Wyświetlanie 16051–16080 z 18651 wyników
ŁYŻKA WAZOWA, Polska, Poznań, Radecki, 1816
1,500.00 złŁYŻKA WAZOWA, Polska, Poznań, Radecki, 1816
Srebro, waga 226 g, dł. 39 cm
Wyryty monogram CM pod koroną
Puncowanie: RADECKI; skrzyżowane klucze pod koroną, z datą 1816
Stan zachowania: wgniecenie
PARA KIELISZKÓW, Rosja, Kostroma, 1899 – 1908
402.00 złPARA KIELISZKÓW, Rosja, Kostroma, 1899 – 1908
Srebro, próba 84, waga 37 g, wys. 7,5 cm
Puncowanie: monogram złotnika BMP; w owalu: τ, głowa kobiety w kokoszniku, 84
Jan MIECZKOWSKI
287.00 złJan MIECZKOWSKI
PORTRET KOBIETY W CHUŚCIE
Fotografia retuszowana ołówkiem, papier albuminowy naklejony na tekturkę; 26 x 21 cm
Sygnowany ołówkiem śr. l.: J. Mieczkowski | Warszawa
L’ECHO DES FEUILLETONS
80.00 złL’ECHO DES FEUILLETONS
Recueil de novelles légendes, anecdotes, épisodes, etc.
Extraits de la presse contemporaine
Directeurs: Mm. Dufour, Mulat et Boulanger
18e année
Paris, chez les éditeurs, quai Malaquais, 21
1857
s. 576, tekst w dwóch kolumnach, oprawa twarda, płócienna; 22 x 15,5 cm, ilustracje
Przetarcia płótna na krawędziach, zadarcia, zażółcenia, zaplamienia papieru
PLAKIETA, MACIERZYŃSTWO, 1902
172.00 złPLAKIETA, MACIERZYŃSTWO, 1902
Autor: Jules-Prosper Legastelois
Brąz, 63 x 53 mm
A: kobieta przy kołowrotku, karmiąca dziecko piersią, sygn. LEGASTELOIS
R; wrzeciono na kwiatach i książce
Na rancie wybite: BRONZE
KRZYŻ MASOŃSKI, Niemcy, po 1848
1,150.00 złKRZYŻ MASOŃSKI, Niemcy, po 1848
Srebro (?); 117 x 78 mm, waga 62 g
Z przewieszana korona cierniową, zwieńczony węgielnicą
Napis niellem: ROBESPIERRE CHRIST ROBERT BLUM | 93; na rewersie: LIBERTE EGALITE FRATERNITE
Pudełko
MEDAL KOMISJI KRAJOWEJ POMOCY I POLITYKI ŻYWNOŚCIOWEJ (NA PAMIĄTKĘ WSPÓŁPRACY) wz. 1919, IV klasy, Belgia
57.00 złMEDAL KOMISJI KRAJOWEJ POMOCY I POLITYKI ŻYWNOŚCIOWEJ (NA PAMIĄTKĘ WSPÓŁPRACY) wz. 1919, IV klasy, Belgia
Brąz, śr. 34 mm, wstążka
DOKUMENTY I ODZNACZENIA WETERANA POWSTANIA WARSZAWSKIEGO MIECZYSŁAWA SIROMSKIEGO
2,875.00 złDOKUMENTY I ODZNACZENIA WETERANA POWSTANIA WARSZAWSKIEGO MIECZYSŁAWA SIROMSKIEGO
Ur. 10.04.1914 w Radzyniu Podlaskim, w latach 1935-37 odbył służbę wojskową w 4 batalionie pancernym w Brześciu nad Bugiem, Zmobilizowany w tej jednostce w 39 r, trafił do niewoli, z której zbiegł do Warszawy, gdzie był mistrzem ślusarskim. Zaprzysiężony do konspiracji w 1942 r. (AK). W powstaniu pracował przy produkcji pistoletu maszynowego Błyskawica. 4 sierpnia dostał się do niewoli. Po wyzwoleniu wrócił do Warszawy i ponownie otworzył swój warsztat.
