Wyświetlanie 10846–10860 z 11782 wyników
PARA ODZNAK DO KOTYLIONU, POLSKI ZWIĄZEK JEŹDZIECKI WARSZAWA
270.00 złPARA ODZNAK DO KOTYLIONU, POLSKI ZWIĄZEK JEŹDZIECKI WARSZAWA
Metal srebrzony, zapięcie w formie blaszki; śr. 42 mm
MEDAL, JÓZEF PIŁSUDSKI
345.00 złMEDAL, JÓZEF PIŁSUDSKI
Cynk; śr. 62 mm
A: głowa w lewo, po bokach napis poziomo, po lewej: JÓ | ZEF | PIŁ | SUD | SKI, PO PRAWEJ; TWÓR | CA | LEGI | ON- | ÓW.
R: dąb w otoku perełkowym, na dole wgłębnie sygnatura: 22 VII917 K.Laszczka
Projekt: Konstanty Laszczka
Zdzisław CZERMAŃSKI
575.00 złZdzisław CZERMAŃSKI
RANNI ŻOŁNIERZE, 1940
Tusz, piórko, papier; 30 x 25 cm
Jest to ilustracja do Pobojowiska Kazimierza Wierzyńskiego, książce o kampanii wrzesniowej wydanej na emigracji w 1941 r. przez wydawnictwo Roj.
KRATER NEOKLASYCYSTYCZNY, Włochy, Castelnuovo di Garfagnana, Dini &Cellai, po 1885
920.00 złKRATER NEOKLASYCYSTYCZNY, Włochy, Castelnuovo di Garfagnana, Dini &Cellai, po 1885
Terakota, wys. 21,5, śr. wlewu 19 cm
Sygnowany wyciskiem: w okręgu DINI | & CELLAI | SIGNA; 250
SEPET NA CYGARA, Francja, 1 tercja XX w.
920.00 złSEPET NA CYGARA, Francja, 1 tercja XX w.
Drewno, masyw sosna, intarsje, wys. 19, promień 16 cm
Na trzech nóżkach, cylindryczny; oskrzynienie na planie wycinka koła o kącie 96 stopni; u dołu szuflada na zawiasie; wyżej podzielona pionowo szafka, drzwiczki od wewnętrznej strony z dwiema półkami o okrągłych otworach na przybory
Stan zachowania: Pionowe pęknięcie, zarysowania forniru, brak uchwytu drzwiczek
SZCZYPCE Z UCHWYTAMI MUSZLOWYMI, Anglia, Londyn, 1972
345.00 złSZCZYPCE Z UCHWYTAMI MUSZLOWYMI, Anglia, Londyn, 1972
Srebro, próba sterling, waga 19 g, dł. 10 cm
Puncowanie: w ośmiokącie korona, w ośmiokącie lew kroczący, w ośmiokącie W, w ośmiokącie r, w kartuszu R, w owalu F, w rombie M
CZTERNAŚCIE ŁYŻECZEK, Niemcy, Berlin, Friedrich Heinrich Jacop Schoppe, 1825
1,750.00 złCZTERNAŚCIE ŁYŻECZEK, Niemcy, Berlin, Friedrich Heinrich Jacop Schoppe, 1825
Srebro złocone, waga 412 g, dł. 16 cm
Na trzonkach wyryty monogram: P.M.J.
Puncowanie: w kole litera A; w kole kroczący niedźwiedź i litera K; w prostokącie: SCHOPPE
ŁYŻKA PÓŁMISKOWA, Dania, Kopenhaga, 1823 – 1827
805.00 złŁYŻKA PÓŁMISKOWA, Dania, Kopenhaga, 1823 – 1827
PAPIEROŚNICA Z PĘDZĄCĄ DWOJKĄ, Rosja, Petersburg, Michaił Ewlampiewicz Perchin, 1897
920.00 złPAPIEROŚNICA Z PĘDZĄCĄ DWOJKĄ, Rosja, Petersburg, Michaił Ewlampiewicz Perchin, 1897
Srebro, próba 84, wewnątrz złocone, waga 156g, 1,5 x 9,5 x 8 cm
Na wierzchu wyryta scena pędzącej dwojki, na spodzie monogram wiązany MW i data 18/XI97
Puncowanie: w prostokącie MH, w owalu 84, skrzyżowane kotwice
PAPIEROŚNICA, Bliski Wschód, pocz. XX w.
1,035.00 złPAPIEROŚNICA, Bliski Wschód, pocz. XX w.
Srebro, niello, waga 184 g, 0,8 x 13 x 8,2 cm
Dekorowana widokiem orientalnym, wyryty monogram: WC
TOREBKA DAMSKA, XX w.
345.00 złTOREBKA DAMSKA, XX w.
Metal srebrzony, wewnątrz wyścielana, z lusterkiem; 8,5 x 16 x 5 cm
Faktura imitująca materiał
OZDOBNY KLUCZ, Włochy, Florencja, po 1968
287.00 złOZDOBNY KLUCZ, Włochy, Florencja, po 1968
Srebro, próba 925, waga 28 g, dł. 7,5 cm
Wyryte: Leonardo Loredan
Puncowanie: w owalu: 925; w spłaszczonym sześciokącie: pięcioramienna gwiazda, 197, FI
PUCHAREK, Włochy, Florencja, Emilio Anzanani, 1944 – 1968
345.00 złPUCHAREK, Włochy, Florencja, Emilio Anzanani, 1944 – 1968
Srebro, próba 800, waga 75 g, wys. 10,5 cm, śr. wlewu 7 cm
Na okrągłej, profilowanej stopie, uchwyty z dwoma przewiązkami, wokół czary wyryty jodełkowy ornament
Puncowanie: w owalu 800; w sześciokącie: 36 FI
PATERKA, Włochy, Pescara, 1944-1968
575.00 złPATERKA, Włochy, Pescara, 1944-1968
Srebro, próba 800, waga 119 g. 6 x 12 x 11 cm
Na kolistej stopie , profilowanej, zdobionej perełkowaniem; czara półkolista z zawiniętym do wewnątrz w czwórliść kołnierzem; krawędź zdobiona perełkowaniem; dwa uchwyty zdobione rocaille; na dwóch pozostałych brzegach nakładki z dwóch półplastycznych kwiatków.
Puncowanie: w owalu 800; w sześciokącie: 29 PE
TABAKIERKA Z MUZYKUJĄCYM DUETEM, Włochy, Florencja, Luigi Visca, 1968-1971
977.00 złTABAKIERKA Z MUZYKUJĄCYM DUETEM, Włochy, Florencja, Luigi Visca, 1968-1971
Srebro, próba 925, emalia malarska, waga 45 g, 1,5 x 7 x 3 cm
Puncowanie: w spłaszczonym sześciokącie: pięcioramienna gwiazda, 156 FI; w owalu: 925