Wyświetlanie 16111–16140 z 18651 wyników
12 ZAKĄSKOWYCH NOŻY DO RYB, Niemcy, Brema, Koch & Bergfeld, po 1888
977.00 zł12 ZAKĄSKOWYCH NOŻY DO RYB, Niemcy, Brema, Koch & Bergfeld, po 1888
Srebro, próba 800, waga 366 g, dł. 18,5 cm
Puncowanie: patera, 800, półksiężyc, korona
FIGURKA, PIERROT GRAJĄCY NA MANDOLINIE, ok. 1930
575.00 złSZEŚĆ ŁYŻECZEK DO HERBATY, Polska, Warszawa, Stanisław Owczarski, po 1931
632.00 złSZEŚĆ ŁYŻECZEK DO HERBATY, Polska, Warszawa, Stanisław Owczarski, po 1931
Srebro, próba 3, waga 206 g, dł. 15,2 cm
Puncowanie: S.O; w owalu 3, głowa kobiety w chuście, W
Dobrane pudełko: Ernst Strelow, Kolberg (Kołobrzeg)
SZEŚĆ ŁYŻECZEK DO HERBATY, Polska, Warszawa, poł. XX w.
517.00 złSZEŚĆ ŁYŻECZEK DO HERBATY, Polska, Warszawa, poł. XX w.
Srebro, próba 3, waga 212 g, dł.14,5 cm
Puncowanie: C.J.; w owalu 3, głowa kobiety w chuście, W
Pudełko: Centrala Jubilerska
KOMPLET SZTUĆCÓW, Polska, Warszawa, po 1931
8,500.00 złKOMPLET SZTUĆCÓW, Polska, Warszawa, po 1931
Srebro, próba 3, waga 2862 g (bez noży 2010 g), stal nierdzewna (ostrza)
W składzie po 12 noży (22 cm), widelców (18 cm), łyżek (21 cm), łyżeczek (14,5 cm), 9 łyżeczek (dł. 10,8 cm)
Puncowanie: BW; w owalu 3, głowa kobiety w chuście, W; na ostrzach: Gerlach nierdzewne
PUCHAREK Z WICIĄ ROŚLINNĄ, Niemcy, Hanau, 2 poł. XIX w.
402.00 złPUCHAREK Z WICIĄ ROŚLINNĄ, Niemcy, Hanau, 2 poł. XIX w.
Srebro, próba sterling, złocenie, waga 61 g, wys.7,5 cm
Puncowanie: głowa lwa; R; trzy lwy
TABAKIERKA, Francja, 1809 – 1819
575.00 złTABAKIERKA, Francja, 1809 – 1819
Srebro, próba 2, waga 38 g, śr. 5 cm
Puncowanie: kogut z cyfrą 2; głowa w prawo
ZESTAW PRZYRZĄDÓW, Polska, Warszawa, Jan Jerzy Bandau II, 1800-1828
1,380.00 złZESTAW PRZYRZĄDÓW, Polska, Warszawa, Jan Jerzy Bandau II, 1800-1828
Krzywik (10 cm), pudełko na tusz (8,5 cm), etui na ołówek (10 cm), korkociąg (8 cm)
Srebro, próba 12, waga 87 g
Puncowanie: Banda; 12
LICHTARZ JEDNOŚWIECOWY, Austria, 1856
1,200.00 złLICHTARZ JEDNOŚWIECOWY, Austria, 1856
Srebro, próba 13, waga 179 g, wys. 28, śr. podstawy 15,5 cm
Puncowanie: DD; herb Wiednia z próbą 13 i datą 18(?)6
Na kolistej, wysklepionej stopie, trzon stożkowy, tuleja tulipanowa
PATERKA W STYLU ART DECO, Polska, po 1931
550.00 złPATERKA W STYLU ART DECO, Polska, po 1931
Srebro, próba 3, waga 82 g, wys. 5, śr. 16,5 cm
Wyryte: 1.XII.1968
Puncowanie: w woalu 3, głowa kobiety w chuście; SS
Na trzech nóżkach, kolista, kołnierz wywinięty, zakończony faliście, żebrowany
CUKIERNICA, 3 tercja XIX w.
345.00 złCUKIERNICA, 3 tercja XIX w.
Porcelana, kobalt podszkliwny, malatury naszkliwne (dwie sceny figuralne), złocenia, wys.8,5, śr. 9,5 cm
Sygnowany niebieska farbą naszkliwnie: splecione litery L (naśladownictwo znaku Sevres), wyciskiem: V
LAMPA NA BIURKO, Polska, Warszawa, pocz. XX w.
1,380.00 złLAMPA NA BIURKO, Polska, Warszawa, pocz. XX w.
