Wyświetlanie 3436–3450 z 3738 wyników
FAJKA MYŚLIWSKA, pocz. XX w.
402.50 złFAJKA ŻOŁNIERSKA, Niemcy, 1914
402.50 złGŁÓWKA FAJKI, 1 poł.. XX w.
260.00 złGŁÓWKA FAJKI, 1 poł.. XX w.
PUCHAR PAMIĄTKOWY, Niemcy, po 1871
402.50 złFAJKA MYŚLIWSKA, pocz. XX w.
NACZYNIE DO LODU, poł. XX w.
552.00 złNACZYNIE DO LODU, poł. XX w.
Szkło szlifowane, oprawione w metal srebrzony; wys. 8,5, śr. 14,5 cm
PRZYCISK DO PAPIERU W STYLU ART DECO, XX w.
690.00 złPRZYCISK DO PAPIERU W STYLU ART DECO, XX w.
Szkło formowane, szlifowane, 7,8 x 7 x 7 cm
W formie ściętego graniastosłupa o ośmiokątnej podstawie. Na górnej powierzchni wyryta rozeta.
Sygnatura ryta, nieczytelna
KRATER NEOKLASYCYSTYCZNY, Włochy, Castelnuovo di Garfagnana, Dini &Cellai, po 1885
920.00 złKRATER NEOKLASYCYSTYCZNY, Włochy, Castelnuovo di Garfagnana, Dini &Cellai, po 1885
Terakota, wys. 21,5, śr. wlewu 19 cm
Sygnowany wyciskiem: w okręgu DINI | & CELLAI | SIGNA; 250
SEPET NA CYGARA, Francja, 1 tercja XX w.
920.00 złSEPET NA CYGARA, Francja, 1 tercja XX w.
Drewno, masyw sosna, intarsje, wys. 19, promień 16 cm
Na trzech nóżkach, cylindryczny; oskrzynienie na planie wycinka koła o kącie 96 stopni; u dołu szuflada na zawiasie; wyżej podzielona pionowo szafka, drzwiczki od wewnętrznej strony z dwiema półkami o okrągłych otworach na przybory
Stan zachowania: Pionowe pęknięcie, zarysowania forniru, brak uchwytu drzwiczek
Georges van der STRAETEN
5,175.00 złGeorges van der STRAETEN
ŚWIECZNIK Z PUTTEM NA KOMECIE I KULI, Niemcy, Tettau, Gerold&Co, 1929-37
575.00 złŚWIECZNIK Z PUTTEM NA KOMECIE I KULI, Niemcy, Tettau, Gerold&Co, 1929-37
ŻYRANDOL, 1 ćw. XX w.
1,725.00 złŻYRANDOL, 1 ćw. XX w.
Żyrandol elektryczny o trzech ramionach dekorowanych wicią roślinną, zakończonych tulejkami i profitkami, w których umieszczono oprawki – imitacje świec. Ampla z pomarańczowobiałoszarego alabastru o falistym brzegu, z 16-płatkową rozetą zawieszona na sznurach. Podsufitka z mosiądzu.
PÓŁMISEK OKRĄGŁY, XVIII w.
632.00 złPÓŁMISEK OKRĄGŁY, XVIII w.
Cyna, 4,5 x 32 x 27 cm
Lustro głębokie, gładkie; kołnierz płasko wywinięty, uszy karbowane po środku
Puncowanie: dwukrotnie kartusz herbowy z pasem w skos i motywem roślinnym (?); w owalu góra (?) między literami G T; anioł?
ZESTAW DO PISANIA, pocz. XX w.
1,840.00 złZESTAW DO PISANIA, pocz. XX w.
W składzie: tłok pieczętny (dł. 4,5 cm) z monogramem wiązanym EFG; kałamarz (5,5 x 4,5 x 4,5 cm), nóż do papieru (dł. 27 cm), pióro (dł. 16,5 cm); trzy złote stalówki
Szkło szlifowane, biały metal, srebro, wieczko kałamarza od wewnątrz złocone, emalia malarska – secesyjna dekoracja kwiatowa
IKONA, MATKA BOSKA KAZAŃSKA, Rosja, XVII/XVIII w.
4,600.00 złIKONA, MATKA BOSKA KAZAŃSKA, Rosja, XVII/XVIII w.
Tempera, deska z płytkim kowczegiem, 31,5 x 26,5 cm
Deska zheblowana, przycięta. Malatura zniszczona, uzupełniana w XIX w.