Wyświetlanie 16201–16230 z 18270 wyników
JOSUË DUPON
402.00 złJOSUË DUPON
MEDAL, 100 LAT BELGII, 1930
Brąz, śr. 70 mm
A: głowy królów Belgii Leopolda I, Leopolda II i Alberta I w lewo; wokół napis: EEUWF. V. BELGIE’S ONAFH. CENTEN DE L’INDEP. BELGE 1830 – 1930; w okręgu AM (znak Les amis de la medaille d’art); sygnatura: Josue Dupon
R: Dwie kobiety podające sobie ręce nad godłem Belgii, wokół napis: EENDRACHT BAART MACHT L’UNION FAIT LA FORCE PAX
Na rancie wybite: J. FONSON
Émile S. VERNIER
287.00 złÉmile S. VERNIER
MEDAL, VERDUN, 1917
Srebro, waga 24 g, śr. 37 mm
A:Joanna Darc w popiersiu w prawo z mieczem, napis; ONNE PASSE PAS, sygnatura: S.E. VERNIER 1917
R: brama, napis: VERDUN 21 FEVRIER 1916
Na rancie wybite: 1ARGENT
Pudełko, certyfikat
MEDAL, ALBERT I ELŻBIETA, KRÓL I KRÓLOWA BELGÓW, po 1916
287.00 złMEDAL, ALBERT I ELŻBIETA, KRÓL I KRÓLOWA BELGÓW, po 1916
Brąz, śr. 54 mm
A:głowy w prawo; napis: LL MM ALBERT ELISABETH ; sygnatura BAETES ANVERS
R: kartusz, u góry korona, z pozostałych stron róże; napis: AVANT QU’ON ANEANTISSE NOTRE ARMÉE IL FAUT QU’ON ME MARCHE SUR LE CORPS…
Godefroid DEVREESE
230.00 złGodefroid DEVREESE
MEDAL, KRÓLOWA BELGÓW ASTRID, 1935
Brąz, śr. 70 mm
A: popiersie w lewo, z prawej A pod koroną, z lewej sygn. G.DEVREESE
R: napis: ASTRID BELGARUM REGINA MCMV-MCMXXXV BREVIS VITA AT MEMORIA BENE REDDITAE VITAE SEMPITERNA; w okręgu AM (znak Les amis de la medaille d’art)
Na rancie wybite: J.FONSON
Samuel CHARLES
920.00 złSamuel CHARLES
MEDAL, EUGÈENE GOBLET D’ALVIELLA, 1907
Brąz, śr. 65 mm
A: popiersie w lewo; napis: COMTE GOBLET D’A;VIELLA SOUV. GRD. COMMANDEUR; sygnatura: CH. SAMUEL 1907
R: tablica z napisem an tel dwugłowego orła pod koroną z mieczem w szponach; wokół napis: CONVENT DES SVP CONS DU 33 DEGRE DU RITE ECOSS ANC ET ACC
Na rancie wybite: BRONZE
Armand BONNETAIN
345.00 złArmand BONNETAIN
MEDAL, KRÓLOWA BELGÓW ELŻBIETA, 1950
Brąz, śr. 70 mm
A: popiersie w kapeluszu w lewo, napis: ELISABETH DE BELGIQUE; sygnatura: BONNETAIN
R: A S M LA REINE ELISABETH PROTECRICE DES ARTS PRESIDENTE D’HONNEUR DE LA SOCIETE ROYALE LES AMIS DE LA MEDAILLE D’ART; w okręgu AM (znak Les amis de la medaille d’art)
Edmond de VALERIOLA
172.00 złEdmond de VALERIOLA
MEDAL, KU CZCI POLEGŁYM BELGOM W I WOJNIE ŚWIATOWEJ
Brąz, śr.70 mm
