Wyświetlanie 16021–16050 z 18651 wyników
CZARKA, Bliski Wschód, XIX w.
460.00 złCZARKA, Bliski Wschód, XIX w.
Mosiądz, repus, dekoracja ryta, inkrustacje srebrem i miedzią; wys. 5 , śr.9 cm
PARA KIELISZKÓW, Rosja, Kostroma, 1899 – 1908
402.00 złPARA KIELISZKÓW, Rosja, Kostroma, 1899 – 1908
Srebro, próba 84, waga 37 g, wys. 7,5 cm
Puncowanie: monogram złotnika BMP; w owalu: τ, głowa kobiety w kokoszniku, 84
CACHE-POT, Chiny, XIX/XX w.
977.00 złCACHE-POT, Chiny, XIX/XX w.
Mosiądz, emalia komórkowa, wys. 12, śr. 18 cm
Jan MIECZKOWSKI
287.00 złJan MIECZKOWSKI
PORTRET KOBIETY W CHUŚCIE
Fotografia retuszowana ołówkiem, papier albuminowy naklejony na tekturkę; 26 x 21 cm
Sygnowany ołówkiem śr. l.: J. Mieczkowski | Warszawa
ŁYŻKA WAZOWA, Polska, Poznań, Radecki, 1816
1,500.00 złŁYŻKA WAZOWA, Polska, Poznań, Radecki, 1816
Srebro, waga 226 g, dł. 39 cm
Wyryty monogram CM pod koroną
Puncowanie: RADECKI; skrzyżowane klucze pod koroną, z datą 1816
Stan zachowania: wgniecenie
LUSTERKO TOALETOWE, 2 poł. XIX w.
287.00 złTablica LXXIII z teki KUPFERSAMMLUNG ZU J. B. BASEDOWS ELEMENTARWERKE FÜR DIE JUGEND UND IHRE FREUNDE, Berlin, 1774
230.00 złTablica LXXIII z teki KUPFERSAMMLUNG ZU J. B. BASEDOWS ELEMENTARWERKE FÜR DIE JUGEND UND IHRE FREUNDE, Berlin, 1774
Z ilustracjami Daniela Chodowieckiego i J.R. Schellenberga
Miedzioryt, papier; 19,5 x 25 cm (arkusz)
Sygnowana: D. Chodowiecki del. J.C.Krüger fc. Berol
KRZYŻ MASOŃSKI, Niemcy, po 1848
1,150.00 złKRZYŻ MASOŃSKI, Niemcy, po 1848
Srebro (?); 117 x 78 mm, waga 62 g
Z przewieszana korona cierniową, zwieńczony węgielnicą
Napis niellem: ROBESPIERRE CHRIST ROBERT BLUM | 93; na rewersie: LIBERTE EGALITE FRATERNITE
Pudełko
L’ECHO DES FEUILLETONS
80.00 złL’ECHO DES FEUILLETONS
Recueil de novelles légendes, anecdotes, épisodes, etc.
Extraits de la presse contemporaine
Directeurs: Mm. Dufour, Mulat et Boulanger
18e année
Paris, chez les éditeurs, quai Malaquais, 21
1857
s. 576, tekst w dwóch kolumnach, oprawa twarda, płócienna; 22 x 15,5 cm, ilustracje
Przetarcia płótna na krawędziach, zadarcia, zażółcenia, zaplamienia papieru
Tablica LXXVIII z teki KUPFERSAMMLUNG ZU J. B. BASEDOWS ELEMENTARWERKE FÜR DIE JUGEND UND IHRE FREUNDE, Berlin, 1774
230.00 złTablica LXXVIII z teki KUPFERSAMMLUNG ZU J. B. BASEDOWS ELEMENTARWERKE FÜR DIE JUGEND UND IHRE FREUNDE, Berlin, 1774
Sygnowana: D. Chodowiecki del. Schleuen fc.
PLAKIETA, MACIERZYŃSTWO, 1902
172.00 złPLAKIETA, MACIERZYŃSTWO, 1902
Autor: Jules-Prosper Legastelois
Brąz, 63 x 53 mm
A: kobieta przy kołowrotku, karmiąca dziecko piersią, sygn. LEGASTELOIS
R; wrzeciono na kwiatach i książce
Na rancie wybite: BRONZE
Jacek SIUDZIŃSKI
2,875.00 złJacek SIUDZIŃSKI
2,875.00 złJacek SIUDZIŃSKI
ROBOTNIK I PIERWSZY SEKRETARZ, 1980
Olej, płótno; 60,5 x 73 cm
Sygnowany na odwrocie: SIUDZINSKI
Jean MATHIEU
460.00 złJean MATHIEU
FONTANNA NA CHIOS wg Jean-Baptiste Hilaire, 1782
Miedzioryt, papier; 24 x 36,5 cm (odcisk)
Sygnowany z płyty pod ryciną: Dessiné par J.B.Hilair Gravé par J.Mathieu VUE DE LA FONTAINE DE SCIO
Z: Auguste de Choiseul-Gouffier, Marie-Gabriel-Florent, Voyage Pittoresque de la Grèce,Paris 1782, tablica 46
Johann Elias RIDINGER (1698 – 1767) i Martin Elias RIDINGER (1730-1781)
345.00 złJohann Elias RIDINGER (1698 – 1767) i Martin Elias RIDINGER (1730-1781)
TURECKI KOŃ
Miedzioryt, papier; 24,5 x 33 cm (w świetle p-p)
Sygnowany z płyty pod ryciną: J.El.Ridinger pinx et del. ag3 Martin Elias Ridinger filio meo aeri incis.
