Wyświetlanie 5746–5760 z 6001 wyników
TALERZ Z WZOREM CEBULOWYM, Saksonia, Miśnia, XIX/XX w.
115.00 złTALERZ Z WZOREM CEBULOWYM, Saksonia, Miśnia, XIX/XX w.
Porcelana, kobalt podszkliwny, śr. 20 cm
Sygnowany kobaltem podszkliwnie: skrzyżowane miecze; 36-
Richard SCHIPKE
3,450.00 złRichard SCHIPKE
KOBIETA NA MORSIE, 1925
Brąz, 29 x 27 x 12,5 cm
Sygnatura ryta: Rof. R. Schipke; stempel odlewni: LAUCHHAMMER, młot z gwiazdą w kole, 1725/1925
Tomasz KAZIKOWSKI
920.00 złTomasz KAZIKOWSKI
W ŁAŹNI, 1995
Ołówek, papier; 42 x 30 cm
Sygnowany p.d.: TK 995
Na odwrocie: TOMASZ KAZIKOWSKI 1995
PORTRET KAROLA LANGIE, 1848
1,495.00 złPORTRET KAROLA LANGIE, 1848
MALARZ POLSKI
Akwarela, papier; 15 x 12 cm
Na odwrocie napis piórem: 1848 r. | ś.p. Karol Longie | jako poseł krakowski na Sejm | w Wiedniu
PAŁASZ ŻOŁNIERSKI KIRASJERÓW wz. 1854, Francja, wytwórnia Chatellerault, 1854
1,380.00 złPAŁASZ ŻOŁNIERSKI KIRASJERÓW wz. 1854, Francja, wytwórnia Chatellerault, 1854
Stal, mosiądz, drewno, skóra; dł.: całk. 112 cm
Na grzbiecie głowni wyryte: 16a Imp-ale de Chat-t Janvier 1866 Dragon 16a 1854; u nasady głowni wybite trzy znaki kontrolerskie; na pałąku wybite trzy znaki
S. MONTULLO
3,220.00 złS. MONTULLO
ANTYCZNE ŚWIĄTYNIE W PESTUM, poł. XIX w.
Olej, deska; 19,5 x 36 cm
Sygnowany l.d.: Montullo
Na odwrocie napis odręczny: Tempio di Pestum / del Montillo / firmato / 879/NO; 19+36; częściowo zachowana nalepka z napisem odręcznym: 14 / podpis / Świątynia w Pestum / 19 x 36
DZBANEK NEOBAROKOWY, Niemcy, Berlin, F.Thun, ok. 1860
1,610.00 złDZBANEK NEOBAROKOWY, Niemcy, Berlin, F.Thun, ok. 1860
Srebro, próba 12, kośc (izolatorki), waga 580 g, wys. 22 cm
Puncowanie: 12 LÖTH; 9609
MEDALIK, 500 LAT OBRAZU NA JASNEJ GÓRZE, 1882
172.00 złAlfred TERLECKI
3,450.00 złAlfred TERLECKI
CZERWONE BERETY, 1963
Olej, płótno; 75 x 92 cm
Sygnowany p.d.: ALFRED TERLECKI |1963
RYNGRAF Z ODZNAKĄ CENTRALNEGO SZPITALA KLINICZNEGO WAM W WARSZAWIE, ok. 1990
977.00 złRYNGRAF Z ODZNAKĄ CENTRALNEGO SZPITALA KLINICZNEGO WAM W WARSZAWIE, ok. 1990
Brąz, srebrzenie; 21,5 x 17 cm
Pochodzenie: dar dla profesora Donata Tylmana
IKONA PODRÓŻNA, DYPTYK Z ŚWIĘTYM MICHAŁEM TWERSKIM I MATKĄ BOSKĄ TYCHWIŃSKĄ, Rosja, Moskwa, 28 Kartel, po 1908
5,175.00 złIKONA PODRÓŻNA, DYPTYK Z ŚWIĘTYM MICHAŁEM TWERSKIM I MATKĄ BOSKĄ TYCHWIŃSKĄ, Rosja, Moskwa, 28 Kartel, po 1908
Tempera, deska, okłady srebrny, próba 84, złocone, oprawa mosiężna, złocona, sukno; 6,8 x 5,7(12,2) cm
Puncowanie: 28A; Δ, głowa kobiety w kokoszniku, 84
PAPIEROŚNICA Z WZOREM GEOMETRYCZNYM, Polska, Warszawa, 1921 – 1931
322.00 złPAPIEROŚNICA Z WZOREM GEOMETRYCZNYM, Polska, Warszawa, 1921 – 1931
Srebro, próba 3, wewnątrz złocona, waga 129 g; 11 x 8 cm
Puncowanie: w kształcie baryłki: 3, głowa kobiety w chuście; W; M./W.
PATERKA W STYLU ART DECO, Polska, po 1931
550.00 złPATERKA W STYLU ART DECO, Polska, po 1931
Srebro, próba 3, waga 82 g, wys. 5, śr. 16,5 cm
Wyryte: 1.XII.1968
Puncowanie: w woalu 3, głowa kobiety w chuście; SS
Na trzech nóżkach, kolista, kołnierz wywinięty, zakończony faliście, żebrowany
PARA TALERZY Z SERWISU ALEKSANDRY BRANICKIEJ, Francja, Paryż, Odiot, 1809 – 1819
21,240.00 złPARA TALERZY Z SERWISU ALEKSANDRY BRANICKIEJ, Francja, Paryż, Odiot, 1809 – 1819
Srebro, waga 1029 g, wys. 2,5, śr. 24,5 cm
Na kołnierzu wyryty podwójny herb małżonków pod korona hrabiowską: Korczak hetmana Franciszka Ksawerego Branickiego i Archanioł Aleksandry z domu Engelhardt.
Puncowanie: w ośmiokącie kogut z cyfrą 1; ODIOT.; w rombie B | J, hełm, C | O
Talerze pochodzą z serwisu zamówionego przez Aleksandrę Branicką do rezydencji w Białej Cerkwi.
PATERA DEKOROWANA W KWIATY, Śląsk, Tułowice (Tillowitz), Reinhold Schlegelmilch, po 1928
172.00 złPATERA DEKOROWANA W KWIATY, Śląsk, Tułowice (Tillowitz), Reinhold Schlegelmilch, po 1928
Porcelana, druk naszkliwny, złocenia, wys. 6, śr. 29,5 cm
Sygnowany: zielonym drukiem: gwiazdka | w wieńcu RS | TILLOWITZ | na globusie EPOS