A: klęcząca kobieta z kwiatami przy grobie; sygnatura: E. de Valeriola
R: napis: A NOUS LE SOUVENIR A EUX L’IMMORTALITE XI XI XI OEVRE NATIONALE LE SOUVENIR BELGE 1914 1918
Na rancie wybite: J.FONSON
Antoine JORISSEN
345.00 złAntoine JORISSEN
MEDAL, KARDYNAŁ D.J. MERCIER
Brąz srebrzony, waga 71 g, śr. 60 mm
A: popiersie w prawo, wokół napis: 1851 – 1926 S.E.M.LE CARDINAL D.J.MERCIER, sygnatura: Ant. Jorissen
R: herb kardynała nad widokiem uczelni, napis u dołu: COLLEGE CARDINAL MERCIER BRAINE-l’ALLEUD
Willy KREITZ
115.00 złWilly KREITZ
MEDAL, JEAN BAUGNIET, 1971
Brąz, śr. 85 mm
A: głowa w lewo, sygnatura: W.KREITZ 1971
R: MAGISTRO JEAN BAVGNIET JVRIS PEROTISSIMO…
Na rancie wybite: FONSON
Raymond GAYARD
402.00 złRaymond GAYARD
MEDAL, KRÓL FRANCJI LUDWIK FILIP, 1830
Brąz, śr. 40 mm
A: głowa w lewo, napis: LOUIS PHILIPPE Ier ROI DES FRANÇAIS; Sygnatura; GAYARD ST CAQUE 12
R: wieniec laurowy, napis: DÉSORMAIS LA FRANCE SERA LIBRE
Jacques DEVIGNE
402.00 złJacques DEVIGNE
MEDAL, FRANCUSKIE ARCHIWUM NARODOWE, 1979
Brąz, śr. 72 mm
A: trzy kobiece postaci alegoryczne, wokół napis: LES ARCHIVES NAPOLEON AUX ARCHIVES NATIONALES 1979, sygnatura: J.A. DEVIGNE F.
R: Budynek archiwum, napis: LES ARCHIVES NATIONALES ÈA L’HOTEL DE SOUBISE 1808
MEDAL ZA III MIEJSCE W SKOKU O TYCZCE
977.00 złMEDAL ZA III MIEJSCE W SKOKU O TYCZCE
II Międzynarodowe Zawody Lekkoatletyczne, Klup Sportowy Slavia w Pradze Czeskiej, 1903
Brąz, śr. 50 mm
A: podium na tle wieńca, na nim wyryte: III VE SKOKU O TYCI; wokół: II MEZINARODNI ZAVODY ATHL.CYKL A MOTOR 23-29 VI 1903
R: siedząca kobieta trzymająca pięcioramienną gwiazdę, wokół wieniec, napis: SPORTOVNI KLUB SLAVIA V PRAZE; sygnatura: PICHL
W rancie wywiercony otwór
MEDAL, GEORGES-LOUIS LECLERC, COMTE DE BUFFON, 1888
115.00 złMEDAL, GEORGES-LOUIS LECLERC, COMTE DE BUFFON, 1888
Brąz srebrzony, śr.50 mm
A: głowa w lewo; Ges L. LECLERC COMTE DE BUFFON; sygnatura: E. DUBOIS F
R: wieniec dębowy: napis: NÉ A MONTBAR 1707…
MEDAL, ZASŁUŻONY DLA STOWARZYSZENIA NIEMIECKICH HODOWCÓW MAŁYCH ZWIERZĄT W MÄHREN
345.00 złMEDAL, ZASŁUŻONY DLA STOWARZYSZENIA NIEMIECKICH HODOWCÓW MAŁYCH ZWIERZĄT W MÄHREN
Brąz złocony, śr. 48 mm
A: orzeł, napis: VERBAND DEUTSCHER KLEINTIERZUCHTVEREINE IN MÄHREN
R: laur, napis: FÜR VERDIENSTVOLLE LEISTUNGEN
MEDAL, STOWARZYSZENIE SPORTU I TECHNIKI ZA DOSKONAŁĄ WYDAJNOŚĆ, NRD