Monety, Europa, USA, Świat
MEDAL, ADOLPHE MAX
92.00 złMEDAL, ADOLPHE MAX
Brąz, śr. 65 mm
A: głowa 3/4 w prawo, napis: ADOLPHE MAX
R: rynek w Brukseli
MEDAL NA 30 LAT NIEPODLEGŁOŚCI BELGII, 1861
845.00 złMEDAL NA 30 LAT NIEPODLEGŁOŚCI BELGII, 1861
Brąz, śr. 64 mm
A; trzy kobiece postaci alegoryczne, napis: CONCORDIA RES PARVAE CRESCUNT ROM.XIII.V.10 sygn. M.G.DEVRIES JrF
R; dwa herby z lwami; napis: L’UNION FAIT LA FORCE 1860 DOOR EENDRACHT VERBROEDERD , sygn. M.G.D.V.J. 1861
MEDAL, BARON EUGENE LAERMANS, 1938
172.00 złMEDAL, BARON EUGENE LAERMANS, 1938
Autor: Auguste Bija
Brąz, śr. 70 mm
A: głowa w lewo, napis: BARON EUGENE LAERMANS, sygn. BIJA 1938
R: dwóch wędrowców, napis: AU PEINTRE DES HUMBLES, w okręgu AM (znak Les amis de la medaille d’art)
Na rancie wybite FICHEC
MEDAL, KONGRES MASOŃSKI W ANTWERPII, 1884
517.00 złMEDAL, KONGRES MASOŃSKI W ANTWERPII, 1884
Brąz, śr. 35 mm
A: cyrkiel, kielnia, dwugłowy orzeł pod koroną, napis: GR. OR. DE BELGIQUE SUP. CONS. DE BELGIQUE
R: CONFERENCE MACONN UNIVERSELLE D’ANVÈRS 21 au 24e J 5e M 5894
MEDAL, CAMILLE LEMONNIER, 1942
480.00 złMEDAL, CAMILLE LEMONNIER, 1942
Autor: Jenny Lorrain
MEDAL, AUGUST RYCKEWAERT, 1836
230.00 złMEDAL, AUGUST RYCKEWAERT, 1836
Autor: François De Hondt
Brąz, śr. 42 mm
A: popiersie w prawo; AUG. JOS. RYCKEWAERT POPER.CAN. TIT.ECCL.CATH. GAND. SEMIN. PRAESES., sygn. F. DE HONDT.
R: ERUDITIONE. / ACERRIMAQUE. / FIDEI.DEFENSIONE. / CONSPICUUS. / OBIIT. / AN. MDCCCXXXVI / AET.LXVI.
MEDAL, KSIĘŻNA JEAN DE MERODE, 1952
250.00 złMEDAL, KSIĘŻNA JEAN DE MERODE, 1952
Autor: René Cliquet
Brąz, śr. 70 mm
A: głowa w lewo, napis: PRINCESSE JEAN DE MERODE; sygn. R.CLIQUET
R; IN SIGNUM ANIMI REVERENTIS ET GRATISSIMI MCMLII
Na rancie wybite; FONSON
MEDAL, PIERRE HOLOFFE, 1971
57.00 złMEDAL, PIERRE HOLOFFE, 1971
Brąz, śr.80 mm
A: głowa w prawo, sygn. Lemon
R: robotnik, napis: ASPHALTCO PIERRE HOLOFFE FONDATEUR ADMINISTRATEUR DELEGUE DE 1922 A 1971
MEDAL, KOLEJE BELGIJSKIE W KONGO, 1956
230.00 złMEDAL, KOLEJE BELGIJSKIE W KONGO, 1956
Autor: Arthur Dupagne
Brąz, śr.10 cm
A; robotnik dokręcający śrubę przy torach, napis: LA JONCTION DU RAIL KDL-CFL A ETE REALISEE A KABONGO LE 16.7.1955
R: most kolejowy Zozu na rzece Lualaba, napis: PONT DE ZOFU | INAUGURATION PAR MONSEIUR BUISSERET MINISTRE DES COLONIES DE LA LIASON FERROVIAIRE KDL-CFL 9.8. 1956
