Wyświetlanie 3391–3405 z 3753 wyników
KOMPLET SZTUĆCÓW DO OWOCÓW, Niemcy, Hemer, Clarfeld & Springmeier, 1 poł. XX w.
345.00 złKOMPLET SZTUĆCÓW DO OWOCÓW, Niemcy, Hemer, Clarfeld & Springmeier, 1 poł. XX w.
Po 6 nożyków (16 cm) i widelczyków (14,5 cm), stal nierdzewna, masa perłowa
Puncowanie: sylwetka dwóch ludzi nad napisem NICHT ROSTEND
NASZYJNIK, XX w.
345.00 złTRZY NASZYJNIKI Z PEREŁ RZECZNYCH, XX w.
805.00 złŻYRANDOL SZEŚCIORAMIENNY, 1 tercja XX w.
2,300.00 złŻYRANDOL SZEŚCIORAMIENNY, 1 tercja XX w.
Brąz złocony, mosiądz patynowany, rozstaw ramion 70 cm
Zelektryfikowany
PARA KOLCZYKÓW, Azja Centralna, XIX/XX w.
575.00 złPARA KOLCZYKÓW, Azja Centralna, XIX/XX w.
Srebro, próba 750, niello, koral, turkus; waga 36 g; dł. 17 cm
MINIATURA, KOBIETA W DIADEMIE, XIX w.
2,128.00 złMINIATURA, KOBIETA W DIADEMIE, XIX w.
Gwasz, 8 x 6,5 cm
Ramka mosiężna z zawieszką, szybka
RAPORT GENERAŁA BRYGADY STANISŁAWA FISZERA
2,300.00 złRAPORT GENERAŁA BRYGADY STANISŁAWA FISZERA
Do dyrektora wojny Komisji Rządzącej księcia Józefa Poniatowskiego z 27 maja 1807 r., z obozu pod Dembowcem, opisujący przebieg rekrutacji, działań wojennych i z prośbą o urlop, podpisany przez Fiszera i z jego pieczęcią lakową.
Rękopis piórem, papier, cztery strony, 34,5 x 22,4 cm
ZWOLNIENIE ZE SŁUŻBY WOJSKOWEJ MICHAŁA SZYMANOWICA
2,300.00 złZWOLNIENIE ZE SŁUŻBY WOJSKOWEJ MICHAŁA SZYMANOWICA
Strzelca 1. Regimentu Pieszego Koronnego, wydany 3 kwietnia 1794, podpisany przez pułkownika, komendanta Karola Kuryusza, z pieczęcią regimentu
Druk, pióro, papier; 20 x 34 cm
DOKUMENT – PYTANIE z 27 lutego 1823
1,438.00 złDOKUMENT – PYTANIE z 27 lutego 1823
Podpisane przez namiestnika Józefa Zajączka i sekretarza stanu Franciszka Ksawerego Kosseckiego adresowane do Komisji Rządowej Spraw Wewnętrznych i Policji o powód wydania nakazu umorzenia zaległości szarwarkowych
Rękopis piórem, papier, 4 strony; 33 x 21,5 cm
Na stronach 2-4 projekt odpowiedzi
DOKUMENT – ZATWIERDZENIE z 26 stycznia 1823
1,438.00 złDOKUMENT – ZATWIERDZENIE z 26 stycznia 1823
Podpisane przez namiestnika Józefa Zajączka i sekretarza stanu Franciszka Ksawerego Kosseckiego, adresowane do Komisji Rządowej Spraw Wewnętrznych i Policji, dotyczące projektu budowy nabrzeża w Warszawie.
Rękopis piórem, papier 33 x 21,5 cm
Na odwrocie powiadomienie o decyzji inspektora generalnego robót wodnych, rektora Szkoły Inżynierii Cywilnej Teodora Urbańskiego, przez niego podpisane
PATERA – MISA ELIPTYCZNA, XIX/XX w.
690.00 złPATERA – MISA ELIPTYCZNA, XIX/XX w.
Szkło ołowiowe, szlifowane, z dekoracją rżniętą, okucie metalowe, srebrzone; 10,5 x 19,5 x 12,5 cm
ŁYŻKA, Chiny (?), XIX/XX w.
287.00 złŁYŻKA, Chiny (?), XIX/XX w.
Srebro, waga 48 g, dł. 17 cm
Puncowanie: ideogramy chińskie i numer 95
DZBANEK DO HERBATY, Chiny, Kanton, XIX/XX w.
517.00 złDZBANEK DO HERBATY, Chiny, Kanton, XIX/XX w.
Porcelana, farby naszkliwne, złocenia; wys. 15, śr. 12,5 cm
Uchwyt z miedzianego drutu oplecionego sznurkiem
EKSPRES DO KAWY
1,150.00 złEKSPRES DO KAWY
Mosiądz wewnątrz cynowany, aluminium, szkło, kość; wys. 37 cm
Palnik spirytusowy
Sygnowany: UNIVERSAL No 009 LANDERS, FRARY &CLARK, NEW BRITAIN, CONN. U.S.A., numery patentów
KOSZYK Z PAŁĄKIEM, Czechy, ok. 1925
1,380.00 złKOSZYK Z PAŁĄKIEM, Czechy, ok. 1925
Szkło ołowiowe, szlifowane, rżnięte, okucie srebrne, próba 800; 21 x 26 x 16 cm
Puncowane: okrągła punca nieczytelna, owalna punca nieczytelna, w sześciokącie KG