172.00 złMEDAL, STOWARZYSZENIE SPORTU I TECHNIKI ZA DOSKONAŁĄ WYDAJNOŚĆ, NRD
Brąz, złocenie, emalia, śr. 60 mm, zawieszka
A: GESELLSCHAFT FÜR SPORT UND TECHNIK
R: FÜR HERVORRAGENDE LEISTUNGEN
MEDAL, KRÓLEWSKIE KOŁO PRZYJACIÓŁ LIRYKI, BRUKSELA, 1867
977.00 złMEDAL, KRÓLEWSKIE KOŁO PRZYJACIÓŁ LIRYKI, BRUKSELA, 1867
Srebro, waga 44 g, śr. 50 mm, zawieszka w formie korony
A: nakładka: lira z wieńcem, napis: CERCLE ROYAL DES AMIS LYRIQUES BRUXELLES
R: wyryte: Fondation de 1838 CERLE ROYAL 1867 sous la presidence de J. REGNIER
Roger PLIN
230.00 złRoger PLIN
MEDAL, ŚWIĘTY FIAKRIUSZ, 1970
Brąz, śr. 92 mm
A: święty z wiosłem; napis: SAINT FIACRE; sygnatura: R. PLIN
R: alegoria wiatru, chmury, napis: XIIIe CENTE NAIRE 670-1970
MEDAL NA CHRZEST, Niemcy, XVIII/XIX w.
115.00 złMEDAL NA CHRZEST, Niemcy, XVIII/XIX w.
Cynk, śr. 40 mm, zawieszka
A: popiersie Jana Chrzciciela w lewo; napis: EIN HERR ENIE GLAUBE EINE TAUFE EPHES. 4. V. 5.
R: Chrzest Chrystusa, napis: SELIG. WER GLAUBT U. GETAUFT IST.; sygnatura: DRENTWEST
DZBAN Z HERBAMI, Śląsk, Wrocław, Następcy braci Sommé, po 1888
2,070.00 złDZBAN Z HERBAMI, Śląsk, Wrocław, Następcy braci Sommé, po 1888
Szkło przezroczyste, bezbarwne, szlifowane, srebro, próba 800; wys. 36 cm, średnica dna 13 cm
Na pokrywce wyryte pięć herbów: Landgrafa Turyngii, pod koronami baronowskimi: v. Saurmänner, v. Thun, F.v. Durant, v. Kleist
Puncowanie: GEBR. SOMMÉ NACHF. 800, półksiężyc, korona, herb
Stan zachowania: odprysk na krawędzi podstawy
ŁYŻKA PÓŁMISKOWA, Polska, Poznań, Green, ok. 1840
402.00 złŁYŻKA PÓŁMISKOWA, Polska, Poznań, Green, ok. 1840
Srebro, próba 12, waga 107 g, dł. 29 cm
Wybity monogram: R.W.
Puncowanie: pod koroną skrzyżowane klucze; (…)GREEN
TACA ELIPTYCZNA, Polska, Warszawa, XIX/XX w.
287.00 złTACA ELIPTYCZNA, Polska, Warszawa, XIX/XX w.
Mosiądz giloszowany, srebrzony; 2,5 x 41,5 x 34 cm
ZESTAW TOALETOWY: DWIE SZCZOTKI I LUSTERKO, Niemcy, po 1888
920.00 złZESTAW TOALETOWY: DWIE SZCZOTKI I LUSTERKO, Niemcy, po 1888
Srebro, próba 800, drewno, szkło fazowane, końskie włosie; dł. 24,5, 23,5 i 17 cm
Puncowanie: 800, korona i półksiężyc, w obrysie prostokąta R.F.
PUDERNICZKA Z KWIATEM, Polska, Warszawa, Warmet, lata 60. XX w.
345.00 złPUDERNICZKA Z KWIATEM, Polska, Warszawa, Warmet, lata 60. XX w.