Brąz, mosiądz, wys.35 cm, z abażurem 50 cm
Elektryczna, na trzech nóżkach w formie spłaszczonych kul; podstawa w formie wazki podtrzymywanej przez trzy uskrzydlone lwy
TALERZ Z KAPLICZKĄ, Morawy, Vranov, ok. 1850
115.00 złTALERZ Z KAPLICZKĄ, Morawy, Vranov, ok. 1850
Fajans, nadruk czarną farbą, złocenie; wys. 2,5, śr. 14 cm
W lustrze kapliczka z napisem: MDCCCXVI | S. HELENA, u dołu: FRAINER ANS; na kołnierzu złotem: Andenken
Sygnowany czarnym drukiem naszkliwnym; kotwica z napisem: FRAIN
FILIŻANKA Z WZOREM “SUCHE KWIATY”, Niemcy, Saksonia, Drezno, Villeroi & Boch, 1874 – 1909
287.00 złFILIŻANKA Z WZOREM “SUCHE KWIATY”, Niemcy, Saksonia, Drezno, Villeroi & Boch, 1874 – 1909
Fajans, kobalt podszkliwny, wys. 5, śr.9,5, spodek śr. 16,5 cm
Sygnowany brązowym drukiem naszkliwnym: głowa Mercurego | Villeroy & Boch | Dresden
FILIŻANKA W STYLU ANTYCZNYM, pocz. XIX w.
708.00 złFILIŻANKA W STYLU ANTYCZNYM, pocz. XIX w.
Porcelana, farby naszkliwne, złocenia; wys. 10, śr. 11 cm
Stan zachowania: uchwyt naprawiany
WZORY KOMPOZYCJI ORNAMENTALNYCH
575.00 złWZORY KOMPOZYCJI ORNAMENTALNYCH
Wyd. Centralna Akademia Sztuk Stosowanych, Chiny, ok. 1960
Teka z twardej oprawie tekturowej; 52,5 x 38 cm z 20 całostronicowymi, barwnymi ilustracjami
Wydawnictwo przeznaczone na prezent dla dyplomatów
PATERKA Z MOTYLAMI, Niemcy, Bawaria, Selb-Plößberg, Rosenthal, 1921-1923
115.00 złPATERKA Z MOTYLAMI, Niemcy, Bawaria, Selb-Plößberg, Rosenthal, 1921-1923
Porcelana, nadruk podmalowany, złocenia; 11,5 x 8,7 cm
Sygnowany zielenią chromu, druk; korona miedzy skrzyżowanymi różami | Rosenthal | Bavaria | Butterfly | Handgemalt
PUZDERKO OKRĄGŁE, XIX w.
960.00 złKONEW, Mongolia, XIX w.
747.00 złKONEW, Mongolia, XIX w.
Miedź, mosiądz; wys. 31,5, śr. podstawy 12 cm
Uchwyt na zawiasach, brak pokrywki
WAZA Z POKRYWKĄ, Chiny, Szanghaj, XIX w.
977.00 złWAZA Z POKRYWKĄ, Chiny, Szanghaj, XIX w.
Porcelana, farby naszkliwne, złocenia – sceny figuralne i kwiaty, mosiądz; wys.14, śr. 21 cm
Stan zachowania: pęknięta pokrywka
CZARKA Z NIEBIESKĄ OPRAWĄ, Mongolia, XIX w.
402.00 złCZARKA Z NIEBIESKĄ OPRAWĄ, Mongolia, XIX w.
Miedź srebrzona; wys. 6, śr. 12 cm
CZARKA Z CZERWONĄ OPRAWĄ, Mongolia, XIX w.
402.00 złCZARKA Z CZERWONĄ OPRAWĄ, Mongolia, XIX w.
Miedź srebrzona; wys.5,3, śr. 12 cm
Leon MICHALSKI
1,150.00 złLeon MICHALSKI
ŻóŁTE KWIATY W DZBANIE
Gwasz, pastel, papier; 36,5 x 25,5 cm
Sygnowany l.d.: L. Michalski
MADONNA NA KRZEŚLE, pocz. XIX w.
5,175.00 złMADONNA NA KRZEŚLE, pocz. XIX w.
Olej, papier naklejony na tekturę; śr. 48 cm
Jest to kopia słynnego obrazu Rafaela z 1513 r., znajdującego się we florenckim Palazzo Pitti
PŁYTY GRAMOFONOWE, SZYBKOOBROTOWE
0.00 złCarlo LABRUZZI
287.00 złCarlo LABRUZZI
LA VIA APPIA
Presentazione di Fabrizio Sarazani, 1970 Editalia, Roma
Reprint teki 24 akwafort z 1790 r, oprawa twarda, płócienna, grzbiet skórzany, tłoczenia, złocenia; 45,5 x 36 cm
KOBIERZEC, Azja Centralna, poł. XX w.
2,300.00 złKOBIERZEC, Azja Centralna, poł. XX w.
Watek wełna, osnowa len; 276 x 200 cm
KOBIERZEC ERSARI, Zachodni Turkiestan, poł. XX w.
1,725.00 złKOBIERZEC ERSARI, Zachodni Turkiestan, poł. XX w.
Watek wełna, osnowa len; 139 x 196 cm
MAPA PRUS KRÓLEWSKICH I KSIĄŻĘCYCH, Christoph Weigel, Norymberga, 1720
1,840.00 złMAPA PRUS KRÓLEWSKICH I KSIĄŻĘCYCH, Christoph Weigel, Norymberga, 1720
Miedzioryt kolorowany, papier; 36,5 x 45 cm (arkusz), 33 x 38,5 cm (odcisk płyty)
W kartuszu tytuł: BORUSSIA integra accuratori stylo delineata à Christoph: Wiegelio Norib:; p.d.: M.K.f.
Marjorie Christine BATES
23.00 złMarjorie Christine BATES
TARG RYBNY W SALISBURY
Druk barwny papier; 14 x 8,7 cm