Wyświetlanie 10876–10890 z 11766 wyników
KOMPLET SZTUĆCÓW NA SZEŚC OSÓB, Austria, Wiedeń, 1858
2,875.00 złKOMPLET SZTUĆCÓW NA SZEŚC OSÓB, Austria, Wiedeń, 1858
Srebro, próba 13, stal nierdzewna (ostrza noży i zębiska widelców), waga łączna 1449 g; w składzie: łyżka wazowa (dł. 31,5 cm), po sześć łyżek ( 21,5 cm), noży (25 cm), widelców (21,5 cm)
Ostrza i zębiska wymieniane, Solingen.
Drewniane, wyściełane pudełko
Puncowanie: cecha probierni wiedeńskiej: w owalu okręg przedzielony poziomo na pół, w górnej części cyfra 13, dolna podzielona pionowo na pół, nad okręgiem litera A, wokół okręgu cyfry 1858; w prostokącie nazwisko złotnika, nieczytelne
ZEGAR KOMINKOWY Z FIGURĄ MARIANNY, Francja, poł. XIX w.
5,664.00 złZEGAR KOMINKOWY Z FIGURĄ MARIANNY, Francja, poł. XIX w.
Brąz cyzelowany, złocony; 31 x 35 x 8,5 cm
MINIATURA, DZIEWCZYNA W KAPELUSZU Z PIÓRAMI, 3 tercja XIX w.
977.00 złMINIATURA, DZIEWCZYNA W KAPELUSZU Z PIÓRAMI, 3 tercja XIX w.
Porcelana, farby naszkliwne, 9 x 7,3 cm (owal)
Ramka mosiężna
Na odwrocie niekompletna papierowa nalepka z napisem atramentem; znakowanie wyciskiem E | 12; niebieską farbą; 6.
RZEŹBIARZ NIEMIECKI
3,450.00 złRZEŹBIARZ NIEMIECKI
SIEDZĄCA DZIEWCZYNA, ok. 1925
Kamionka, wys. 34 cm
Sygnatura ryta; . M. Se
J. ALSCHLAG
2,875.00 złJ. KALMÈAR
920.00 złJ. KALMÈAR
Brąz odlewany, cyzelowany, patynowany, marmur, wys. całk. 11 cm
Sygnowany stemplem: DROITS RESERVES J. KALMÈAR
J. KALMÈAR
920.00 złJ. KALMÈAR
BIURKO W FORMIE NERKI, dwudziestolecie międzywojenne
1,800.00 złBIURKO W FORMIE NERKI, dwudziestolecie międzywojenne
Konstrukcja – sosna, fornir – dębina, okucia mosiężne; 80 x 177 x 93 cm
Stan zachowania: ślady używania.
KUFEL Z PRZEŚWITEM, Czechy, Gräflich Thun’sche Porzellan Fabrik Klösterle, poł. XIX w.
747.00 złKUFEL Z PRZEŚWITEM, Czechy, Gräflich Thun’sche Porzellan Fabrik Klösterle, poł. XIX w.
Porcelana malowana kobaltem, złocenia, pokrywa cynowa, wys. 16,5 cm, śr. podstawy 9,8 cm
Na dnie prześwit: Chłopiec z wędką
Sygnowane kobaltem podszkliwnie: K
TALERZ Z WIDOKIEM NA KATEDRĘ W MIŚNI, Niemcy (NRD), VEB Staatliche Porzellan Manufaktur Meissen, 1967
862.00 złTALERZ Z WIDOKIEM NA KATEDRĘ W MIŚNI, Niemcy (NRD), VEB Staatliche Porzellan Manufaktur Meissen, 1967
Porcelana, malowana kobaltem podszkliwnie, wys. 2,5, śr. 26 cm
Obraz w lustrze sygnowany K.Z. 67
Sygnowany kobaltem podszkliwnie: skrzyżowane miecze; wyciskiem N | 117 | VIII | Y
TALERZ Z ZIMOWYM PEJZAŻEM, Niemcy (NRD), VEB Staatliche Porzellan Manufaktur Meissen 1954
862.00 złTALERZ Z ZIMOWYM PEJZAŻEM, Niemcy (NRD), VEB Staatliche Porzellan Manufaktur Meissen 1954
Porcelana, malowana kobaltem podszkliwnie, złocenia, wys. 2,5, śr. 26 cm
Obraz w lustrze sygnowany K.Z. | 1954
Sygnowany kobaltem podszkliwnie: skrzyżowane miecze, zielonym drukiem naszkliwnie 54601; wyciskiem O V
MUSZTARDNICZKA Z POKRYWKĄ I TALERZYK Z ŻÓŁTYMI SMOKAMI, Miśnia, Königlich-Sächsische Porzellan-Manufaktur, po 1850
690.00 złMUSZTARDNICZKA Z POKRYWKĄ I TALERZYK Z ŻÓŁTYMI SMOKAMI, Miśnia, Königlich-Sächsische Porzellan-Manufaktur, po 1850
Porcelana, farby naszkliwne, złocenia; wys. 8 cm, śr. podstawki 15,5 cm, śr. talerzyka 14,5 cm
Sygnowana kobaltem podszkliwnie: skrzyżowane miecze; wyciskiem: 139 | 41
PAPIEROŚNICA, Polska, Warszawa, Krupski i Matulewicz, okres międzywojenny
460.00 złPAPIEROŚNICA, Polska, Warszawa, Krupski i Matulewicz, okres międzywojenny
Srebro, próba 3, waga 106 g; 1 x 10,5 x 7,5
Puncowanie: w prostokącie KiM; cecha probierni warszawskiej z próbą 3 bita od 1921 r.
ODZNAKA ZWIĄZKU BYŁYCH UCZESTNIKÓW POWSTAŃ NARODOWYCH
1,440.00 złODZNAKA ZWIĄZKU BYŁYCH UCZESTNIKÓW POWSTAŃ NARODOWYCH
Trzywarstwowa, tombak złocony, srebrzony, czerwona emalia, słupek; 40 x 40 mm
MEDAL, GEORGES-LOUIS LECLERC, COMTE DE BUFFON, 1817
115.00 złMEDAL, GEORGES-LOUIS LECLERC, COMTE DE BUFFON, 1817
Żeliwo, śr. 40 mm
A: popiersie naukowca, napis: G.L.LECLERC DE BUFFFON
R: NÉ A MONTBAR EN M.DCC.VII. MORT EN M.DCC.LXXXVIII GALERIE METALLIQUE DES GRANDSHOMMES FRANÇAIS 1817.
Sygnowany na awersie: E. GATTEAUX