Jean MATHIEU
230.00 złJean MATHIEU
KARAWANA wg Jean-Baptiste Hilaire
Miedzioryt, papier; 25 x 37,5 cm (odcisk)
Sygnowany z płyty pod ryciną: Dessiné par J.B.Hilair Gravé par J.Mathieu Caravane
Philip James de LOUTHERBOURG
575.00 złPhilip James de LOUTHERBOURG
Strona tytułowa I-ere SUITE D’ANIMAUX
Miedzioryt, papier; 23 x 32 cm
Valentin Daniel PREISLER
230.00 złValentin Daniel PREISLER
STARZEC wg Rembrandta, 1755
Akwaforta, akwatinta, papier; 34,5 x 23 cm
Sygnowana z płyty u dołu: Rembrant pinx Val Dan Preisler. norib. fc. etexc. 1755.
ŚWIECZNIK NEOBAROKOWY, Niemcy, Vollgold, k. XIX w.
1,800.00 złŚWIECZNIK NEOBAROKOWY, Niemcy, Vollgold, k. XIX w.
Srebro pr. 800, 245 g. wys. 21,5 cm, śr. podstawy 12 cm
Puncowanie: w okręgu V, półksiężyc, korona, 800
MISECZKA Z MONETĄ, Niemcy, po 1972
172.00 złMISECZKA Z MONETĄ, Niemcy, po 1972
Srebro, waga 54 g, wys. 1,5, śr.9 cm
W lustrze moneta: 10 marek, RFN, 1972 r. Igrzyska Olimpijskie w Monachium
DZBANUSZEK DO KAWY. Niemcy, Wilhelm Binder, Schwäbisch Gmünd, pocz. XX w.
575.00 złDZBANUSZEK DO KAWY. Niemcy, Wilhelm Binder, Schwäbisch Gmünd, pocz. XX w.
Srebro, próba 800, waga 190 g, wys.17 cm
Puncowanie: 6897, półksiężyc, korona, 800, WTB
TALERZYK Z FELUKĄ I WIELBŁĄDEM, Egipt, po 1940
115.00 złTALERZYK Z FELUKĄ I WIELBŁĄDEM, Egipt, po 1940
Srebro, próba 800, niello, waga 27 g, śr. 8 cm
Punce z literami arabskimi
TALERZYK Z DWIEMA FELUKAMI, Egipt, po 1940
115.00 złTALERZYK Z DWIEMA FELUKAMI, Egipt, po 1940
Punce z literami arabskimi
TALERZ Z JASKÓŁKAMI I MONOGRAMEM HRS, ok. 1930
230.00 złTALERZ Z JASKÓŁKAMI I MONOGRAMEM HRS, ok. 1930
Porcelana, malatury naszkliwne, śr. 24 cm
W lustrze monogram HRS pod koroną, na kremowym kołnierzu gałązki i jaskółki
Sygnowany czerwonym drukiem naszkliwnym, w okręgu: … |WALTER| …; ryta:24 cm
Stan zachowania: pęknięty
PATERA, Polska, Warszawa, Fraget, 1850
747.00 złPATERA, Polska, Warszawa, Fraget, 1850
Miedź srebrzona, wys.7,5, śr.19,5 cm
Puncowanie: w owalu Warszawa Fraget 1850 | 1:QTE:
PATERA NA OWOCE, Polska, Warszawa, Bracia Buch, ok. 1870
690.00 złPATERA NA OWOCE, Polska, Warszawa, Bracia Buch, ok. 1870
Mosiądz srebrzony; 7(23) x 31 x 23 cm
Sygnowana: GEBR BUCH WARSCHAU 110
Na czterech nóżkach w formie palmetek; lustro eliptyczne, giloszowane, z wyrytym monogramem JB; kołnierz ażurowy z falistym, wywiniętym brzegiem; pałąk na zawiaskach, rozwidlony, zdobiony motywem kwiatów.
TALERZ, Polska, Warszawa, Bracia Henneberg, k. XIX w.
460.00 złTALERZ, Polska, Warszawa, Bracia Henneberg, k. XIX w.
Metal srebrzony, śr. 26,5 cm
Puncowanie: 26; BM; w owalu wokół gwiazdki Br. HENNEBERG WARSZAWA; 1269
LICHTARZYK, Polska, Warszawa, Fraget, poł. XIX w.
230.00 złLICHTARZYK, Polska, Warszawa, Fraget, poł. XIX w.
Miedź srebrzona, wys. 14,5 cm
WISIOREK, poł. XIX w.
2,127.00 złWISIOREK, poł. XIX w.
Mosiądz, złoto, dwa rubinki, emalia; 28 x 22 mm
Otwierany na zawiasie
Odpryski emalii
PIERŚCIONEK Z TRZEMA BRYLANTAMI
4,025.00 złPIERŚCIONEK Z TRZEMA BRYLANTAMI
Białe złoto, próba 750, waga 5 g, 3 brylanty, łącznie ok. 1,15 kr, J-L/P3