIRLANDAMI KWIATÓW, Francja, XIX/XX w.
Stop metali na bazie cynku, marmur (podstawa), wys. całk. 34 cm
Sygnowany: l L.F.Mon
DZBANEK DEKOROWANY MOTYWEM WINNEJ LATOROŚLI, Niemcy, Berlin, KPM, 1823 – 1832
747.00 złDZBANEK DEKOROWANY MOTYWEM WINNEJ LATOROŚLI, Niemcy, Berlin, KPM, 1823 – 1832
Porcelana, zielona farba naszkliwna, złocenie; wys. 26 cm
Stan zachowania: naprawiana krawędź wlewu
PATERA NA OWOCE, Polska, Warszawa, Fraget, 2 poł. XIX w.
517.00 złPATERA NA OWOCE, Polska, Warszawa, Fraget, 2 poł. XIX w.
Mosiądz srebrzony, wys. 5, śr. 24,5 cm
Puncowanie: 1096; w owalu FRAGET W WARSZAWIE; w owalu N; w owalu skrzyżowane młotki; w owalu GALW
WAZA Z WOJOWNIKAMI, Chiny, XVII/XVIII w.
9,200.00 złWAZA Z WOJOWNIKAMI, Chiny, XVII/XVIII w.
Na dnie namalowany kobaltem okrąg.
Stan zachowania: wlew naprawiany.
PATERKA NA SŁODYCZE, poł. XIX w.
172.00 złPATERKA NA SŁODYCZE, poł. XIX w.
Szkło formowane, warstwowe: przezroczyste, bezbarwne z różowymi pasmami i mleczne
Władysław POPIELARCZYK
345.00 złWładysław POPIELARCZYK
BALONIK, 1961
Ołówek, tektura; 32 x 23 cm
Sygnowany p.d.: W. Popielarczyk | 61
MARTWA NATURA, 1975
3,335.00 złZ. PRZEDWORSKI
920.00 złZ. PRZEDWORSKI
KOMPOZYCJA, 3 tercja XX w.
Olej, tektura; 45 x 35 cm
Sygnowany śr. d.: Z.PRZEDWORSKI
Władysław POPIELARCZYK
1,150.00 złWładysław POPIELARCZYK
GDAŃSKI RATUSZ, 1965
Tusz, akwarela, papier; 42 x 29,5 cm
Sygnowany l.d.: W. Popielarczyk 65; na odwrocie: Władysław Popielarczyk | Ratusz | 1964
Władysław POPIELARCZYK
1,111.48 złWładysław POPIELARCZYK
920.00 złWładysław POPIELARCZYK
GŁOWY POŁUDNIOWE, 1964
Collage, tusz, tempera, papier; 34 x 49,5 cm
Sygnowany p.d.: 64 | W. Popielarczyk; na odwrocie: WŁADYSŁAW POPIELARCZYK | głowy południowe | 1964 | tempera – collage
Władysław POPIELARCZYK
PĘKNIĘCIA, 1961
Tusz, ołówek, drapanie, gniecenie, papier; 33 x 15 cm
Sygnowany ołówkiem l.d.: W. Popielarczyk | 61
Na odwrocie długopisem: Władysław Popielarczyk | pęknięcia | 1961
Władysław POPIELARCZYK
ZŁOTA GŁOWA, 1965
Technika własna, papier; 42 x 29,5 cm
Sygnowany l.d.: W.Popielarczyk 65
Władysław POPIELARCZYK
GŁOWA ASTRAKCYJNA, 1965
Tusz, atrament, akwarela, papier; 29,5 x 21 cm
Sygnowany p.d.: W. Popielarczyk 65; na odwrocie: Władysław Popielarczyk | (głowa astrakcyjna) | 1964
Władysław POPIELARCZYK
1,035.00 złWładysław POPIELARCZYK
PEJZAŻ Z LOTU SAMOLOTU, 1964
Collage, tusz, tempera, papier; 34,5 x 49,5 cm
Sygnowany l. śr.: W. Popielarczyk 64; na odwrocie: WŁADYSŁAW POPIELARCZYK | pejzaż z lotu samolotu | tempera | 1964
Władysław POPIELARCZYK
PEJZAŻ Z LOTU PTAKA, 1964
Collage, tusz, papier; 35 x 48 cm
Sygnowany l.d.: W. Popielarczyk 64; na odwrocie: Władysław Popielarczyk | Pejzaż z lotu ptaka | 1964 | collage
Tomasz KAZIKOWSKI
920.00 złTomasz KAZIKOWSKI
920.00 złTomasz KAZIKOWSKI
AKT BRĄZOWY, 1999
Akwarela, papier; 40 x 24 cm
Sygnowany p.d.: TK (w okręgu) | 1999
Tomasz KAZIKOWSKI
920.00 złTomasz KAZIKOWSKI
AKT W OCHRZE, 1997
Gwasz, papier; 47,5 x 35 cm
Sygnowany l.d.: TK (w okręgu) 1997; śr. d.: (MORDĘGA Z POTWORNA BIELA KARMAŃSKIEGO); na odwrocie: TOMASZ KAZIKOWSKI 1997 R
Tomasz KAZIKOWSKI
1,035.00 złTomasz KAZIKOWSKI
Tomasz KAZIKOWSKI
ur. 1952
AKT NIEBIESKI, 1990
Ołówek, gwasz, olej; 49,5 x 35 cm
Sygnowany l.d.: TK (w okręgu); na odwrocie: TOMASZ KAZIKOWSKI 1990 R
Jerzy ŚWIĄTKOWSKI
575.00 złJerzy ŚWIĄTKOWSKI
AKT KLĘCZĄCY NA PASIASTYM TLE
Tusz, gwasz, kredka, papier; 24 x 24,5 cm
Na odwrocie pieczątka autorska
MEDAL 40 LECIA PRL
10.00 złMEDAL 40 LECIA PRL
Metal srebrzony, oksydowany; śr. 32 mm; zawieszka, wstążka
A: w środku orzeł, po obu jego stronach daty:1944 i 1984; nad orłem cyfra: XL; pod orłem napis: PRL. Daty z rzymską liczbą połączone stylizowanymi kłosami zboża, z napisem kołami zębatymi.
R: wgłębiony kontur granic Polski; w środku konturu napis: WALKA | PRACA | SOCJALIZM; pod napisem gałązka oliwna.
ODZNAKA, SPORTOWIEC KLASY TRZECIEJ, ok. 1955
15.00 złODZNAKA, SPORTOWIEC KLASY TRZECIEJ, ok. 1955
Tombak, emalia, dwuczęściowa; 24 x 21 cm, słupek, nakrętka sygnowana W.Z.P.S. W-WA
V ŚWIATOWY FESTIWAL MŁODZIEŻY I STUDENTÓW, WARSZAWA, 1955
20.00 złV ŚWIATOWY FESTIWAL MŁODZIEŻY I STUDENTÓW, WARSZAWA, 1955
Tombak, emalia, śr. 27 mm, zapięcie agrafowe
Zielona kula ziemska z liniami równoleżników i południków i napisem: VARSOVIE | 1955; u dołu młodzieniec i dziewczyna w półpostaci wypuszczający białego gołębia; wokół napis na białym tle:V. EME FESTIVAL MONDIAL DE LA JEUNESSE ET DES ETUDIANTS POUR LA PAIX ET L’AMITIE