Wyświetlanie 10861–10875 z 11785 wyników
PUCHAREK, Włochy, Florencja, Emilio Anzanani, 1944 – 1968
345.00 złPUCHAREK, Włochy, Florencja, Emilio Anzanani, 1944 – 1968
Srebro, próba 800, waga 75 g, wys. 10,5 cm, śr. wlewu 7 cm
Na okrągłej, profilowanej stopie, uchwyty z dwoma przewiązkami, wokół czary wyryty jodełkowy ornament
Puncowanie: w owalu 800; w sześciokącie: 36 FI
PATERKA, Włochy, Pescara, 1944-1968
575.00 złPATERKA, Włochy, Pescara, 1944-1968
Srebro, próba 800, waga 119 g. 6 x 12 x 11 cm
Na kolistej stopie , profilowanej, zdobionej perełkowaniem; czara półkolista z zawiniętym do wewnątrz w czwórliść kołnierzem; krawędź zdobiona perełkowaniem; dwa uchwyty zdobione rocaille; na dwóch pozostałych brzegach nakładki z dwóch półplastycznych kwiatków.
Puncowanie: w owalu 800; w sześciokącie: 29 PE
TABAKIERKA Z MUZYKUJĄCYM DUETEM, Włochy, Florencja, Luigi Visca, 1968-1971
977.00 złTABAKIERKA Z MUZYKUJĄCYM DUETEM, Włochy, Florencja, Luigi Visca, 1968-1971
Srebro, próba 925, emalia malarska, waga 45 g, 1,5 x 7 x 3 cm
Puncowanie: w spłaszczonym sześciokącie: pięcioramienna gwiazda, 156 FI; w owalu: 925
SZCZYPCE NOŻYCOWE, AŻUROWE, Włochy, Arezzo, po 1968
230.00 złSZCZYPCE NOŻYCOWE, AŻUROWE, Włochy, Arezzo, po 1968
Srebro, próba 800, waga 18 g; dł. 9 cm
Puncowanie: dwoje siedzących dzieci, zwróconych do siebie plecami; w owalu: 800, w spłaszczonym sześciokącie: pięcioramienna gwiazda, 843, AR
PUDEŁKO NA ZAPAŁKI, Włochy, XX w.
460.00 złTABAKIERKA ZE SCENĄ PASTORALNĄ, Włochy, Florencja, po 1968
977.00 złTABAKIERKA ZE SCENĄ PASTORALNĄ, Włochy, Florencja, po 1968
Srebro, próba 925, emalia malarska, waga 85 g, 1,5 x 5,5 x 5,5 g
Puncowanie: w spłaszczonym sześciokącie: pięcioramienna gwiazda, 1561 FI; w owalu: 925
TABAKIERKA Z MONOGRAMEM FM, Włochy, pierwsza tercja XX w.
977.00 złTABAKIERKA Z MONOGRAMEM FM, Włochy, pierwsza tercja XX w.
Srebro, próba 800, biała i niebieska emalia, wewnątrz złocona, waga 53 g; 1 x 7,5 x 5 cm
Na wieczku bogaty ornament florealny, w kartuszu wyryty monogram wiązany FM
Puncowanie: 8 | 800
ŁYŻKA, Lwów, lat 20-te XIX w.
345.00 złŁYŻKA, Lwów, lat 20-te XIX w.
Srebro, próba 13, waga 68 g, dł. 23 cm
Puncowanie: w trójliściu monogram złotnika L | ? K; znak probierni lwowskiej: owal podzielony na trzy części z wpisaną cyfrą 13 otoczony przez datę roczną 182?, nad owalem D
PATERA NA OWOCE, Niemcy, Lipsk, C.E. Keyser, po 1886
2,070.00 złPATERA NA OWOCE, Niemcy, Lipsk, C.E. Keyser, po 1886
Srebro, próba 800, waga 299 g, wys. 5,6, śr. 33 cm
Puncowanie: No 9200, półksiężyc, korona, orzeł, 11 | C.E.KEYSER
Drobne pęknięcie przy krawędzi
FIGURKA SŁONIA, Włochy, Arezzo, po 1968
977.00 złFIGURKA SŁONIA, Włochy, Arezzo, po 1968
Srebro, próba 925, waga 45 g, wys. 4 cm
Puncowanie: w owalu 925, w prostokącie kroczący lew, w spłaszczonym sześciokącie: pięcioramienna gwiazda, 122, AR
PUCHAR, Polska, przed 1971
230.00 złPUCHAR, Polska, przed 1971
Metal srebrzony, bakelit (podstawa), wys.34 cm, śr. podstawy 8,9 cm
Na cylindrycznej podstawie; w formie odwróconego stożka; u dołu zamocowane dwie woluty; nakrywka z uchwytem wolutowym
Wyryta dedykacja: Dla dyrektora mgr. Inż. Jana Higersbergera | od pracowników Zakładu Doświadczalnego M.T.U.J. | Falenty dn.24. VI. 1971 r.
Puncowanie: MET
Georges van der STRAETEN
5,175.00 złGeorges van der STRAETEN
ŚWIECZNIK Z PUTTEM NA KOMECIE I KULI, Niemcy, Tettau, Gerold&Co, 1929-37
575.00 złŚWIECZNIK Z PUTTEM NA KOMECIE I KULI, Niemcy, Tettau, Gerold&Co, 1929-37
ŻYRANDOL, 1 ćw. XX w.
1,725.00 złŻYRANDOL, 1 ćw. XX w.
Żyrandol elektryczny o trzech ramionach dekorowanych wicią roślinną, zakończonych tulejkami i profitkami, w których umieszczono oprawki – imitacje świec. Ampla z pomarańczowobiałoszarego alabastru o falistym brzegu, z 16-płatkową rozetą zawieszona na sznurach. Podsufitka z mosiądzu.