Na rancie wybite: FONSON
Sygnowany: DUPAGNE
MEDAL, KRÓL BELGÓW ALBERT, 1914
115.00 złMEDAL, KRÓL BELGÓW ALBERT, 1914
Autor: Auguste Bija
Brąz, śr.50 mm
A; popiersie w lewo, napis: ALBERT KONING DER BELGIEN; sygn.; A. Bija
R; wieniec lauru i dębu, napis: HARMONIE ST MARTINUS 1864 1914 HOMBEEK
Pudełko sygn.: JULES FONSON
MEDAL, 50 LAT NIEPODLEGŁOŚCI BELGII, 1880
460.00 złMEDAL, 50 LAT NIEPODLEGŁOŚCI BELGII, 1880
Autor: Leopold Wiener
Brąz, śr. 37 mm
A; dwie głowy w prawo, napis: LEOPOLD I LEOPOLD II, sygn.:LEOP. WIENER
R: postać kobieca wsparta o lwa, 1830 1880, sygn. L.DE… INV; CH WIENER FTC
MEDAL, STO LAT NIEPODLEGŁOŚCI BELGI, 1930
230.00 złMEDAL, STO LAT NIEPODLEGŁOŚCI BELGI, 1930
Brąz, śr. 50 mm
A: miecz nad kłosami, z prawej gwiazda, daty 1830 1930, sygn.: FISCHEC. ED
R: uskrzydlona postać kobieca z korona i gałązką oliwną w dłoniach, monogram królewski LL, lew, napis: RAU
Pudełko sygn.: J. Monsuil
PLAKIETA, KAMPANIA ABISYŃSKA, Belgia, 1947
460.00 złPLAKIETA, KAMPANIA ABISYŃSKA, Belgia, 1947
Autor: Arthur Dupagne
Brąz; 56 x 38 mm
A: dwa popiersia żołnierzy w prawo, data 1940-1941, sygn. DUPAGNE; L’EPREUVE D’AUTEUR
R: napis: SAIO GAMBELA ASOSA
MEDAL, GASTON SAINT PAUL DE SINÇAY, 1887
230.00 złMEDAL, GASTON SAINT PAUL DE SINÇAY, 1887
Autor: Edouard Geerts
Brąz złocony, śr. 50 mm
A: głowa w lewo; sygn. ED. GEERTS
R; herb, daty 1837-1887, LA VIEILLE MONTAGNE A SON DIRECTEUR GENERAL SAINT PAUL DE SINÇAY
ŻETON MASOŃSKI, Belgia, Antwerpia, 1904
230.00 złŻETON MASOŃSKI, Belgia, Antwerpia, 1904
Srebro (?), śr. 28 mm, waga 15 g, zawieszka
Napis: śr. 28 mm,, zawieszka
Tekst: CENTENAIRE de la R. les AMIS du COMMERCE et la PERSEVERANCE REUNIS 5804 -5904
Sygnatura: CARL NYS
ŻETON MASOŃSKI, Belgia, ok. 1900
230.00 złŻETON MASOŃSKI, Belgia, ok. 1900
Srebro (?), śr. 28 mm, waga 10 g,
Sygnowany EDR
Srebro (?), śr. 27 mm, waga 10 g, zawieszka
PŁYTY GRAMOFONOWE, SZYBKOOBROTOWE
0.00 złMEDAL ZWYCIĘSTWA 1914-1918, wz. 1919, Belgia
138.00 złMEDAL ZWYCIĘSTWA 1914-1918, wz. 1919, Belgia
Brąz, śr. 36 x 49 mm, wstążka
MEDAL YSER wz. 1918, Belgia
172.00 złMEDAL YSER wz. 1918, Belgia
Brąz złocony, emalia, 36 x 49 mm, wstążka
Carlo LABRUZZI
287.00 złCarlo LABRUZZI
LA VIA APPIA
Presentazione di Fabrizio Sarazani, 1970 Editalia, Roma
Reprint teki 24 akwafort z 1790 r, oprawa twarda, płócienna, grzbiet skórzany, tłoczenia, złocenia; 45,5 x 36 cm