Srebro, próba 3, waga 115 g, 10 x 10 cm
Puncowanie: w owalu 3, głowa dziewczyny w chuście, W; A1; w okręgu kogut z napisem WARMET; 10
ZESTAW TOALETOWY, pocz. XX w.
1,092.00 złZESTAW TOALETOWY, pocz. XX w.
Srebro, próba 800, drewno, szkło fazowane, końskie włosie, ircha, stal niklowana, masa plastyczna
W składzie lusterko (27 cm), trzy szczotki (12, 14,5 i 15 cm), łyżka do butów ( 23 cm), dwa haczyki do sznurowadeł (22 i 14,5 cm), odcinak (14 cm), dłutko (13 cm), polerka (10 cm), grzebień (21 cm)
Wyryty monogram EH
Puncowanie: EM (monogram wiązany); 800
ZEGAR Z BUDZIKIEM, Francja, Bayard, ok. 1930
632.00 złZEGAR Z BUDZIKIEM, Francja, Bayard, ok. 1930
Obudowa mosiężna; 12 x 9 x 5,5 cm
Sygnowany na tarczy: BAYARD BAYARD
SZEŚĆ WIDELCÓW, fason Trianon, Polska, Warszawa, Fraget, XIX/XX w.
345.00 złSZEŚĆ WIDELCÓW, fason Trianon, Polska, Warszawa, Fraget, XIX/XX w.
Metal srebrzony; dł. 21,5 cm
Puncowane: FRAGET PLAQUE
SERWIS PORCELANOWY DEKOROWANY MOTYWEM WINOROŚLI NA 10 OSÓB, Niemcy, Saksonia, Miśnia, lata 20. XX w.
6,900.00 złSERWIS PORCELANOWY DEKOROWANY MOTYWEM WINOROŚLI NA 10 OSÓB, Niemcy, Saksonia, Miśnia, lata 20. XX w.
Porcelana, farby podszkliwne; w składzie: dzbanek (wys. 26 cm), mlecznik (wys. 17 cm), cukiernica (wys. 11 cm), po 10 talerzyków (śr. 17,5 cm), filiżanek (wys. 5,5, cm), spodków (śr. 16 cm)
Sygnowane kobaltem podszkliwnie: skrzyżowane miecze, na 14 przedmiotach kropka między głowniami, 30 dwukrotnie przeszlifowane
Stan zachowania: po jednej szczerbce na na wylewie dzbanka, krawędziach dwóch filiżanek i jednego spodka.
SERWETNIK, Włochy, Padwa, Zaramella, po 1968
115.00 złSERWETNIK, Włochy, Padwa, Zaramella, po 1968
Srebro, próba, waga 37 g ; 3,4 x 5,6 x 3,5 cm
Wyryte: Claudia
Puncowanie: gwiazdka, 30 PD, Z, 800
ZESPÓŁ 53 RYCIN Z MUSEO PIO CLEMENTINO
11,500.00 złZESPÓŁ 53 RYCIN Z MUSEO PIO CLEMENTINO
Rzym, Antonio Fulgoni, 1782-1783
Arkusze 58 x 44 cm, odciski płyt 49 x 32 cm
Plansze ilustrujące najważniejsze rzeźby dzieła starożytne muzeum
Rysunki wykonali Franciszek Smuglewicz, Vincenzo Pacetti, Niccolo Ricciolini, Marco Carloni, P. Matteini, Vincenzo Dolcibene, Francesco Camporesi, Lorenzo Rocchegiani, Camoncini, Antonio Cecchi, L. Corazzari.
Rytowali Marco Carloni, François Morel, Benigno Bossi, Alessandro Muchetti, Girolamo Carattoni, Domenico Pronti, Giuseppe Perini, Rastaine
SEKRETERA EKLEKTYCZNA, Francja, k. XIX w.
1,725.00 złSEKRETERA EKLEKTYCZNA, Francja, k. XIX w.
Konstrukcja sosna, świerk; fornir orzech; okucia mosiądz; 121,5 x 87 x 42
Zapytanie o produkt